Drošu e-pasta pakalpojumu sniedzēji, kas aizsargās jūsu konfidencialitāti 2023. gadā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Vai Gmail ir drošs pakalpojumu sniedzējs?

E-pasta sūtījumu aizsardzībai Gmail izmanto standarta transporta slāņa drošības (TLS) šifrēšanu. Ja sūtāt e-pastu kādam, kura pakalpojumu sniedzējs arī atbalsta TLS, jūsu e-pasta pāreja būs aizsargāta. Tomēr, tiklīdz e-pasts nonāks pastkastītē, jūsu e-pasta saturs būs redzams pakalpojumu sniedzējam.

Kāpēc man ir nepieciešams šifrēt e-pastus?Kāpēc man ir nepieciešams šifrēt e-pastus?

E-pastu bieži izmanto konfidenciālas informācijas nosūtīšanai, tāpēc tā drošība ir ļoti svarīga. Tomēr e-pasts kā ziņojumu sūtīšanas metode kopš tā pirmsākumiem nav tik ļoti attīstījies. Tas nozīmē, ka ir daudz veidu, kā jūsu e-pastu var viltot vai izlasīt ziņkārīgas personas.

Vai jums ir nepieciešams pakalpojumu sniedzējs, lai šifrētu jūsu e-pastu?

Nē, lai šifrētu savu e-pastu, jums nav jāreģistrējas pie pakalpojumu sniedzēja. To ir iespējams izdarīt manuāli. Viena no populārākajām metodēm ir PGP, taču jums būs jāprasa, lai visi, ar kuriem sazināties, to iestatītu savos e-pastos. Daudz vienkāršāk ir izmantot end-to-end šifrētu e-pasta pakalpojumu sniedzējus.

Kas varētu notikt, ja hakeris pārņemtu manu e-pastu?

Katrs e-pasta vēstule, ko hakeris nosūtītu no jūsu konta, būtu kaut kas, ko jūs nosūtījāt. Tas varētu apdraudēt jūsu reputāciju, jo īpaši, ja tas tiktu kombinēts ar naudas pārskaitījumu pieprasījumiem. Arī citi jūsu tiešsaistes konti ir atkarīgi no jūsu e-pasta drošības. Tāpēc e-pasta konta pārņemšana nozīmē ievērojamas jūsu tiešsaistes identitātes daļas pārņemšanu.

Kā es varu zināt, ka kāds lasa manus privātos e-pastus?

Lai gan ir dažas acīmredzamas pazīmes, kas liecina, ka jūsu e-pasts ir uzlauzts, ir daudz grūtāk noteikt, vai kāds ir lasījis jūsu e-pastus. Iedomājieties, ka policija ir izrādījusi interesi par jūsu saziņu. Kas viņus attur lūgt jūsu e-pasta pakalpojumu sniedzējam aizmugurējo piekļuvi jūsu ziņojumu saturam? Vienīgais veids, kā pārliecināties, ka jūsu e-pasta ziņojumus nelasa nepiederoši lasītāji, ir izmantot end-to-end šifrēšanu.

Google, Microsoft un Yahoo noteikti nav visdrošākie e-pasta pakalpojumu sniedzēji. Neviens no tiem nešifrē jūsu ziņojumus no gala līdz galam, un neviens no tiem neuztver jūsu konfidencialitāti ļoti nopietni. Daži lietotāji joprojām ir pārsteigti, uzzinot, ka Google un citi uzņēmumi skenē jūsu e-pastus, meklējot atslēgvārdus, lai rādītu personalizētākas reklāmas.

Turklāt neviens no šiem trim uzņēmumiem neiebildīs, ja valdība nolems izspiegot jūsu iesūtni. Un arī to datu aizsardzības pārkāpumu vēsture nav tik liela.

Par laimi, tirgū ir vairāk nekā viena alternatīva. Šodien es iepazīstinu ar mūsu 10 labākajiem drošiem e-pasta pakalpojumu sniedzējiem, kas aizsargās jūsu konfidencialitāti. Katrs no šiem drošajiem e-pasta pakalpojumiem šifrē jūsu ziņojumus, lai ne tie, ne trešās personas nevarētu atšifrēt to saturu. Turklāt tie visi pelna naudu, pārdodot piemaksu plānus, nevis reklāmas vai jūsu datus.

Kurš ir drošākais e-pasta pakalpojums?

Bet kā izvēlēties labāko drošā e-pasta pakalpojumu? Nu, ir personīgās vēlmes, bet man ir arī kritēriju saraksts, kuriem jāatbilst un kurus esmu detalizēti aprakstījis tālāk.

Labākie drošākie e-pasta pakalpojumu sniedzēji 2023. gadā:

 1. ProtonMail – Drošs e-pasta pakalpojumu sniedzējs ar labāko cenas un privātuma attiecību
 2. Startmail – Labākais e-pasts tikai darbvirsmas lietotājiem
 3. Tutanota – Labākais drošais e-pasts jebkurai ierīcei
 4. Zoho Mail – daļa no labākā B2B drošības produktu komplekta
 5. Thexyz – Lielisks funkciju komplekts
Vai ir šifrēta e-pasta pakalpojums?

10 labākie drošie e-pasta pakalpojumi – mūsu atlasītais saraksts

Labākajiem šifrētā e-pasta pakalpojumiem ir tādas drošības funkcijas kā end-to-end šifrēšana, 2FA un reputācija, kurā nav nopietnu drošības nepilnību vai pārkāpumu.

Lai gan lielākā daļa šo pakalpojumu piedāvā bezmaksas versijas, to nedaudz trūkst. Piemaksu plānos ir pievienotas tādas svarīgas funkcijas kā daudz lielāka krātuve un prioritāra klientu apkalpošana. Pārbaudiet visu drošu e-pasta pakalpojumu aprakstus, lai noskaidrotu, kurš no tiem vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

1. ProtonMail – labākā attiecība starp cenu un privātumu

Kā lietot Proton Mail?

ProtonMail, ko 2013. gadā privātumam draudzīgā Šveicē izveidoja CERN zinātnieki, kļuva par, iespējams, vispopulārāko un labāko drošā e-pasta pakalpojumu sniedzēju.

Šim atvērtā koda pakalpojumam ir stingra nepierakstīšanas politika, un tajā tiek izmantots end-to-end šifrēšana. Lietotāji var pat sūtīt šifrētus ziņojumus tiem, kas neizmanto ProtonMail. Visi serveri tiek glabāti dziļi kodolbunkurā, vairāk nekā trīs tūkstošus metru zem zemes.

ProtonMail nav darbvirsmas lietotnes, un tiek izmantots tīmekļa klients, kas darbojas visās populārākajās pārlūkprogrammās. Nesen tās lietotāja interfeiss tika pārveidots un ieguva svaigu un modernu izskatu, lai jūs varētu iegūt vislabāko pieredzi. Runājot par mobilajiem tālruņiem, varat lejupielādēt lietotnes gan Android, gan iOS operētājsistēmām.

Kas ir Proton Mail un kā tas darbojas?

Viedtālruņu lietojumprogrammas ir daudz ērtākas un modernākas. Kā parasti, mobilajās lietotnēs ir mazāk iestatījumu, bet mums ļoti patika kombinētie kontakti, kas ļauj automātiski papildināt e-pasta adreses no citiem kontiem.

ProtonMail Plus plāns ļauj jums 5 GB krātuves un sniedz 5 e-pasta aizstājvārdus kopā ar savu domēna atbalstu, kā arī citas lietas. Tikmēr 7,99 ASV dolāru mēnesī Unlimited plāns piedāvā 500 GB, 15 e-pasta aizstājvārdus, vairāku lietotāju atbalstu un ProtonVPN. Iespējams, ka tas ietvers arī gaidāmo ProtonDrive glabāšanas risinājumu.

Ir arī bezmaksas versija, taču tā ļauj jums izmantot tikai 1 GB krātuves un 150 ziņojumus dienā. Arī klientu atbalsts ir ierobežots.

Ja neuzskatāt ProtonMail mīnusus par traucēkli un nebaidāties, ka jums nebūs rezerves kopijas gadījumā, ja aizmirsīsiet paroli, šis drošais e-pasts ir lieliska izvēle. Tas ir tikpat drošs un privāts (lai gan pēc Šveices iestāžu spiediena viņi atklāja kāda franču aktīvista IP adresi – šo problēmu varat atrisināt ar VPN!), un katru dienu tiek pievienotas lieliskas funkcijas.

Vai Proton Mail ir piemērots personīgai lietošanai?

Plusi

 • Ne-logu politika
 • Šifrēti ziņojumi ikvienam
 • CSV kontaktu imports
 • Pašiznīcinoši e-pasti
 • Vairāk nekā 20 kontu valodas
 • var reģistrēt jūsu IP, ja esat aizdomās turētais kriminālnoziegumos.

Mīnusi

 • POP3 netiek atbalstīta
 • var reģistrēt jūsu IP, ja esat aizdomās turētais kriminālnoziegumos.

2. Startmail – labākais e-pasts tikai darbvirsmas lietotājiem

Kā darbojas StartMail?
Bezmaksas versija:
Platformas:Tikai tīmeklī
Uzglabāšana:10 GB
Pašreizējais darījums:🔥Iegūt Startmail, tagad 50% OFF!🔥

Ja pakalpojums Startmail jums šķiet nepazīstams, iespējams, esat dzirdējuši par viņu citu projektu: startpage.com. Tā ir meklētājprogramma, kas neizseko jūsu datus. Būtībā Startmail izmanto tās pašas pamatvērtības un piemēro tās šeit.

Praksē tas nozīmē, ka Startmail ir viens no drošākajiem e-pasta pakalpojumiem. Tas pilnībā integrē PGP, tāpēc varat droši sazināties ar citiem lietotājiem, kuriem ir iestatīts PGP. Atrunā ir tas, ka PGP ir ieviests tikai servera pusē, kas nozīmē, ka šī nav īsta end-to-end iestatīšana, par ko jūs dzirdēsiet citus pakalpojumu sniedzējus lielāmies. Ir iespējams pievienot arī divu faktoru autentifikāciju, lai nodrošinātu, ka jūsu e-pasts paliktu neaizskarams arī tad, ja kāds uzzinātu jūsu paroli.

Nozīmīgs ieguvums ir tas, ka tā darbības režīmā ir efektīvi integrēti elektroniskā pasta dedzinātāji. Varat ātri un viegli pievienot papildu aizstājvārdus, piemēram, ja kaut kur reģistrējaties un jums ir nepieciešama ātra izmetamā adrese. Tas lieliski darbojas arī tad, ja izveidojat e-pasta adresi ar vienīgo mērķi kaut ko pārdot Craigslist.

Kāpēc izmantot StartMail?

Lai gan StartMail nepiedāvā īpašas mobilās lietotnes, pati vietne ir pilnībā responsīva un labi darbojas lielākajā daļā ierīču. Turklāt, pateicoties pilnīgam IMAP un SMTP atbalstam, jūs varēsiet saņemt savus e-pastus, izmantojot savu parasto pakalpojumu. Lai gan šī pastkastīte ir tikai maksas, sākot no 2,50 dolāriem mēnesī, jūs saņemat pilnu 7 dienu izmēģinājuma versiju, tostarp visas galvenās platformas funkcijas.

Apmeklējiet Startmail, lai uzzinātu vairāk par funkcijām

Vai StartMail ir bezmaksas?

Plusi

 • Atbalsta PGP
 • Var pievienot vairākus aizstājvārdus
 • IMAP/SMTP atbalsts
 • 10 GB šifrētas mākoņkrātuves

Mīnusi

 • Šifrēšana nav end-to-end
 • Ierobežojoša izmēģinājuma versija

3. Tutanota – Labākais drošais e-pasts jebkurai ierīcei

Kā Tutanota darbojas?
Bezmaksas versija:Jā, 1 GB
Platformas:Windows, macOS, iOS, Android
Uzglabāšana:1-10 GB

Atvērtā koda, end-to-end drošs pasta pakalpojumu sniedzējs ar vairāk nekā diviem miljoniem klientu. Uzzināsim, kāpēc viņi visi izvēlējās Tutanota, nevis citus pakalpojumus. Taču jau tagad varam teikt, ka, ja tas nebūtu pieejams GitHub ar GPL v3 licenci, šie skaitļi, iespējams, būtu mazāki.

Sākumā Tutanota izmanto AES un RSA, nevis PGP šifrēšanu. Abos tiek izmantoti vieni un tie paši algoritmi, taču pēdējais algoritms pievieno papildu drošības līmeni, apvienojot simetriskās un asimetriskās atslēgas. No otras puses, Tutanota šifrē arī sūtītāja un saņēmēja vārdus un arī temata rindu. Tiek atbalstīta divu faktoru autentifikācija, un lietotāji var izvēlēties starp TOTP (autentifikatoru lietotnes) un U2F (YubiKey).

Šis drošais e-pasta pakalpojums ir ļoti nopietns attiecībā uz konfidencialitāti. Lai jūs aizsargātu, no virsraksta metadatiem tiek dzēstas IP adreses un e-pasti. Pastāv arī stingra nepierakstīšanās politika, taču fakts, ka Vācija ir Četrpadsmit acu izlūkošanas aliansē, met ēnu uz Tutanta citādi nevainojamo reputāciju.

Kā izmantot Tutanota e-pastu?

Papildus Windows, macOS, iOS un Android lietotnēm Tutanota ir arī tīmekļa lietojumprogramma. Tās ir bez reklāmām un viegli lietojamas, tostarp šifrēts kalendārs. Turklāt varat viegli sinhronizēt visas šīs lietotnes.

Par dolāru mēnesī saņemiet pielāgotus domēnus, 1 GB krātuves, 5 aizstājvārdus un e-pasta atbalstu. Pievienojiet vēl dolāru un redzēsiet, ka jūsu krātuve paplašinās līdz 10 GB, kas maksā gandrīz divas reizes mazāk nekā Hushmail abonentiem.

Tutanota biznesa plāni imitē ne-biznesa plānus un pievieno Pro par 8,5 USD mēnesī ar pielāgotu domēna pieteikšanos, logotipiem un kontaktu veidlapām. Jūs varat iegādāties arī papildu krātuvi (10 GB par ~ 2,36 USD mēnesī), e-pasta aizstājvārdus (20 par ~ 1,18 USD mēnesī) un tādas funkcijas kā baltais zīmols. Rezumējot, Tutanota ir lēts, bet drīz var kļūt dārgs, ja turpināsiet pievienot papildu funkcijas.

Varat izmēģināt arī bezmaksas versiju ar 1 GB krātuves, kalendāru un vienu lietotāju. Tomēr tajā nav nekādu klientu atbalsta iespēju.

Vai Tutanota ir drošāka par Gmail?

Apmeklējiet Tutanota, lai uzzinātu vairāk par funkcijām.

Plusi

 • Lēti
 • Ne-logu politika
 • Spama filtrs
 • Vairāk nekā 20 atbalstītās valodas
 • Šifrēts kalendārs

Mīnusi

 • Četrpadsmit acu valsts
 • Nav PGP un IMAP atbalsta
 • Dārga papildu uzglabāšana

4. Zoho Mail – daļa no labākā B2B drošības produktu komplekta

Vai Zoho Mail ir viegli lietot?
Bezmaksas versija:Jā, 5 GB
Platformas:iOS, Android
Uzglabāšana:5 GB

Zoho Mail nav tik bieži atrodams starp labākajiem drošajiem e-pasta pakalpojumiem. Tomēr tam nav nekāda sakara ar tā kvalitāti – šo pakalpojumu sniedzēju vienkārši izvēlas biznesa klienti. Tomēr tas ir lieliski piemērots arī privātpersonām, tāpēc mēs to pievienojam šim sarakstam.

Zoho piedāvā vairākus IT risinājumus, tostarp paroļu pārvaldnieku, tāpēc tās pakalpojums Pasts vislabāk darbojas, ja to apvienojat ar citiem produktiem. Atmetot to, šis pakalpojums ir aprīkots ar drošiem datu centriem, kuriem var piekļūt tikai ar biometrisko autentifikāciju. Turklāt ir arī aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru un surogātpasta sūtījumiem, kā arī end-to-end šifrēšana.

Šis drošais e-pasts atbalsta 2FA papildu konta drošībai. Lietotāji var izmantot Zoho autentifikācijas lietotni, OTP, QR kodu vai Touch ID. Jūs varat piekļūt savai pastkastītei arī no citām lietotnēm, izmantojot OAuth 2.0. Zoho Mail darbojas kā tīmekļa lietojumprogramma vai lietotne viedtālrunim. Varat to konfigurēt arī citos trešo pušu pasta klientos. Dizains ir intuitīvs un patīkams acīm, kas ir svarīgi, ja plānojat izmantot savu drošo e-pastu ikdienā.

Vai es varu izmantot Zoho Mail Gmail?

Varat izmēģināt arī Zoho bezmaksas versiju. Tomēr, lai gan tā piedāvā 5 GB krātuves, tās pielikumu lielums ir desmit reizes mazāks nekā tas, ko saņemat ar lētāko plānu. Turklāt jūs varat izmantot tikai tīmekļa lietojumprogrammu, tāpēc pasta pārbaude mobilajā ierīcē ir apgrūtinoša.

Tomēr par dolāru mēnesī jūs saņemat lietotnes un citus IMAP/POP klientus, desmit reizes lielāku pielikumu lielumu un vairākus domēnus. Jaudīgi lietotāji var izmantot Mail Premium par 4 ASV dolāriem mēnesī, lai nosūtītu 1 GB pielikumu, uzglabātu 50 GB, veidotu e-pasta vēstuļu dublējumu un izmantotu balto marķējumu. Ir pieejama arī 15 dienu bezmaksas izmēģinājuma versija.

Vai Zoho var izmantot personīgajam e-pastam?

Plusi

 • Elegants dizains
 • POP/IMAP imports
 • Dāsna bezmaksas versija
 • Fiziski droši serveri
 • Aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru

Mīnusi

 • Paredzēts B2B klientiem
 • Daži datu centri atrodas ASV un Ķīnā

5. Thexyz – lielisks funkciju komplekts

Iestatiet savu domēnu, lai izmantotu Thexyz E-pastu
Bezmaksas versija:
Platformas:iOS, Android
Uzglabāšana:25 GB

Thexyz ir mazpazīstams privāts e-pasta pakalpojums, kas atrodas Kanādā. Tajā ir aptuveni 40 000 kontu. Ņemot vērā, ka tas ir 13 gadu laikā, skaitļi nav kolosāli, taču tas nenozīmē, ka tas ir slikts pakalpojums.

Gluži pretēji, tā varētu būt viena no drošākajām alternatīvām, ja meklējat privātu pastkasti. Pakalpojums ir bez reklāmām, un tas ir ļoti vērsts uz jūsu e-pasta ziņojumu drošību. Tajos ir ieviesti daudzi filtri, lai ierobežotu saņemamo surogātpasta ziņojumu skaitu. Patiesībā, ja apmeklējat viņu tīmekļa vietni, tajā ir parādīta diagramma, kurā redzams, cik daudz draudu bloķē sūtītāju uzraudzības un analīzes sistēmas, piemēram, Cloudmark vai Message Sniffer. Tajā pašā diagrammā ir arī norādīts, ka viņiem ir savi patentēti filtri, kas ietekmē kopējā surogātpasta ziņojumu skaita samazināšanu.

Thexyz kā lietot

Viens no iemesliem, kas rada bažas, ir tas, ka, būdams Kanādas pakalpojums, tas galvenokārt izmanto ASV datu centrus. Tomēr vairāki no tiem atrodas arī Eiropā. Uzņēmuma tīmekļa vietnē ir uzskaitītas šādas galvenās atrašanās vietas: Čikāga, Monreāla, Londona un Sidneja. Tādējādi Five Eye klātbūtne ir neizbēgama. Ja jums ļoti rūp privātuma aizsardzība, jums tas būtu jāņem vērā.

Ņemot to vērā, ir diezgan daudz drošības pasākumu, kas līdzsvaro tās atrašanās vietas trūkumus. Piemēram, katrs e-pasts atbalsta visus šifrētos e-pasta apmaiņas portus, un katrā nosūtītajā e-pastā netiks parādīta jūsu IP adrese Ja vēlaties vēl lielāku drošību, tas atbalsta IMAP, POP un pat OpenPGP publiskās atslēgas end-to-end šifrēšanu, ko varat konfigurēt, izmantojot papildinājumus, piemēram, Mailvelope.

Thexyz ir datu un hostinga

Pārsūtīšanas laikā vienīgie izmantotie aizsardzības pasākumi ir SSL/TLS, lai pārliecinātos, ka neviens nemaina vai nepārtver e-pasta saturu. Turklāt pieteikšanos var papildus aizsargāt, izmantojot divu faktoru autentifikāciju.

Pieņemsim, ka vēlaties izmēģināt pakalpojumu, bet nevēlaties nodarboties ar garlaicīgu datu pārvietošanu starp divām atsevišķām pastkastītēm. Tādā gadījumā ir pieejams vienkāršs migrācijas rīks. Tas darbojas ar Office 365, Gmail un citiem pakalpojumiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz nosūtītajām ziņām, bet arī uz kalendāriem, kontaktiem un piezīmēm. Tātad tas ir pilnvērtīgs e-pasta pakalpojums ar daudzām noderīgām iespējām, kas var būt noderīgas pat uzņēmējdarbības vidē.

Thexyz - lielisks funkciju komplekts

Galvenais iebildums ir tas, ka pakalpojums ir tikai maksas pakalpojums un nav bezmaksas versijas. Tā kopējā krātuves ietilpība ir 25 GB, un pielikumu apjoms nepārsniedz 50 MB. Cenas sākas no 2,95 ASV dolāriem mēnesī, bet atkarībā no jūsu vajadzībām varat izvēlēties dārgākus plānus, kas pievieno vēl vairāk.

Plusi

 • Vairāki surogātpasta filtri
 • IMAP, POP un OpenPGP atbalsts
 • Migrācijas rīki
 • 50 MB pielikumu maksimālais apjoms
 • Divu faktoru autentifikācija
 • iOS un Android lietotnes

Mīnusi

 • Uz piecām acīm balstīts
 • Tikai par maksu

6. CounterMail – spēcīgākās drošības funkcijas

CounterMail - spēcīgākās drošības funkcijas
Bezmaksas versija:7 dienu bezmaksas izmēģinājuma versija
Platformas:Tikai tīmeklī
Uzglabāšana:4 GB
Pašreizējais darījums:🔥 Iegādājieties CounterMail, ietaupiet līdz pat 32%! 🔥

2008. gadā dibinātais CounterMail, iespējams, ir saglabājis to pašu tīmekļa vietnes dizainu, bet citādi ir mērojis garu ceļu, lai kļūtu par vienu no labākajiem drošu e-pasta pakalpojumu sniedzējiem. Un, pateicoties tā pieejai, kas vērsta uz drošību, tas varētu būt visdrošākais no tiem visiem.

CounterMail izmanto PGP šifrēšanu, kas ir nozares standarts. Turklāt CounterMail ir spēcīga aizsardzība pret uzbrukumiem “cilvēks pa vidu” (MITM), papildus SSL slānim pievienojot AES un RSA algoritmus. 2FA var izmantot USB atslēgu vai uz laiku balstītu vienreizējas paroles algoritmu (TOTP) ar trešās puses autentifikatora lietotni.

Lai gan CounterMail, iespējams, pārspēj pat ProtonMail, kad runa ir par lietotāju privātuma saglabāšanu, man tomēr jānorāda, ka Zviedrija ir četrpadsmit acu valsts. Tomēr šis pakalpojumu sniedzējs jūsu drošībai nodrošina vairāk nekā pārējie. Piemēram, CounterMail piedāvā anonīmu maksājumu iespēju un Safebox, kas ir aizsargāts ar atsevišķu paroli un ko var izmantot kā sava veida mini paroļu pārvaldnieku.

Kas ir CounterMail?

Šis drošais e-pasta pakalpojumu sniedzējs darbojas kā tīmekļa lietojumprogramma un izmantojot trešo pušu e-pasta lietotnes, piemēram, Android, iOS un citus IMAP/SMTP klientus. Web lietojumprogrammas dizains ir novecojis (neizmēģiniet Light interfeisu), taču tā piedāvā daudz pielāgošanas iespēju.

Ar CounterMail 7 dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju vajadzētu pietikt, lai pārbaudītu, ko tā piedāvā. Tomēr jūs varat sūtīt un saņemt e-pasta ziņojumus tikai no VPN pakalpojumu sniedzējiem vai citiem drošiem e-pasta pakalpojumiem. Turklāt maksimālais pielikuma lielums ir 3 MB, un jūs nevarēsiet instalēt CounterMail trešo pušu pasta programmās. Divu gadu plāns maksā 3,29 ASV dolārus mēnesī un nodrošina 4 GB krātuves, kuru par vienreizēju 89 ASV dolāru maksu var paplašināt par 1,75 GB.

Cik maksā CounterMail?

Plusi

 • Anonīms maksājums
 • Drošība vispirms
 • Aizsardzība pret MITM uzbrukumiem
 • Seifa glabāšana

Mīnusi

 • Četrpadsmit acu valsts
 • Nav POP3 atbalsta
 • Nav bezmaksas versijas

7. Posteo – viens no lētākajiem un drošākajiem e-pasta pakalpojumiem

Posteo - viens no lētākajiem un drošākajiem e-pasta pakalpojumiem
Bezmaksas versija:
Uzglabāšana:2 GB
Atrašanās vieta:Vācija

Posteo ir drošs e-pasta pakalpojumu sniedzējs, kas atrodas Vācijā un ir paredzēts gan uzņēmumiem, gan privātpersonām.

Tajos ir vairākas metodes, kā aizsargāt e-pasta ziņojumus to pārejas laikā: TLS ar Perfect Forward Secrecy, HTTP Strict Transport Security HSTS, SSH un citas. Šifrēšana nav iespējota pēc noklusējuma, taču to ir viegli iestatīt, izmantojot papildu Mailvelope programmu. Tā ir atvērtā koda programmatūra, tāpēc jūs neuzticat savus datus nepārbaudītam avotam. Turklāt, izmantojot to, varat pievienot PGP , kas ir vislabākā metode, lai padarītu e-pasta vēstules drošas (ar nosacījumu, ka to izmanto abas puses).

Ir arī funkcijas, ko citi drošu e-pasta pakalpojumu sniedzēji varētu apskaust. Piemēram, tie atbalsta POP, SMTP un IMAP protokolus. Tādējādi varat saņemt e-pasta vēstules no savas pastkastītes, izmantojot lietotni, kas jums ir visērtāk. Papildu drošībai varat pat šifrēt savu pastkasti, taču, ja pazaudēsiet paroli, pat klientu atbalsta dienests nevarēs atgūt jūsu datus. Tie nav tukši solījumi – Posteo ir auditējis Cure53, respektabls kiberdrošības uzņēmums.

Vai Posteo e-pasts ir bezmaksas?

Galvenais trūkums ir tas, ka Posteo pašlaik nav datora vai mobilās lietotnes. Tas nozīmē, ka jums būs jāizmanto tīmekļa klients. Tas var radīt problēmas, jo dažās mobilajās tīmekļa pārlūkprogrammās ir tendence apgriezt logu, tāpēc atkarībā no mobilās ierīces ekrāna izmēra var nebūt viegli lasīt e-pasta vēstules. Turklāt klientu atbalsta dienestam nav tērzēšanas vai biļešu sistēmas, tāpēc var nākties kādu laiku gaidīt, līdz ieradīsies palīdzība.

Lai gan nav bezmaksas versijas, ar nelielu pielāgošanu un nelielu ikmēneša maksu varat iegūt vienu no drošākajiem e-pasta pakalpojumiem tirgū.

Kas ir Posteo konts?

Plusi

 • PGP atbalsts
 • Pastkastītes šifrēšana
 • Ļoti pieņemamām cenām
 • Cure53 veiktais audits
 • Ļoti pielāgojama
 • POP/IMAP/SMTP atbalsts

Mīnusi

 • Nav mobilo lietotņu
 • Ierobežots klientu atbalsts

8. Pastkastīte – ievēro jūsu konfidencialitāti jau no paša sākuma.

Kā darbojas mailbox.org?
Bezmaksas versija:
Platformas:Tikai tīmeklī
Uzglabāšana:2 GB

Mailbox.org ir vēl viens drošs e-pasta pakalpojumu sniedzējs, kas atrodas Vācijā. Uzņēmums ir privāti finansēts, kas pasargā to no ārējas ietekmes un nodrošina, ka jūs joprojām esat klients, nevis produkts.

Pastkastīte jau no paša sākuma respektē jūsu konfidencialitāti. Pakalpojums pieprasīs jūsu atgūšanas e-pasta vai tālruņa numuru tikai pēc konta izveides. Pat tad šo datu sniegšana nav obligāta.

Kā lietot mailbox.org savā iPhone?

Šis e-pasts ļaus jums sūtīt ziņojumus parastā vai šifrētā veidā. Tomēr, lai to pareizi iestatītu, būs nepieciešams zināms laiks. Tas ir tā vērts, jo pastkastīte izmanto pilnu PGP šifrēšanu. Pat tad, kad regulāri sūtāt e-pasta vēstules, jūsu e-pasta vēstules ir aizsargātas ar SSL/TLS ar Perfect Forward Secrecy. Jūs varat pielāgot savu pastkasti, lai novērstu ziņojumu sūtīšanu saņēmējiem, kas izmanto nedrošus pasta pakalpojumus. Mailbox.org ir pilnībā saderīga ar Mailvelope. Tas ir noderīgi, ja vēlaties saglabāt šifrēšanas atslēgas lokāli, lai nodrošinātu papildu aizsardzību.

Kopā ar e-pastu varat saņemt mākoņtelevīzija bāzētu failu krātuvi un biroja komplektu, tostarp kalendāru, teksta procesoru un izklājlapu redaktoru. Tas ir tā, it kā viņi mēģinātu soli pa solim atkārtot Google komplektu. Pieņemsim, ka meklējat drošu e-pasta pakalpojumu ar papildu priekšrocībām. Tādā gadījumā Mailbox.org ir viens no pakalpojumiem, ko jums vajadzētu apsvērt.

Vai mailbox.org ir pop3 vai IMAP konts?

Plusi

 • PGP atbalsts
 • Saderīgs ar Mailvelope
 • Uz mākoņa balstīta krātuve
 • SSL/TLS ar PFS
 • Aizsardzība pret nedrošām iesūtnēm

Mīnusi

 • Nav mobilo lietotņu
 • E-pasta metadati nav šifrēti

9. Runbox – privāts e-pasta pakalpojums ar daudzām dzīves kvalitātes funkcijām

Vai Runbox ir lietotne?
Bezmaksas versija:
Platformas:Tikai tīmeklī
Uzglabāšana:2 GB
Pašreizējais darījums:🔥Iegūstiet Runbox tikai par 1,66 $ mēnesī + 1 gads BEZMAKSAS! 🔥

Atšķirībā no lielākās daļas konkurentu, Runbox atrodas Norvēģijā. Tā nav tāda privātuma paradīze kā, piemēram, Panama, bet tajā ir piemēroti privātuma likumi, tāpēc jūsu datiem vajadzētu būt drošībā. Tomēr paturiet prātā, ka Norvēģija nav ārpus tā dēvētās 14 acu izlūkošanas alianses darbības zonas, tāpēc tas var radīt bažas saistībā ar šo pakalpojumu.

Tomēr Runbox kā e-pasta pakalpojumam ir diezgan daudz labu īpašību. Tas ietver TLS/SSL un papildus atbalsta SMTP, POP un IMAP, kā arī no izejošajiem e-pastiem noņem IP adresi. Turklāt, veidojot kontu, jums nav jānorāda nekādi personas dati, kas ir liels pluss. Visbeidzot, Runbox ļauj izmantot divu faktoru autentifikāciju un IP adrešu balto sarakstu, lai vēl vairāk ierobežotu piekļuvi pastkastītei.

Kāds ir Runbox pielikumu ierobežojums?

Papildus drošībai ir spēkā arī solījums, ka konfidencialitāte ir pirmajā vietā. Uzņēmuma tīmekļa vietnē un e-pastā netiek rādītas nekādas reklāmas un netiek izmantoti invazīvi skripti. Jūs varat izmantot pakalpojumu un justies droši, un tas ir kaut kas tāds, ko nevajadzētu uzskatīt par pašsaprotamu, jo īpaši šajā laikmetā. Tas ir lielisks aizstājējs Fastmail lietotājiem, jo šis pakalpojums ir diezgan līdzīgs.

Runbox lietošanas pamācība

Plusi

 • Pieņem kriptovalūtas
 • SMTP/POP/IMAP atbalsts
 • Nav reklāmu
 • Intuitīva lietotāja saskarne

Mīnusi

 • Nav end-to-end šifrēšanas
 • Deviņu acu valsts

10. Mailfence – viens no pielāgojamākajiem e-pasta pakalpojumiem

Kā jūs izmantojat Mailfence?
Bezmaksas versija:
Platformas:iOS, Android
Uzglabāšana:no 5 līdz 50 GB

Mailfence ir beļģu droša e-pasta programma, kurai ir noderīgas funkcijas, lai palīdzētu jums iegūt lielisku lietošanas pieredzi, nezaudējot konfidencialitāti. Tā izmanto end-to-end šifrēšanu un atbalsta OpenPGP, kas ir vairāk, nekā var teikt par dažiem populārākiem e-pasta pakalpojumu sniedzējiem. Jums ir arī iespēja izmantot RSA vai ECC šifrēšanu.

Turklāt e-pasta ziņojumus var pat parakstīt ar digitālo parakstu, kas nozīmē, ka, ja vēlaties būt pārliecināts par sūtītāja identitāti, ir iespējams to pārbaudīt. Ir pieejams arī divu faktoru autentifikācijas atbalsts.

Papildus tam Mailfence neizmanto trešo pušu izsekotājus, kā arī aplikācijā netiek rādītas reklāmas. Tāpat jums nevajadzētu uztraukties par to, ka jūsu privātie dati tiks pārdoti reklāmas nolūkos. Turklāt tajā ir ieviesti DANE un MTA-STS protokoli, lai aizsargātu sensitīvu informāciju, kad tā tiek pārvietota no viena konta uz otru.

Cik e-pasta vēstuļu es varu nosūtīt ar Mailfence?

Regulārie lietotāji novērtēs arī pakalpojuma daudzpusību, jo tas darbojas kā pilnīgs e-pasta komplekts. Tajā ir integrēts kalendārs, dokumentu krātuve, lietotāju grupas un pat tērzēšana. Izmantojot bezmaksas kontu, jebkurā no tiem maksimālais apjoms būs 500 MB, taču jūs varat apiet ierobežojumus, pārejot uz maksas plānu. Tomēr pat kā bezmaksas lietotājam jums ir pieejamas klientu atbalsta iespējas. Tas ir reti sastopams.

Tās cenu plāni sākas no 2,50 ASV dolāriem mēnesī, izmantojot sākuma līmeņa paketi. Ja izvēlaties Pro vai Ultra plānu, 15 % no ienākumiem tiks ziedoti attiecīgajiem fondiem, kas cīnās par lietotāju tiesībām digitālajā pasaulē.

Kā nosūtīt šifrētu e-pastu no Mailfence?

Plusi

 • PGP atbalsts
 • RSA/ECC šifrēšana
 • Iebūvēti digitālie paraksti
 • SMTP/POP/IMAP atbalsts
 • 2FA
 • WKD un VKS atbalsts

Mīnusi

 • Minimāla mežizstrāde
Drošu e-pasta pakalpojumu sniedzēju salīdzinājums

Funkcijas, kas meklējamas drošā e-pasta pakalpojumā

Ne visi drošie e-pasta pakalpojumi patiešām ir droši un privāti. Ir daudz bezmaksas pakalpojumu, kas var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Tāpēc, meklējot visdrošāko e-pasta pakalpojumu, pārliecinieties, vai tas atbilst visiem vai lielākajai daļai no turpmāk minētajiem kritērijiem:

 • End-to-end šifrēšana. Bez tā neviens e-pasta pakalpojumu sniedzējs nevar sevi saukt par drošu. Ja izmantojat parasto pakalpojumu, jūsu vēstule ir šifrēta tikai līdz brīdim, kad tā sasniedz Gmail vai Hotmail. Ja tiek izmantots end-to-end šifrēšana, vēstuli var izlasīt tikai sūtītājs un saņēmējs. Tā sauktais Pretty Good Privacy jeb saīsinājumā PGP ir visizplatītākais end-to-end šifrēšanas veids drošiem e-pastiem.
Funkcijas, kas meklējamas drošā e-pasta pakalpojumā
 • Divu faktoru autentifikācija (2FA). Tā nodrošina papildu drošību un saglabā jūsu kontu gadījumā, ja kāds uzzina jūsu paroli. Pievienojot kaut ko, kas jums ir, piemēram, viedtālruni, jūs ievērojami apgrūtināsiet iespēju uzlauzt jūsu e-pastu. Ir daudz 2FA iespēju, sākot no SMS un beidzot ar Google un citu uzņēmumu autentifikācijas lietotnēm.
 • Metadatu galvenes noņemšana. Katrā e-pasta vēstulē ir metadati par jums, piemēram, jūsu tīmekļa pārlūkprogramma, ierīce un pat saņēmējs. Droši e-pasta pakalpojumi noņem galvenes metadatus sūtītāja un saņēmēja privātuma labad.
 • Servera atrašanās vieta. Ne visās valstīs ir nodrošināta konfidencialitāte. Dažās valstīs ir datu glabāšanas likumi, kas paredz, ka personas dati ir jāglabā noteiktu laiku. ASV, Apvienotā Karaliste, Kanāda un Austrālija ir izlūkošanas tīkla Five Eyes dalībnieces. Tās apmainās ar signālu izlūkošanas datiem un ir vienas no sliktākajām vietām, kur reģistrēt drošu e-pasta pakalpojumu sniedzēju.

Citas funkcijas lielākoties nav obligātas un ir atkarīgas no jūsu personīgajām vajadzībām.

Kā darbojas drošs e-pasts?

Drošu e-pasta pakalpojumu sniedzēju salīdzinājums

ProtonMailTutanotaCounterMailZoho MailThexyzPosteoMailbox.orgStartmailRunboxMailfence
Zīmols
Vērtējums4.9★★★★★4.6★★★★★4.4★★★★☆
Bezmaksas versija
Bezmaksas versijas glabāšana500 MB1 GB5 GB500 MB
Uzglabāšana5-20 GB1-10 GB4 GB5-200 GB25 GB2 GB2 GB10 GB2 GB5-50 GB
Cenano 3,49 USD/mēnesīno ~ 1,20 USD/mēnesīno 3,29 USD/mēnesīno 1,00 USD/mēnesīno 2,95 USD/mēnesīno 1,20 USD/mēnesīno 1,20 USD/mēnesīno 2,50 $ par mēnesino 1,66 USD/mēnesīno 2,50 $ par mēnesi
End-to-end šifrēšana
2FA
FunkcijasPGP atbalstspašiznīcinoši ziņojumipartijas GCD uzbrukumu aizsardzībaīsās domēna adresesŠifrēta meklēšanakalendārsaizstājvārdiPGP šifrēšanaServeri tikai ar operatīvo atmiņuaizsardzība pret uzbrukumiem “cilvēks pa vidu” (MITM).anonīmas maksājumu iespējasSafeboxe-pasta šifrēšana atpūtas režīmāOAuth 2.0ziņojumi par neparastām darbībāmmigrācijas rīki ar vienu klikšķiVairāki surogātpasta filtriIMAP, POP un OpenPGP atbalstsGMigrācijas rīki50 MB pielikumu maksimālais apjomsDivu faktoru autentifikācijaiOS un Android lietotnesPGP atbalstsPastkastītes šifrēšanaĻoti pieņemamām cenāmCure53 veiktais auditsĻoti pielāgojamaPOP/IMAP/SMTP importsPGP atbalstsSaderīgs ar MailvelopeUz mākoņa balstīta krātuveSSL/TLS ar PFSAizsardzība pret nedrošām iesūtnēmAtbalsta PGPVar pievienot vairākus aizstājvārdusIMAP/SMTP atbalsts10 GB šifrētas mākoņkrātuvesPieņem kriptovalūtasSMTP/POP/IMAP atbalstsNav reklāmuIntuitīva lietotāja saskarnePGP atbalstsRSA/ECC šifrēšanaIebūvēti digitālie parakstiKalendārs
MīnusiNeierobežots plāns ir dārgsTīmekļa klients šķiet novecojisPOP3 netiek atbalstīta14-Eyes valstsNav PGP un IMAP atbalstaDārga papildu uzglabāšana14-Eyes valstsIerobežota un dārga uzglabāšanaNav POP3 atbalstaNav bezmaksas versijasBezmaksas versijai trūkst krātuvesNav labākais personiskai lietošanaiUz 5 acīm balstītsTikai par maksuNav mobilo lietotņuIerobežots klientu atbalstsNav mobilo lietotņuE-pasta metadati nav šifrētiŠifrēšana nav end-to-endIerobežojoša izmēģinājuma versijaNav end-to-end šifrēšanas9-Eyes valstsDaži mežizstrādes darbiTrūkst klientu atbalsta
PārskatsProtonMail pārskatsTutanota pārskatsCounterMail pārskatsZoho Mail pārskatsThexyz pārskatsPosteo pārskatsMailbox.org pārskatsStartmail pārskatsRunbox pārskatsMailfence pārskats

Kā darbojas drošs e-pasts?

End-to-end šifrēšana

Droša e-pasta raksturīgākā iezīme ir end-to-end šifrēšana. Tas nozīmē, ka pasta pakalpojums vai trešā persona nevar atšifrēt jūsu ziņojumu – to var izdarīt tikai saņēmējs. Gluži pretēji, jebkurš parasts e-pasta pakalpojumu sniedzējs, piemēram, Google, var izlasīt jūsu e-pasta vēstules (viņi jau skenē tās, meklējot atslēgvārdus!) un padarīt tās vieglāk iegūstamas hakeriem.

PGP un S/MIME ir visizplatītākās šifrēšanas iespējas. PGP apvieno gan simetrisku, gan asimetrisku šifrēšanu, savukārt S/MIME izmanto sertifikātus, kas jāparaksta vietējai vai publiskai sertifikātu iestādei. Sertifikāta izmantošana nodrošina, ka jūs esat e-pasta sūtītājs un ka neviens to nav viltojis.

Šifrēšanas dēļ ne hakeri, ne valdība nevar ielūkoties jūsu ziņojumos vai metadatos, piemēram, e-pasta adresēs.

Transporta līmeņa šifrēšana

Transporta līmeņa šifrēšana

Kā minēts iepriekš, transporta līmeņa šifrēšana nodrošina drošu ziņojuma pārraidi tīmeklī. Tomēr ar to vien nepietiek, lai nodrošinātu drošu pasta sūtīšanu, jo pakalpojumu sniedzējs var redzēt nešifrēto versiju, tiklīdz tā nonāk tā serverī. TLS ir SSL turpinājums, lai gan SSL joprojām tiek izmantots.

Tas ir ieviests uz TCP (Transmission Control Protocol – pārraides kontroles protokols) bāzes, lai šifrētu ne tikai e-pastu (IMAP, SMTP), bet arī citus protokolus, piemēram, HTTP vai FTP. Diemžēl to joprojām neizmanto visos pasta pakalpojumos. Parastam lietotājam tas var nebūt acīmredzams, jo atšķirībā no tīmekļa pārlūkprogrammas, kas rāda zaļu slēdzeni vai līdzīgu simbolu, nav vienkārša veida, kā uzzināt, kad, izmantojot e-pastu, ir ieviests transporta līmeņa šifrējums.

PGP (Pretty Good Privacy) e-pasta šifrēšana.

End-to-end šifrēšana

End-to-end šifrēšana nodrošina, ka ne pasta pakalpojumu sniedzējs, ne kāda cita trešā persona nevar atšifrēt jūsu ziņojumu. Tikai jums un saņēmējam ir nepieciešamās publiskās un privātās atslēgas, lai to atvērtu.

End-to-end šifrēšana darbojas šādi:

Jūs šifrējat ziņojumu ar drauga publisko atslēgu – tagad to var atšifrēt tikai ar drauga privāto atslēgu. Jūsu šifrētā ziņa ceļo pa serveriem, līdz tā sasniedz jūsu draugu. Savukārt viņš vai viņa izmanto privāto atslēgu, lai atšifrētu jūsu ziņojumu.

Kāpēc izmantot drošu e-pasta pakalpojumu?

PGP (Pretty Good Privacy) e-pasta šifrēšana.

PGP e-pasta šifrēšana apvieno šifrēšanu, simetrisku šifrēšanu un publiskā atslēgas šifrēšanu bez nepieciešamības lietotājiem apmainīties ar privātajām atslēgām. Drošs pasta pakalpojums visu veic aizkulisēs, tāpēc jums nav jāuztraucas par iekšējām un ārējām detaļām.

Lūk, kā darbojas PGP:

Pēc tam, kad PGP ģenerē sesijas atslēgu, saņēmēja publiskā atslēga to šifrē. Tagad sūtītājs nosūta šo šifrēto sesijas atslēgu, un saņēmējs to atšifrē ar savu privāto atslēgu. Visbeidzot saņēmējs izmanto nešifrēto sesijas atslēgu, lai nolasītu ziņojumu.

Kāpēc izmantot drošu e-pasta pakalpojumu?

Vai ProtonMail joprojām ir drošs?

Ja esat izlasījis šo rakstu, droša pasta pakalpojumu sniedzēja lietošanas priekšrocības jums būtu acīmredzamas. Tomēr, ja joprojām šaubāties, pirms atgriežaties pie Gmail, noteikti iepazīstieties ar šādiem argumentiem:

 • Aizsargājiet savus ziņojumus. Gmail, Hotmail un citi vispārpieņemtie pakalpojumi nešifrē jūsu ziņojumus pēc tam, kad tie sasniedz to serverus. Tas nozīmē, ka tie var tos izlasīt un arī hakeriem ir vieglāk tos izlasīt.
 • Slēpt savus metadatus. Ja jūsu parastā pasta pakalpojums šifrē ziņojumus, tas automātiski nenozīmē, ka tiek slēpta metadatu galvene. Tajā bieži vien ir jūsu un saņēmēja e-pasta adrese, ierīce, pārlūkprogramma un tīkls.
 • Neesiet produkts. Ja jūsu e-pasts ir lielisks, bet bezmaksas, iespējams, ka jūs esat produkts. Tomēr pārāk maz lietotāju zina, ka Gmail aktīvi skenē jūsu pastkasti, meklējot atslēgvārdus, un izmanto tos, lai rādītu personalizētas reklāmas. Tādējādi, izmantojot Gmail, jūs palīdzat Google pelnīt naudu no jūsu datiem.
Vai Gmail vai Yahoo ir drošāks?
 • Glabājiet ziņojumus privātumam draudzīgā vietā. ASV un jebkura no “četrpadsmit acu” valstīm, kas dalās ar izlūkdatiem, kādu dienu var nolemt apskatīt jūsu iesūtni. Ja pakalpojumu sniedzēja serveri atrodas kādā no šīm valstīm, to izdarīt būs daudz vieglāk nekā piekļūt kādam kodolbunkuram Šveicē (sk. ProtonMail sadaļu iepriekš).

Visbeidzot, vienmēr atcerieties, ka pasta pakalpojums ir tikpat drošs kā jūsu izvēlētā parole. Ja kāds var uzlauzt jūsu paroli dažu minūšu laikā, visi end-to-end šifrēšanas un nepierakstīšanās noteikumi ir pilnīgi nederīgi.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem