Kā izveidot labu un spēcīgu paroli

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Mūsu tiešsaistes kontos glabājas daudz sensitīvu datu, kurus vēlamies saglabāt drošus. Tomēr lielāko daļu no tiem aizsargā diezgan vājas paroles. Ja izveidojat patiešām spēcīgu paroli, ar to vajadzētu tikt galā. Taču, kā mēs visi zinām, ir smalka robeža starp tādas paroles izvēli, kuru neviens cits nespēs uzminēt, un tādas paroles izvēli, kuru jums ir viegli atcerēties.

Par laimi, ir daudz veidu un ideju, kā izveidot spēcīgas paroles, piemēram, izmantojot unikālu paroļu ģeneratora rīku. Šeit mēs iepazīstināsim jūs ar padomiem un ieteikumiem, kā izvēlēties un iestatīt drošas paroles saviem tiešsaistes kontiem. Un mēs dalīsimies ar dažām no mūsu iecienītākajām metodēm paroļu drošībai un veidiem, kā nodrošināt, lai jums vairs nekad nevajadzētu nospiest saiti “Aizmirsta parole”.

Kāds ir spēcīgas paroles piemērs?

Kas ir spēcīga parole?

Spēcīga parole ir tāda, kuru nevar uzminēt vai uzlauzt, izmantojot brutāla spēka uzbrukumu. Hakeri izmanto datorus, lai izmēģinātu dažādas burtu, ciparu un simbolu kombinācijas, meklējot pareizo paroli. Mūsdienu datori īsas paroles, kas sastāv tikai no burtiem un cipariem, var uzlauzt tikai dažu mirkļu laikā.

Tāpēc drošas paroles sastāv no lielo un mazo burtu, ciparu un īpašu simbolu, piemēram, pieturzīmju, kombinācijas. Tām jābūt vismaz 12 rakstzīmju garām, tomēr mēs iesakām izvēlēties vēl garākas paroles.

Kopumā šeit ir izklāstītas labas un drošas paroles galvenās pazīmes:

Kā izveidot spēcīgas paroles piemēru?
 • ir vismaz 12 rakstzīmju garš. Jo garāka ir parole, jo labāk.
 • Izmanto lielos un mazos burtus, ciparus un īpašus simbolus. Paroles, kas sastāv no jauktiem simboliem, ir grūtāk uzlauzt.
 • Nesatur neaizmirstamus tastatūras ceļus.
 • nav balstīta uz jūsu personisko informāciju.
 • Katram kontam parole ir unikāla.

Veicot tiešsaistes konta iestatīšanu, bieži tiek parādīti norādījumi, kas atgādina, ka jānorāda skaitļi vai noteikts zīmju skaits. Dažos gadījumos var pat neļaut iestatīt “vāju paroli”, kas parasti ir viena vārda vai skaitļa kombinācija, kuru ir viegli uzminēt.

Taču pat tad, ja jums netiek atgādināts par spēcīgas paroles iestatīšanu, ir ļoti svarīgi to darīt ikreiz, kad veidojat jaunu tiešsaistes kontu vai maināt esošā konta paroli.

Kā ieteikt spēcīgāko paroli?

Kā izveidot spēcīgu paroli?

 • Lietojiet garas paroļu kombinācijas
 • Kombinējiet ciparus, mazos un lielos burtus.
 • Izvairieties no populārām parolēm
 • Drošu paroļu pārvaldnieka izmantošana, lai izveidotu drošas paroles.

Ilga parole ir laba parole

Ja runa ir par paroles drošību, tās garumam patiešām ir nozīme. Mēs iesakām izvēlēties vismaz 12 rakstzīmju garu paroli, ja iespējams, pat garāku.

Katrs papildu simbols parolē eksponenciāli palielina iespējamo kombināciju skaitu. Tādējādi paroles, kas pārsniedz noteiktu garumu, ir praktiski nelaužamas, pieņemot, ka neizmantojat bieži sastopamas frāzes.

Kādas ir 5 prasības, lai izveidotu spēcīgu paroli?

Spēcīga parole nav pašsaprotama

Labai parolei ir jābūt tādai, ko citiem ir ļoti grūti uzminēt vai uzlauzt, tāpēc neizvēlaties neko ļoti vispārīgu, piemēram, “parole” vai “12345”. Pēdējās divas minētās paroles joprojām ir vienas no populārākajām pasaulē, taču tās ir arī vienas no vismazāk noderīgajām.

Labas paroles nevar saturēt neaizmirstamus tastatūras ceļus.

Neizmantojiet secīgus tastatūras ceļus, piemēram, “qwerty”, jo hakeri tos var uzlauzt. Ja jūs neesat pielicis pūles, lai izdomātu labu paroli, pastāv iespēja, ka hakeriem nebūs jāpieliek lielas pūles, lai to uzlauztu.

Izveidojiet spēcīgu paroli

Paroles stiprums nav personisks

Ir ļoti svarīgi, lai jūs neizmantotu neko personisku, piemēram, segvārdu, dzimšanas datumu vai sava mājdzīvnieka vārdu. Šo informāciju hakeris var ļoti viegli uzzināt, vienkārši aplūkojot jūsu sociālos plašsaziņas līdzekļus, atrodot jūsu darba profilu tiešsaistē vai pat vienkārši noklausoties jūsu sarunu ar kādu citu.

Labai parolei jābūt unikālai

Kad esat izveidojis drošu paroli, jums var rasties vēlme to izmantot visos tiešsaistes kontos. Taču, ja tā rīkojaties, jūs kļūstat neaizsargātāks pret vairākiem uzbrukumiem.

Kā izveidot spēcīgu paroli

Galu galā, ja hakerim izdodas atklāt jūsu paroli, viņš varēs pieteikties visos kontos, kuros izmantojat šo paroli, tostarp e-pasta, sociālo tīklu un darba kontos.

Daudzi cilvēki visur izmanto vienu un to pašu paroli, jo to ir vieglāk atcerēties. Taču neuztraucieties, jo nedaudz tālāk mēs esam apkopojuši daudz padomus un trikus, kas palīdzēs jums pārvaldīt vairākas paroles.

Izvairieties no iepriekšējām parolēm

Ļoti svarīgi ir arī pārliecināties, ka paroles netiek izmantotas atkārtoti, īpaši, ja tās jau ir bijušas uzlauztas. Tas var šķist pašsaprotami, taču, ja reiz esat izmantojis paroli, to nevajadzētu izmantot atkārtoti. Pat ja neesat to izmantojis gadiem ilgi, vislabāk ir izdomāt jaunu paroli. Īpaši, ja iepriekš ir bijušas problēmas ar paroles uzlaušanu.

Kas ir spēcīga parole?

Īpašās rakstzīmes parolēs

Lai gan īpašo simbolu izmantošana parolēs ir ļoti labs veids, kā tās padarīt īpaši drošas, ne visos tiešsaistes kontos ir atļauts izmantot jebkuru simbolu. Tomēr vairumā gadījumu ir atļauts izmantot šādus simbolus:

Labi paroles piemēri

Šeit ir sniegti daži labi spēcīgu paroļu piemēri:

 • X5j13$#eCM1cG@Kdc
 • %j8kr^Zfpr!Kf#ZjnGb$
 • PkxgbEM%@hdBnub4T
 • vUUN7E@!2v5TtJSyZ
Ilga parole ir laba parole

Tie visi sastāv no šķietami nejauši izvēlētiem un gariem (vairāk nekā 15 rakstzīmju) lielajiem un mazajiem burtiem, cipariem un speciālajām rakstzīmēm. Šīs paroles nav vispārīgas, un tajās nav nekādu atmiņā paliekošu taustiņu vai personiskas informācijas, ko hakeri varētu izmantot.

Idejas labas paroles izveidei

Par laimi, ir daudz iespēju, kā izveidot unikālas un spēcīgas paroles katram tiešsaistes kontam. Mums ir gatavs paroļu ģeneratora rīks, kas ģenerē unikālas un gandrīz nelaužamas paroles. Kā alternatīvu varat izmantot mūsu labākos padomus un idejas par to, kā izveidot labu paroli:

Spēcīga parole nav pašsaprotama

Paroļu ģeneratora izmantošana

Ja jums nav laika pašam izdomāt spēcīgas paroles, paroļu ģenerators ir ļoti ātrs un vienkāršs veids, kā iegūt unikālu un spēcīgu paroli. Mūsu pašu drošas paroles ģenerators izveidos nejaušu rakstzīmju virkni. Kopējiet un izmantojiet to kā paroli ierīcei, e-pasta, sociālo tīklu kontam vai jebkurai citai vietnei, kurai nepieciešama privāta piekļuve.

Izvēlieties piekļuves frāzi, nevis paroli.

Frāzes ir daudz drošākas nekā paroles, jo tās parasti ir garākas, tādējādi tās ir grūtāk uzminēt vai uzlauzt. Tā vietā, lai izvēlētos vārdu, izvēlieties frāzi un ņemiet no tās pirmos burtus, ciparus un pieturzīmes, lai izveidotu šķietami nejaušu rakstzīmju kombināciju. Varat pat aizstāt vārda pirmo burtu ar skaitli vai simbolu, lai padarītu to vēl drošāku. Vai arī mēģiniet aizstāt vārdus ar pieturzīmēm, kā mēs to darījām īsziņu slengā, ja atceraties tik senus laikus.

Labas paroles nevar saturēt neaizmirstamus tastatūras ceļus.

Šeit ir sniegti daži piemēri, kā var izmantot paroles frāzes metodi, lai izveidotu drošas paroles:

FrāzeParole
Pirmo reizi Disnejlendu apmeklēju, kad man bija 4 gadi, un tas mani iepriecināja.I1stw2DLwIw8yrs&immJ
Mans draugs Mets maizes kafejnīcā apēda sešus pīrādziņus, un tas viņam izmaksāja 10 mārciņas.MfMa6d@tbc&ich£10
Manchester United pirmo reizi vēsturē ar 5:0 zaudēja Manchester City4da1sttymevaMU5:02MC

Piezīme: neizmantojiet bieži sastopamas frāzes, jo tās ir neaizsargātas pret vārdnīcas uzbrukumiem – jums ir vajadzīgas nejaušas kombinācijas.

Paroles stiprums nav personisks

Izvēlieties drošāku vārdnīcas metodes versiju

Populāra paroles izvēles metode ir atvērt vārdnīcu vai grāmatu un izvēlēties nejaušu vārdu. Taču, lai cik nejaušs tas jums liktos, patiesībā vienu vārdu hakerim ir diezgan viegli uzminēt.

Tā vietā, lai izvēlētos tikai vienu vārdu no vārdnīcas, izvēlieties vairākus un apvienojiet tos kopā ar cipariem un simboliem, lai kādam būtu daudz grūtāk to uzminēt.

Šeit ir daži labu paroļu ideju piemēri, kas radītas, izmantojot šo metodi:

Vārdi no vārdnīcasDroša parole
Mozaīka, meklējumi, iezīme, dakšaMozaīkas%Quest7trait/fork48
Glimpse, sīkumi, balva, koalaG1impse$tuff74Prize8Koala!
Trombons, zivis, ātri, augšupvērstiTr0mb0ne&Fish?Qu1ck^side

Spēlējiet ar frāzēm un citātiem

Labai parolei jābūt unikālai

Ja vēlaties, lai citiem būtu grūti uzminēt paroli, bet jums būtu viegli to atcerēties, var būt laba ideja izmantot kādas nozīmīgas frāzes vai citāta variāciju. Vienkārši izmantojiet frāzi, kuru atcerēsieties, un nomainiet dažus burtus pret cipariem un simboliem.

Šeit ir daži ar šo metodi radītu spēcīgu paroļu ideju piemēri:

Citāts vai frāzeDroša parole
“Viens par visiem un visi par vienu”: “Trīs musketieri14A&A413Mu$keteers!
“Pirmo reizi mūžīgi”: Disneja “Frozen4da1stTymein4eva-Frozen
“Twinkle twinkle maza zvaigznīte, kā es brīnos, kas tu esi”: bērnudārza dzejoļiTW1nkle7ittle*how1??UR

Emociju izmantošana

Ja vēlaties paroles papildināt ar simboliem, nepadarot tās grūtāk iegaumējamas, vienmēr varat izmantot emocijzīmes.

Lai gan jūs nevarēsiet pievienot emocijzīmes, varat izmantot emocijzīmes, kas ir kodētas versijas, kuras parasti sastāv no pieturzīmēm, burtiem un/vai cipariem.

Izvairieties no iepriekšējām parolēm

Šeit ir dažas emocijzīmes, ko varat izmantot savās parolēs:

Pielāgojiet paroles konkrētiem kontiem

Kad būsiet izveidojis spēcīgu paroli, ko varat atcerēties, jums joprojām būs jāizveido dažādas paroles katram tiešsaistes kontam. Taču, tā vietā, lai sāktu visu procesu no jauna, jūs varat vienkārši pievienot atšķirīgu kodu katram tiešsaistes kontam.

Piemēram, ja jūsu parole ir cHb1%pXAuFP8 un vēlaties, lai tā būtu unikāla jūsu eBay kontam, varat beigās pievienot £bay, lai jūs zinātu, ka tā atšķiras no jūsu sākotnējās paroles, bet joprojām ir neaizmirstama.

Lūk, kā tas varētu notikt:

Tiešsaistes kontsParole ar pievienoto kodu
E-pastscHb1%pXAuFP8EMa1l
AmazoncHb1%pXAuFP8AZN
eBaycHb1%pXAuFP8£Bay

Paroles saglabāšana muskuļu atmiņā

Īpašās rakstzīmes parolēs

Ja vēlaties atcerēties paroli, ir ieteicams to vairākas reizes atkārtot, lai vingrinātos to ievadīt. Galu galā, ja pietiekami daudz reižu to ievadīsiet pareizi, izveidosies muskuļu atmiņa, kas nozīmē, ka to būs daudz vieglāk atcerēties.

Tomēr ir diezgan sarežģīti atcerēties vismaz duci garu un unikālu paroļu visiem kontiem. Tāpēc šis paņēmiens ir piemērojams tikai īsām, 4 vai 6 ciparu parolēm, kuras izmantojat, lai atbloķētu ierīci vai paroļu pārvaldnieku.

Kā saglabāt paroles drošībā

Tagad, kad esat iestatījis drošu paroli katram savam tiešsaistes kontam, nākamais solis ir nodrošināt to drošību un aizsardzību pret hakeriem.

Šeit ir sniegti daži no mūsu labākajiem padomiem, kā to izdarīt:

Izvēlieties labu paroļu pārvaldnieku

Idejas labas paroles izveidei

Neatkarīgi no tā, vai esat pats izveidojis drošas paroles vai meklējat tiešsaistes pakalpojumu, kas to izdarītu jūsu vietā, mēs iesakām izmantot labu paroļu pārvaldnieku. Drošs paroļu pārvaldnieks ģenerē, glabā un pārvalda visas jūsu paroles vienā drošā tiešsaistes kontā. Tas ir ļoti noderīgi, jo ļauj izmantot tik daudz unikālu paroļu, cik vien vēlaties, un jums nav jāuztraucas par to iegaumēšanu.

Jums ir tikai jāsaglabā visas paroles visiem saviem tiešsaistes kontiem paroļu pārvaldniekā un pēc tam tās jāaizsargā ar vienu “galveno paroli”. Tas nozīmē, ka jums ir jāatceras tikai viena spēcīga parole, nevis katra parole atsevišķi.

Kad esat iestatījis paroļu pārvaldnieku, ikreiz, kad vēlaties pieteikties kādā no saviem tiešsaistes kontiem, vienkārši ievadiet galveno paroli savā paroļu pārvaldniekā, un tas automātiski aizpildīs jūsu pieteikšanās informāciju šim kontam. Jums pat nav jāatceras, kuru e-pasta adresi vai lietotājvārdu izmantojāt. Drošs paroļu pārvaldnieks to visu aizpildīs jūsu vietā. Šeit ir daži no labākajiem paroļu pārvaldniekiem 2023. gadā.

Paroļu ģeneratora izmantošana

Izmantojiet divu faktoru autentifikāciju

Pat ja kādam izdodas nozagt paroli, varat novērst piekļuvi kontam, pievienojot papildu drošības līmeni ar divu faktoru autentifikāciju (2FA). Tas nozīmē, ka ikvienam, kas mēģina pieteikties jūsu kontā, pēc pareizas paroles būs jāievada otra informācija. Parasti tas ir vienreizējs kods, kas tiks nosūtīts tieši jums.

Dažkārt tas jums tiks nosūtīts īsziņas veidā, lai gan tas ne vienmēr ir visdrošākais veids, kā saņemt kodu. Galu galā hakeris varētu nozagt jūsu mobilā tālruņa numuru, krāpnieciski mainot SIM kartes, un piekļūt jūsu verifikācijas kodam.

Esam noskaidrojuši, ka daudz drošāk ir izmantot divu faktoru autentifikācijas lietotni, jo to ir daudz grūtāk pārtvert. Mūsu iecienītākās ir šādas:

Izvēlieties piekļuves frāzi, nevis paroli.
 • Google Autentifikators
 • Microsoft Authenticator
 • Authy

Nesaglabājiet paroles tālrunī, planšetdatorā vai datorā.

Tas var šķist pašsaprotami, taču jums jāizvairās no paroļu saglabāšanas dokumentos, e-pasta vēstulēs, tiešsaistes piezīmēs vai citur, kur tās varētu uzlauzt.

Pārbaudiet, vai jūsu e-pasta vēstule nav noplūdusi

Izvēlieties drošāku vārdnīcas metodes versiju

Protams, ir ļoti svarīgi sekot līdzi visiem iespējamiem datu aizsardzības pārkāpumiem, jo īpaši saistībā ar e-pasta kontu.

Bet kā uzzināt, vai jūsu e-pasts ir noplūdis? Mums ir pieejams tiešsaistes personas datu noplūdes pārbaudes rīks, kas ļaus jums uzzināt, vai ar jūsu e-pasta kontu ir noticis kas tāds. Viss, kas jums jādara, ir jāievada sava e-pasta adrese, un mēs varēsim jums pateikt, vai ar to kaut kas ir noticis.

Neatklājiet savu paroli

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais aspekts ir tas, ka ir ļoti svarīgi, lai paroles būtu privātas. Pat ja pilnībā uzticaties personai, kurai nododat savu paroli, ir riskanti sūtīt paroli, izmantojot īsziņu vai e-pastu, ja kāds to pārtver. Pat tad, ja jūs to tikai nolasāt pa tālruni vai uzrakstījāt personai, kas sēž jums blakus, kāds var noklausīties un pierakstīt.

Spēlējiet ar frāzēm un citātiem

Secinājums: kā padarīt visas savas paroles drošas pret hakeriem?

Paroles ir kā slēdzene uz jūsu dzīvokļa durvīm – tās ir vienīgā lieta, kas noziedzniekiem ir jāpārkāpj, ja jūs neesat mājās. Vāja parole ir kā vāja slēdzene. Tā ievērojami palielina to cilvēku skaitu, kuriem ir iespējas piekļūt jūsu kontiem.

Izmantojot visus šajā rakstā aprakstītos trikus, lai izveidotu spēcīgas un atmiņā paliekošas paroles, varat sākt uzlabot savu drošību. Vai arī iegādājieties spēcīgu paroļu pārvaldnieku, piemēram, NordPass, un automātiski ģenerējiet visas savas paroles – tādā veidā jums nebūs jāatceras neviena no tām.

Pielāgojiet paroles konkrētiem kontiem

Neatkarīgi no tā, kuru kursu izvēlaties apgūt, neatlieciet to uz vēlāku laiku! Datu noplūdes un pārkāpumi notiek katru dienu, un nākamajā no tiem varētu būt jūsu parole.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem