Atšķirības starp DeFi un Web3

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Starp DeFi un Web3 ir dažas atšķirības, jo tie koncentrējas uz dažādiem aspektiem. DeFi ir saistīts ar finanšu darbībām, bet Web3 – ar lietotāja kontrolēta interneta izveidi.

Šajā rakstā ir izceltas Web3 un DeFi iezīmes un to unikālās lomas.

Galvenās atšķirības starp DeFi un Web3

Šeit ir sniegts DeFi un Web3 īpašību salīdzinājums:

Defi-un-web3-raksturlielumi

Bez atļaujas

DeFi

DeFi ikviens var iesaistīties finanšu darbībās bez centrālā apstiprinājuma. Jūs varat izmantot DeFi platformas, piemēram, aizdevumu vai apmaiņas iespējas, bez atļaujas vai ID pārbaudes.

Web3

Web3 bezatļauju princips nozīmē, ka ikviens var brīvi izmantot DApps. Jūs varat brīvi mijiedarboties ar tiešsaistes pakalpojumiem un protokoliem bez apstiprinājuma.

Decentralizēts

DeFi

Kontrole un lēmumu pieņemšana ir sadalīta starp daudziem mezgliem, nevis vienu centrālo iestādi. DeFi platformas darbojas blokķēdēs, kurās darījumus pārbauda daudz cilvēku. Tas padara lietas pārredzamas un izturīgas pret cenzūru.

Web3

Decentralizācija ir galvenais Web3, kur dati un pakalpojumi ir sadalīti daudzos mezglos, nevis kontrolēti vienas grupas. Šāda konfigurācija lietotājiem nodrošina lielāku drošību, stingrību un privātumu, samazinot atkarību no centrālajiem starpniekiem.

Savietojamība

DeFi

Dažādas finanšu platformas var netraucēti sadarboties, daloties vērtībā. Tas ļauj izstrādātājiem sajaukt un savienot DeFi komponentus, lai radītu jaunas finanšu lietas.

Web3

Web3 sadarbspēja ir saistīta ar dažādu blokķēdes tīklu un lietotņu vieglu savstarpēju saziņu. Tā ļauj aktīviem un datiem pārvietoties starp dažādām platformām.

Nepārvadātāji

DeFi

Nekustodialitāte nozīmē, ka lietotāji, izmantojot DeFi platformas, saglabā kontroli un īpašumtiesības uz saviem aktīviem. Viņi patur savas privātās atslēgas un aktīvus, novēršot nepieciešamību uzticēt savus līdzekļus centralizētiem starpniekiem.

Web3

Web3 pakalpojumi, kas nav vērtspapīru glabāšanas pakalpojumi, nozīmē, ka lietotājiem ir pilnīga kontrole pār saviem datiem un tiešsaistes identitātēm. Viņiem pieder viņu personiskā informācija un viņi var izvēlēties, vai kopīgot to ar lietotnēm, nenododot kontroli lielajām platformām.

Kriptogrāfiski pārbaudāms

DeFi

Tie ir kriptogrāfiski pārbaudāmi, tāpēc ikviens blokķēdē var pārbaudīt, vai tie ir likumīgi. Kriptogrāfiskie paraksti nodrošina darījumu drošību un pārredzamību.

Web3

Kriptogrāfiski pārbaudāmi dati decentralizētajā tīmeklī nodrošina, ka informācija ir patiesa. Tādi paņēmieni kā digitālie paraksti ļauj lietotājiem apstiprināt datus un darījumus bez iestādēm.

Ekonomikas un pārvaldības sistēma

DeFi

DeFi platformās bieži tiek izmantotas uz žetoniem balstītas sistēmas gan ekonomikai, gan pārvaldībai. Lietotāji ar žetoniem var iesaistīties lēmumu pieņemšanā un pārvaldībā, turot un ieguldot žetonus. Žetonu turētāji var iegūt balsstiesības ierosināt un lemt par izmaiņām vai uzlabojumiem.

Web3

Web3 projektos arī izmanto uz žetoniem balstītas sistēmas, lai veicinātu iesaistīšanos un saskaņotu stimulus. Šīs sistēmas ļauj ieinteresētajām personām kontrolēt decentralizēto lietotņu un protokolu izstrādi.

Kas ir DeFi un kā tas darbojas?

DeFi izmanto viedos līgumus, lai pārvietotu naudu bez bankām. Šie līgumi ir uzrakstīti kodā un var veikt darbības paši. Tas varētu mainīt to, kā mēs ikdienā izmantojam naudu.

Kā-darbojas-defi

Lūk, kā darbojas DeFi:

Blokķēdes datu glabāšana DeFi

DeFi darbojas, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Ethereum šeit bieži tiek izmantots, jo tam ir viedo līgumu iespējas. Blokķēdes piedāvā drošu un skaidru darījumu uzskaites metodi.

Viedie līgumi – DeFi pamats

Viedie līgumi ir kā automātiskas vienošanās datorkodā. Tie ir svarīgi DeFi. Šie līgumi paši veic darbības, ja tiek ievēroti noteikti noteikumi. DeFi tie palīdz veikt naudas uzdevumus. Tas ietver naudas aizdošanu, aizņemšanos un tirdzniecību.

Decentralizētās biržas (DEX) DeFi

DeFi cilvēki izmanto decentralizētas, nevis centralizētas biržas. Tas notiek tāpēc, ka viņi nevēlas zaudēt anonimitāti vai iziet KYC procesu. DEX ļauj cilvēkiem veikt savas kriptovalūtas darījumus tieši savā starpā.

Kreditēšana un aizņemšanās DeFi

Aizdošana un aizņemšanās DeFi nozīmē to, ka cilvēki var uz kādu laiku nodot savas kriptovalūtas citiem un saņemt procentus. Tāpat viņi var ņemt aizdevumus, kā nodrošinājumu sniedzot kaut ko vērtīgu. Lai saņemtu stablecoin aizdevumu, kā nodrošinājumu var izmantot Bitcoin kannu.

Tokenizācija DeFi

Tokenizācija DeFi projektos nozīmē aktīvu ņemšanu no reālās pasaules un pārvēršanu par digitāliem žetoniem blokķēdē.

Decentralizētas autonomās organizācijas (DAO) DeFi sistēmā

Dažas iniciatīvas DeFi ir strukturētas kā DAO. Tās ļauj žetonu īpašniekiem pārvaldīt, nododot balsis, atspoguļojot galvenās koncepcijas par to, kā DAO darbojas decentralizētajās finansēs.

DeFi ietekme uz finanšu nozari

DeFi maina finanšu nozari, atvieglojot finanšu pakalpojumu izmantošanu ikvienam.

DeFi izaicinājumi un izaugsme

Ir svarīgi zināt, ka DeFi ir sākuma posmā, un tam ir tādas problēmas kā drošības pasākumi un valdības noteikumu ievērošana.

Kas ir Web3 un kā tas darbojas?

Web3 ir interneta nākamā posma nosaukums. Tajā galvenā uzmanība tiek pievērsta decentralizētu sistēmu izmantošanai. Šīs sistēmas nodrošina privātumu un datu īpašumtiesības lietotāju rokās.

Atšķirībā no pašreizējā interneta Web3 nav atkarīgs no lielo uzņēmumu serveriem. Tas izmanto tīklus un blokķēdes tehnoloģiju, lai nodotu kontroli individuāliem cilvēkiem.

Lūk, kā darbojas Web3:

Decentralizēta glabāšana un kontrole

Web3 darbojas uz sistēmas, kas nav centralizēta, bieži izmantojot blokķēdes. Tā nav atkarīga tikai no vienas datu glabāšanas vietas; tā vietā informācija atrodas daudzos tīkla mezglos. Tas palīdz pret kontroli no citiem un samazina risku, ja kāda daļa neizdodas.

Blokķēde kā Web3 pamats

Blokķēdes tehnoloģija ir pamats, kas atbalsta lietojumprogrammas Web3. Tā piedāvā drošu un skaidru uzskaites sistēmu visiem darījumiem un datu glabāšanai. Katrā blokķēdes blokķēdes blokā ir īpašs hash, kas nāk no iepriekšējā bloka, veidojot bloku ķēdi, kuru nevar mainīt.

Viedie līgumi – pašizpildāmie līgumi

Viedie līgumi darbojas paši, jo līguma detaļas ir kodētas tieši. Tie padara iespējamus darījumus, kad iestājas konkrēti saskaņoti nosacījumi.

Viedie līgumi DeFi

Viedie līgumi veido daļu no Web3 lietojumprogrammām, jo īpaši decentralizētajām finansēm, kas pazīstamas kā DeFi.

Decentralizētās lietojumprogrammas (DApps)

Web3 ļauj izveidot un izmantot DApps, kas darbojas blokķēdes sistēmās. DApps darbojas jebkuras iestādes. Tās ir atkarīgas no viedajiem līgumiem, lai pārvaldītu lietotāju savstarpējo mijiedarbību.

Dažādi Web3 DApps veidi

Web3 DApps ir dažādas formas. Tās var būt biržas, kas darbojas bez centrālās kontroles (pazīstamas kā DEX). Tie var būt arī sociālie tīkli, kuros decentralizācija ir galvenais elements.

Lietotāju iespējas un datu īpašumtiesības

Web3 vidē cilvēkiem ir lielākas pilnvaras pār savu informāciju un tiešsaistes identitāti. Viņi nenodod savus datus centrālajiem dienestiem, bet izmanto privātās atslēgas, lai sazinātos ar decentralizētām lietojumprogrammām. Tas ļauj lietotājiem būt savu datu īpašniekiem un izlemt, kam tie ir pieejami.

Blokķēdes sistēmas

Web3 ļauj blokķēdes sistēmām un protokoliem darboties kopā, lai nauda un dati varētu pārvietoties. Tas palīdz cilvēkiem būt radošākiem un labāk sadarboties tiešsaistē.

Taisnīgums un iekļautība

Web3 mērķis ir padarīt internetu taisnīgāku, skaidrāku un vērstu uz cilvēkiem, kas to izmanto. Tajā tiek izmantota blokķēde un ideja, ka nevienai personai vai grupai nevajadzētu kontrolēt visu. Tādējādi ikvienam ir iespēja izteikties, un var notikt jaunas lietas. Tā ir kā digitālās pasaules radīšana, kurā ikviens var iesaistīties un darīt savas lietas.

Vai DeFi ir daļa no Web3?

Jā, DeFi ir daļa no Web3. Web3 ir jaunā interneta versija, kurā galvenā uzmanība pievērsta kontroles izplatīšanai. DeFi ir par decentralizētām lietojumprogrammām, un tā pamatā tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija.

Web3 mērķis ir izmantot jaunās tehnoloģijas, lai uzlabotu finanšu pakalpojumus. DeFi ir liela daļa no tā. Tā ļauj cilvēkiem aizņemties un aizdot naudu, tirgoties ar vērtīgām lietām un saņemt apdrošināšanu, neizmantojot tradicionālās bankas.

Īsāk sakot, DeFi ir jauns veids, kā pārvaldīt savu naudu, izmantojot internetu. Tā mērķis ir padarīt finanšu pakalpojumus pieejamus ikvienam, neprasot bankas vai citus starpniekus.

DeFi projekti darbojas atvērtos blokķēdes tīklos, piemēram, Ethereum. Viedie līgumi palīdz automātiski pārvaldīt darījumus un uzturēt spēkā noteikumus. Tas ļauj lietotājiem nekavējoties izmantot finanšu pakalpojumus bez starpniekiem, piemēram, bankām vai brokeriem.

Tātad DeFi ir svarīga Web3 daļa. tas maina finanšu pakalpojumus, lai tos būtu vieglāk izmantot ikvienam, tie darbotos labāk un aptvertu vairāk cilvēku.

Kāda ir DeFi un Web3 nākotne?

DeFi un Web3 nākotne var mainīt mūsu finanšu un interneta lietojumu. Lūk, dažas svarīgas tendences, ko saskata eksperti:

Lielāka integrācija

DeFi lietojumprogrammas vairāk tiks apvienotas ar Web3 tehnoloģijām, tādējādi atvieglojot lietotājiem to lietošanu. Iedomājieties, kā pārvaldīt savus ieguldījumus no Web3 pārlūkprogrammas.

Lielāka drošība

Paredzams, ka DeFi tiks uzlabota drošība, lai risinātu hakeru uzlaušanas problēmas, kas tika novērotas DeFi darbības sākumā.

Starpplatformu funkcionalitāte

Platformas var labāk sadarboties, ļaujot lietotājiem pārvietot aktīvus.

Galvenais

DeFi un Web3 pilnveidojoties, tās varēs izmantot vairāk cilvēku, tostarp tradicionālie finanšu uzņēmumi.

Lai gan DeFi un Web3 ir jaunas, tās saskaras ar tādām problēmām kā noteikumi un mērogojamība. Tomēr potenciālie ieguvumi ir milzīgi, un inovācijas notiek strauji.

DeFi vs. Web3 kopsavilkums

Starp DeFi un Web3 ir dažas atšķirības. DeFi maina finanses, likvidējot starpniekus un izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Tā piedāvā decentralizētus pakalpojumus, piemēram, aizdevumus un tirdzniecību.

Web3 decentralizē internetu. Blokķēdes izmantošana, lai uzlabotu drošību un lietotāju brīvību, sniedz lietotājiem lielāku kontroli pār savām darbībām tiešsaistē.

Biežāk uzdotie jautājumi par DeFi un Web3

Kāda ir atšķirība starp Web3 un DeFi?

Web3 ir plašāks redzējums par decentralizētu internetu, bet DeFi ir decentralizēta finanšu sistēma.

Vai Web3 ir daļa no DeFi?

Web3 ir pamats, uz kura balstās DeFi.

Vai Web3 ir decentralizēts?

Jā, Web3 pēc būtības ir decentralizēts.

Kādas ir svarīgas DeFi priekšrocības?

DeFi piedāvā pārredzamību, piekļuvi bez atļaujām un potenciāli efektīvākus finanšu pakalpojumus.

Kāds ir lielākais izaicinājums saistībā ar DeFi?

Lielākais DeFi izaicinājums joprojām ir mērogojamība.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem