Zelts pret Bitcoin 2024: Eksperta prognoze

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Sākoties 2024. gadam, analītiķi rūpīgi pēta rādītājus, lai novērtētu galveno preču, jo īpaši decentralizēto finanšu (DeFi) flagmaņa Bitcoin (BTC) un tirgus kapitalizācijas ziņā vadošā aktīva – zelta – nākotnes rādītājus. Viņi novērtē arī to relatīvo sniegumu.

Šajā kontekstā aģentūras Bloomberg vecākais izejvielu eksperts Maiks Makglons (Mike McGlone) dalījās savās atziņās par to, vai 2024. gadā zelts varētu pārspēt pēc tirgus kapitalizācijas dominējošo kriptovalūtu. Viņš izteica pieņēmumu, ka “zeltam 2024. gadā varētu būt pārsvars pār bāzēto Bitcoin”, kā norādīts nesenajā X ierakstā, kas publicēts 4. janvārī.

Mike McGlone Tirgus tendenču analīze - ekspertu ieskats par zeltu un bitkoiniem 2024. gadā - ekspertu ieskats par zeltu un bitkoiniem 2024. gadā
Tirgus analītiķis Maiks Makglons – Zelta un Bitcoin nākotnes atšifrējums

Zelts pret Bitcoin

Makglons norādīja, ka Bitcoin, kriptonauda pionieris, kas gaida zaļo gaismu savam pirmajam biržā tirgotajam fondam (ETF) ASV, “2022. gadā vadīja vairuma riska aktīvu lejupslīdi, bet 2023. gadā – to kāpumu”. Šī tendence, viņaprāt, varētu liecināt par bitkoinu izteiktu tirgus jutīgumu salīdzinājumā ar zeltu, kas ir tradicionālais vērtības glabātājs.

Turklāt Bloomberg izejvielu analītiķis atzīmēja, ka Bitcoin un zelta mijiedarbība varētu atspoguļot “potenciālu atgriezties pie ļoti vāja akciju tirgus svārstīguma”, kā uzsvērts pievienotajā grafiku analīzē.

Bitcoin un zelta cenu diagrammas 2024. gadā - divu militāru finanšu ceļojuma izsekošana
gada finanšu ainava – Bitcoin un zelta cenu tendenču salīdzinošā analīze

Nesenie cenu rādītāji

Pašlaik Bitcoin cena ir 43 343 ASV dolāri, kas iezīmē 2,08% kāpumu pēdējo 24 stundu laikā, 1,2% pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu un 3,53% pieaugumu mēneša grafikā. Tas ir ievērības cienīgi, ņemot vērā, ka pēc Džima Krāmera (Jim Cramer) apstiprinājuma vienas dienas laikā šis aktīvs zaudēja 60 miljardus ASV dolāru no savas tirgus vērtības.

Vienlaikus zelta cena ir 2048 ASV dolāri par unci, reģistrējot 0,29% dienas pieaugumu, 2,3% kritumu pagājušajā nedēļā un 0,31% mēneša pieaugumu. Saskaņā ar jaunākajiem 4. janvāra datiem tas seko pēc decembrī sasniegtā rekordaugstāko līmeni – 2093 ASV dolāri.

Turklāt Makglons jau iepriekš bija atzīmējis, ka izejvielas, šķiet, gravitē uz ievērojamām pārmaiņām, zeltam augšupejot, bet daudziem tā kolēģiem svārstoties. Viņš uzsvēra “šīs tendences iespējamo paātrināšanos 2024. gadā.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem