gada kriptogrāfijas bums: atklātas 2,2 miljardu ASV dolāru ieplūdes

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2023. gadā pieauga kriptovalūtu ieguldījumu produktu pieplūdums, un BTC piesaistīja vairāk nekā 1,9 miljardus ASV dolāru, kas veido 86% no kopējā pieplūduma.

CoinShares ziņoja, ka 2023. gada noslēdzošajā nedēļā kriptovalūtu ieguldījumu produkti uzkrāja 243 miljonu ASV dolāru pieplūdi, kas kulminēja gada pieplūdi 2,2 miljardu ASV dolāru apmērā. Šie skaitļi iegūti no 2023. gadā veiktajiem darījumiem ar žetoniem.

Bitcoin fondi reģistrēja vislielākās ieplūdes starp visām kriptovalūtām, uzkrājot vairāk nekā 1,9 miljardus ASV dolāru, kas veido 86% no kopējām ieplūdēm. Turpretī Solana nodrošināja tālu otro vietu ar 167 miljonu ASV dolāru pieplūdi. Tomēr Multi-Asset un Binance biržā tirgotie produkti (ETP) novirzījās no šīs shēmas, reģistrējot neto aizplūdes attiecīgi 18 milj. un 1 milj. dolāru apmērā.

Salīdzinājumā 2022. gadā kriptovalūtu ieguldījumu produktos bija vērojamas mazākas ieplūdes. Bitcoin fondi bija līderi ar 388 milj. dolāru ieplūdēm, kas veidoja 47,5% no kopējām 816 milj. dolāru ieplūdēm. Multi-Asset atpaliek ar 272 miljonu ASV dolāru ieplūdēm, savukārt Binance piedzīvoja 24 miljonu ASV dolāru aizplūdi.

Šķiet, ka nedēļā, kas sākās 29. septembrī, sākās dominējošais bullish posms kriptofondu produktiem. Pirms tam astoņās no iepriekšējām deviņām nedēļām šie fondi piedzīvoja aizplūdes.

ETP darbojas kā ieguldījumu instrumenti ar obligācijām vai akcijām, kas pielāgotas tā, lai atspoguļotu konkrēta aktīva sniegumu. Kriptovalūtu jomā ETP parasti seko dominējošo tirgus kapitālu kriptovalūtu, piemēram, Bitcoin vai Ether, vērtībai. Daži ieguldītāji izvēlas šo netiešo pieeju kriptovalūtu cenām, izmantojot fondus, nevis tieši turot šos aktīvus. Šāda pieeja ļauj ieguldītājiem turēt šādu fondu akcijas parastos brokeru kontos.

2 janvārī Bitcoin cena pirmo reizi gandrīz divu gadu laikā pārsniedza 45 000 ASV dolāru, jo pieaug cerības, ka ASV tirgū tiks apstiprināts ar Bitcoin spot biržā tirgots fonds (ETF).

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem