Worldcoin iepazīstina ar pasaules ķēdi: Nākamā lielā lieta 2. slāņa blokķēdes jomā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Worldcoin – kriptovalūtas iniciatīva, kuras līdzdibinātājs ir OpenAI Sam Altman – šodien atklāja, ka tiek ieviesta jauna blokķēdes sistēma, kas “ir izstrādāta, lai integrētu visus cilvēkus blokķēdē”.

Nesen ieviestā World Chain ir izstrādāta tā, lai paplašinātu gan Worldcoin, gan lielākā Ethereum tīkla kapacitāti, lai tajā varētu iekļauties vairāk nekā 1 miljards lietotāju, teikts paziņojumā presei.

Izstrādātāju komanda paredz, ka World Chain izstrādātāju priekšskatījums tiks izlaists “pavisam drīz”, bet visaptveroša palaišana paredzēta vēlāk šajā gadā.

“Izlaidums” no OP Mainnet

Paziņojumā presei uzsvērts, ka Worldcoin lietotāju darījumi pašlaik veido aptuveni 44% no darījumiem Optimism, kas ir 2. līmeņa mērogošanas risinājums Ethereum. Tas padara Worldcoin par nozīmīgāko lietojumprogrammu tīklā.

Tomēr pīķa periodos šis rādītājs bieži vien pārsniedz 80 %, reizēm pārsniedzot jaudas ierobežojumus. “Ņemot vērā kopienas mērogu un paplašināšanos, pāreja uz specializētu tīklu ir loģisks nākamais solis,” paziņoja Worldcoin komanda.

Paredzams, ka pāreja uz šo specializēto tīklu dos “ievērojamus ieguvumus”,” viņi paskaidroja tālāk.

Prioritāte piešķirta pārbaudītām personām

Runājot par automatizētiem darījumiem, Worldcoin komanda norādīja, ka aptuveni 80 % blokķēdes darījumu potenciāli varētu būt automatizēti, turklāt daudzi no tiem kalpo likumīgiem mērķiem. Tomēr daži automatizētie roboti, piemēram, ražas audzēšanas roboti, veicina tīkla pārslodzi un paaugstina darījumu maksu.

Lai to novērstu, World ID mērķis ir atvieglot jaunās ķēdes darbību šo problēmu pārvaldībā.

Šajā atvērtajā un neierobežotajā tīklā ikviens var iniciēt darījumus, taču prioritāte tiks dota pārbaudītu cilvēku darījumiem, nodrošinot ātrāku apstiprināšanas laiku.

Šī iniciatīva ir daļa no plašākas stratēģijas, kuras mērķis ir mazināt sastrēgumus un samazināt maksu par satiksmi.

Plāns ietver verificētu cilvēku nodrošināšanu ar “dažām” bezmaksas gāzes kvotām ikdienas darījumiem un prioritāru apstrādi salīdzinājumā ar botiem. Šīs stratēģijas mērķis ir samazināt sākotnējos šķēršļus lietotājiem, un sākotnēji to finansēs Worldcoin Foundation.

Ilgtermiņā “protokola mērķis būs panākt līdzsvaru, kurā gāzes izmaksas parastajiem lietotājiem kompensē maksas, ko rada roboti un intensīvie lietotāji”.

Turklāt, lai gan ETH arī turpmāk būs galvenā valūta, maksu varēs maksāt arī ar WLD. Šāds iestatījums ļauj verificētiem cilvēkiem nekavējoties izmantot savas divreiz nedēļā piešķirtās WLD dotācijas darījumiem dažādās lietojumprogrammās.

Turklāt komanda ir apņēmusies nodrošināt izstrādātājiem iespēju sazināties ar miljoniem patiesu lietotāju visā pasaulē, izmantojot lietojumprogrammas, kas sniedz taustāmus reālus ieguvumus.

Ikdienas dzīves lietojumprogrammas

World Chain apzināti neaptver visus iespējamos blokķēdes lietojumus. Tā vietā tā mērķis ir izveidot decentralizētu finanšu un identitātes lietojumprogrammu tīklu, kas “ir vērsts uz praktisku ikdienas lietošanu”.

Tas tiks panākts, integrējot World ID pretkrāpšanas funkcijas, un tīkls atbalstīs virkni pakalpojumu, tostarp Worldcoin, stablecoins, maksājumus, stimulus, rampas, aizdevumus, mijmaiņas darījumus un citus.

World Chain tiks cieši integrēts ar Worldcoin protokolu, lai paātrinātu tā izaugsmi un iekļautu World ID personības pierādījumu, lai veicinātu pret sibiliem noturīgu lietojumprogrammu izstrādi.

Turklāt blokķēde būs bezatļauju un atvērtā koda sistēma, kuras pārvaldība un īpašumtiesības galu galā būs kopienas rokās.

Ķēde tiks nodrošināta kā 2. slāņa risinājums Ethereum ekosistēmā, kas izstrādāts mērogojamībai kopā ar Superchain tīklu.

Turklāt gan World ID, gan WLD paliks kā neitrāli publiski resursi, kas būs pieejami izmantošanai un izvietošanai arī citos tīklos, ne tikai World Chain.

Worldcoin tika oficiāli palaists 2023. gada jūlijā. Līdz šim iniciatīva ir piesaistījusi 10 miljonus privātpersonu 160 valstīs, kuras ir izveidojušas World ID un saderīgu maku, veicot vairāk nekā 75 miljonus darījumu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem