Ethereum varētu pieaugt no jaunā ASV Bill

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Nesen publiskotais jauna likumprojekta projekts, kura mērķis ir regulēt stabilu monētu tirdzniecību Amerikas Savienotajās Valstīs, ir izraisījis aktīvas diskusijas kriptovalūtu nozarē. Šis likumdošanas priekšlikums, lai gan ir tikai sākumposmā, ir gatavs būtiski mainīt digitālo valūtu darbības regulējumu, īpašu uzmanību pievēršot Ethereum un ar to saistītajiem stabilkoiniem.

Lielākā Ethereum uzvara?

Ryan Berckmans, ievērojama Ethereum kopienas figūra un pieredzējis investors, ar entuziasmu novērtēja likumprojektu. Savu viedokli viņš pauda vietnē X, kur viņš raksturoja likumprojektu kā “ārkārtīgi labvēlīgu” Ethereum.

Berckmanss uzsvēra, ka likumprojekta būtiskākais aspekts ir tā plašā stabilu monētu atzīšana publiskajās blokķēdēs, jo īpaši Ethereum, kas ir atbildīgs par lielāko daļu šādu monētu kalšanu.

“Mans sākotnējais lasījums ir tāds, ka likumprojekts ir ārkārtīgi pozitīvs un leģitimizē Ethereum kā nekad iepriekš. Likumprojekts plaši leģitimizē stabilkoinus publiskās ķēdēs Amerikā, kur 59% no visiem stabilkoiniem tiek kalti Ethereum, un, neņemot vērā tādas centralizētas platformas kā Tron, šis rādītājs pieaug līdz 93%,”

– skaidroja Ryan Berckmans.

Viņš arī precizēja, ka tiesību akts “paver iespēju ASV bankām iegūt stabilu monētu licences un noteiktiem privātiem uzņēmumiem emitēt līdz 10 miljardiem ASV dolāru stabilu monētu bez licences”. Šis noteikums varētu radīt revolūciju banku nozares pieejā digitālajām valūtām, pamatīgāk iekļaujot tās finanšu sistēmā un paplašinot to izmantošanu dažādās saimnieciskās darbībās.

Berkmanss arī pauda gandarījumu par likumprojektā ietverto attieksmi pret aktīviem, kas nav piesaistīti ASV dolāram, piemēram, ķēdē esošiem eiro un zeltu. Saskaņā ar viņa interpretāciju likumprojekts šiem aktīviem nepiemēro regulatīvus ierobežojumus, kas varētu saglabāt tiem brīvu un globalizētu tirgu un palielināt to kā alternatīvu rezerves valūtu vai ieguldījumu aktīvu pievilcību.

Tomēr Berkmanss norādīja uz vairākām problemātiskām jomām likumprojektā. Jo īpaši tas paredz stingrus noteikumus attiecībā uz nelicencētiem ASV dolāru stabilu monētām, potenciāli aizliedzot to izplatīšanu ASV rezidentiem.

Tas varētu ietekmēt tādus populārus decentralizētus stabilkoinus kā DAI. Turklāt viņš kritizēja likumprojektā ietverto plašo “algoritmisko maksājumu stabilkoīna” definīciju, kas varētu ietvert dažādus decentralizētus stabilkoīnus, kuri izmanto algoritmus, lai saglabātu savu vērtību attiecībā pret dolāru vai citiem aktīviem.

Izaicinājumi un kritika

Pretstatā Berckmansa optimistiskajam viedoklim Džeiks Červinskis, Variant Fund juridiskais direktors un bijušais Blockchain Association CLO, piedāvāja daudz kritiskāku analīzi. Červinskis dalījās savās bažās par X, norādot: “Šodien publicētais likumprojekts ir dziļi kļūdains: šķiet, ka tas aizliedz gandrīz visu, izņemot šauru centralizēto, glabātājvalstu stabilkoīnu grupu.”

Červinskis arī norādīja, ka likumprojekts ir pretrunā vairākiem principiem, kurus viņš aizstāvēja pagājušajā gadā, liecinot Kongresā. Pēc viņa domām, prioritātei vajadzētu būt uzsvaram uz stabilkoiniem, taču tā vietā likumprojektā, šķiet, ir paredzēti pret konkurenci vērsti regulatīvie šķēršļi, kas varētu kavēt turpmāku nozares progresu.

Neraugoties uz šiem pretējiem viedokļiem, Berkmanss joprojām bija optimistisks par likumprojekta plašāku ietekmi. Viņš paredzēja scenāriju, kurā ierobežojumi attiecībā uz USD piesaistītiem stabilkoiniem varētu netīšām stimulēt tādu stabilkoīnu tirgu, kas nav USD stabilkoini, ļaujot tiem uzplaukt un ievērojami dažādot stabilkoinu tirgu. Viņš izteica pieņēmumu, ka nākotnē ASV dolāros piesaistīto stabilkoinu dominance varētu mazināties, paverot ceļu daudzveidīgākai stabilkoinu ekosistēmai.

Tā kā kriptovalūtu kopiena turpina rūpīgi izskatīt un apspriest likumprojektu, ir skaidrs, ka šī tiesību akta galīgajai versijai būs izšķiroša nozīme, nosakot stabilkoinu un blokķēdes tehnoloģijas nākotni gan ASV, gan, iespējams, globālā mērogā.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem