Vai Tesla atgriežas Bitcoin spēlē?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Nesenais Tesla Bitcoin turējumu pieaugums ir atkal izraisījis dedzīgas diskusijas kriptovalūtu kopienā, jo īpaši pēc Tesla Bitcoin maku izsekošanas funkcijas integrēšanas Arkham Intelligence analītikas platformā. Pašlaik Tesla digitālajā makā ir iespaidīgi 11 509 BTC, kas ir ievērojams pieaugums par 1 789 BTC kopš pēdējā peļņas ziņojuma, kurā uzņēmums ziņoja par 9 720 BTC.

Tesla ieiešana Bitcoin pasaulē aizsākās 2021. gada februārī, kad uzņēmums Elona Maska vadībā izraisīja viļņus, ieguldot Bitcoin iespaidīgus 1,5 miljardus ASV dolāru. Šo drosmīgo soli, kas tika veikts vēršu tirgus kulminācijas laikā, pavadīja paziņojums par Tesla plāniem pieņemt Bitcoin maksājumus par saviem elektriskajiem transportlīdzekļiem, kas liecināja par nozīmīgu pagrieziena punktu kriptovalūtu plaša patēriņa pieņemšanā.

Tomēr Tesla ceļojuma trajektorija ar Bitcoin nebūt nav bijusi lineāra. 2021. gada martā notika izšķirošais brīdis, kad Tesla, pieaugot bažām par Bitcoin ietekmi uz vidi, nolēma pārdot aptuveni 10% no saviem Bitcoin turējumiem.
Stāsts turpināja attīstīties 2022. gadā, Tesla turpināja koriģēt savu Bitcoin stratēģiju.

Proti, elektromobiļu ražotājs otrajā ceturksnī atsavināja ievērojamu daļu no savām Bitcoin rezervēm, kas veidoja aptuveni 75% no turējumiem.
Elona Maska attiecības ar Bitcoin raksturo apbrīnas un skepticisma sajaukums. Sākotnēji paužot optimismu par Bitcoin potenciālu, Masks ir arī paudis bažas par tā ietekmi uz vidi, kā rezultātā Tesla atsauca savus plānus pieņemt Bitcoin maksājumus par saviem transportlīdzekļiem.

Nesenais Tesla Bitcoin turējumu pieaugums ir veicinājis spekulācijas un intrigas tādās tiešsaistes platformās kā X. Lietotāji ir apsvēruši iespēju, ka Tesla varētu atkārtoti ienākt Bitcoin tirgū, veicot atpirkšanas darbības, savukārt citi ir spekulējuši par grāmatvedības korekciju lomu, kas veicināja ziņoto BTC turējumu pieaugumu.

Neraugoties uz spekulācijām, gan Tesla, gan Masks ir saglabājuši uzkrītošu klusumu šajā jautājumā, atstājot vietu nepārtrauktām spekulācijām un gaidām attiecībā uz uzņēmuma turpmākajiem ar Bitcoin saistītajiem centieniem.

Šis stratēģiskais manevrs sekoja pārliecinošiem Maikla Sajlora (Michael Saylor) centieniem, kurš veiksmīgi pārliecināja Masku iekļaut Bitcoin sava uzņēmuma bilancē. Tā kā MicroStrategy turējumā ir 193 000 BTC, tas ir lielākais institucionālais Bitcoin turētājs pasaulē.

1 martā notikušajā konferencē Bitcoin Atlantis notikušajā paneļdiskusijā Saidlors sniedza pārliecinošus argumentus, norādot, ka mākslīgā intelekta (AI) attīstība un biržā tirgoto fondu (ETF) izplatība varētu paātrināt Bitcoin “zelta drudzi”, kas ilgs desmit gadus.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem