BlackRock drosmīgais solis: Bitcoin ETF pirkšana globālajam fondam

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

BlackRock, kas ir atzīts par vienu no pasaules aktīvu pārvaldības jomas titāniem, ir iecerējis iegādāties tūlītējus Bitcoin biržā tirgotus fondus (ETF) savam cienījamajam Globālās sadales fondam, kas pazīstams kā MALOX.

Detalizētā 7. marta atjauninājumā, kas iesniegts iesniegšanai Amerikas Savienoto Valstu Vērtspapīru un biržu komisijai, BlackRock pauda nodomu MALOX ieguldījumu stratēģijā iekļaut fiziski nodrošinātus Bitcoin biržā tirgotus produktus (ETP) jeb, precīzāk, spot Bitcoin ETF.

Šajā izsmeļošajā atjauninātajā dokumentācijā rūpīgi norādīts, ka MALOX varētu iesaistīties BlackRock piederošo tūlītēju Bitcoin ETF, proti, iShares Bitcoin Trust (IBIT), iegādē kopā ar dažādu citu emitentu ETF. Deklarācija bija skaidra:

“Fonds var iegādāties akcijas ETP, kuru mērķis ir atspoguļot Bitcoin cenas sniegumu, tieši turot Bitcoin – “Bitcoin ETP”, tostarp Bitcoin ETP, ko sponsorē BlackRock filiāle, akcijas”.

Tika uzsvērts, ka fonds ir apņēmies veikt ieguldījumus tikai Bitcoin ETP, kuriem ir privilēģija tikt kotētiem un aktīvi tirgotiem cienījamās nacionālajās vērtspapīru biržās, kā norādīts iesniegumā sniegtajā informācijā.

BlackRock Global Allocation Fund, kas tika atvērts 1989. gadā, ir veltīts ieguldījumu ienesīguma gūšanai, izmantojot stingri pārvaldītu ieguldījumu politiku, kas izmanto ASV un starptautiskos kapitāla vērtspapīrus, parāda vērtspapīrus un naudas tirgus vērtspapīrus, demonstrējot ieguldījumus vadošajās korporācijās, piemēram, Microsoft, Apple un citās. Līdz 7. marta atjaunināšanai MALOX pārvaldīto aktīvu vērtība bija 17,8 miljardi ASV dolāru.

Jāatzīmē, ka MALOX nav vienīgais fonds BlackRock paspārnē, kura mērķis ir iekļaut savā portfelī tūlītējus Bitcoin ETF. Šis atjauninātais SEC iesniegums tika atklāts neilgi pēc tam, kad BlackRock iesniedza līdzīgu iesnieguma grozījumu par savu Stratēģisko ienākumu iespēju fondu (BSIIX), kas datēts ar 4. martu.

Uzmanības centrā bija BlackRock spot Bitcoin ETF, iShares Bitcoin Trust, kas uzsāka tirdzniecību 11. janvārī kopā ar deviņiem citiem spot Bitcoin ETF ASV.

IBIT ir izcēlies kā visstraujāk augošais spot Bitcoin ETF, kura BTC turējumi ir palielinājušies par pārsteidzošiem 7000%, no 2621 BTC 11. janvārī līdz iespaidīgajam 187 531 BTC apjomam 2024. gada 7. martā. Pašlaik IBIT Bitcoin aktīvu vērtība ir 12,6 miljardi ASV dolāru.

Papildus saviem centieniem ar tūlītējā darījuma Bitcoin ETF BlackRock ir dedzīgi aizstāvējusi tūlītējā darījuma Ether ETF izveidi ASV regulatīvajās iestādēs. 2023. gada novembrī BlackRock veica stratēģisku gājienu un iesniedza Delavēras korporāciju nodaļai (Delaware Division of Corporations) S-1 veidlapas pieteikumu par savu iShares Ethereum Trust.

Nozares analītiķu un entuziastu vidū turpinās debates, spriežot par to, vai ASV regulatīvās iestādes 2024. gadā dos zaļo gaismu spot ETH ETF darbības uzsākšanai. Atskatoties uz bitkoinu ceļojumu, jāatzīmē, ka SEC bija nepieciešams vairāk nekā desmit gadu, lai apstiprinātu bitkoinu spot ETF Amerikas tirgū.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem