Bitcoin biržā tirgotie ieguldījumu fondi atņem uzmanību zeltam

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Bitcoin biržā tirgotie fondi (ETF) piesaista arvien lielāku investoru uzmanību, jo tie pievēršas BTC, nevis tradicionālajiem aktīviem, piemēram, zeltam, neskatoties uz to, ka abi fondi nesen sasniedza jaunus visu laiku rekordus (ATH).

Otrdien Bitcoin strauji pārsniedza 69 000 ASV dolāru atzīmi, uz brīdi uzstādot jaunu rekordu, bet pēc tam piedzīvojot ievērojamu atkāpšanos. Šis kāpums uzsver pieaugošo interesi par BTC, jo īpaši kā par vērtības krātuvi.

Bitcoin pārspēj zeltu ETF pieplūduma ziņā

Bitcoin un zelts, kas tradicionāli tiek uzskatīti par nodrošinājumu pret inflāciju un vērtības glabāšanas aktīviem, šogad ir piedzīvojuši ievērojamu investoru noskaņojuma atšķirību. Tomēr zelta ETF ir piedzīvojuši pievilcības kritumu, ko raksturo atsaukumi aptuveni 4,6 miljardu ASV dolāru apmērā.

Nesenā paziņojumā par X Bitcoin entuziasts Mungers atzīmēja, ka Bitcoin apsteidz zelta un sudraba ETF plūsmas, kas liecina par skaidru investoru vēlmju maiņu. Saskaņā ar Mungera teikto, Bitcoin ETF bija vērojamas ieplūdes 717 miljonu ASV dolāru apmērā, savukārt zelta ETF bija vērojamas tikai 32 miljonu ASV dolāru ieplūdes, bet sudraba ETF bija vērojamas 19 miljonu ASV dolāru aizplūdes.

Salīdzinājums starp Bitcoin un tādiem materiālajiem aktīviem kā zelts ir kļuvis par centrālo jautājumu investoru vidū, jo īpaši zemo procentu likmju vidē, ko izraisīja COVID-19 pandēmija.

Nesenās tirgus tendences liecina, ka gaidas attiecībā uz monetārās politikas pārmaiņām, globālā politiskā nenoteiktība un bažas par iespējamu lejupslīdi akciju tirgos būtiski ietekmē zelta cenu svārstības.

Neraugoties uz to, ka zelta cena svārstās tuvu rekordaugstajai 2 141 ASV dolāra cenai, kopš gada sākuma tā ir piedzīvojusi tikai nelielu kāpumu salīdzinājumā ar bitkoinu ievērojamo cenu kāpumu par 60% tajā pašā periodā.

Bitcoin ETF veicina BTC cenu kāpumu

Pagājušajā mēnesī analītiķi, tostarp Bloomberg ETF eksperts Ēriks Balčūns (Eric Balchunas), izteica spekulācijas par iespēju, ka nākamo divu gadu laikā Bitcoin ETF pārsniegs zelta fondus pārvaldīto aktīvu (AUM) ziņā.

Turklāt Džefs Kirdeikis nesen, 4. martā, publicētajā ierakstā X vietnē uzsvēra, ka Bitcoin “apsteidz” zeltu, un BTC ETF jau mēneša laikā ir sasnieguši 50% zelta ETF vērtības. Ņemot vērā zelta vēsturisko dominanci, šī pārmaiņa iezīmē nozīmīgu pagrieziena punktu.

Digitālo aktīvu investora Melanion Capital dibinātājs Džads Komairs uzsvēra, ka uztraukums un ažiotāža ap ETF ir pārsniegusi visas cerības, norādot uz pieaugošu Bitcoin pieņemšanu galvenajās ieguldījumu aprindās.

Kapitāla pieplūdums Bitcoin ETF ir veicinājis BTC cenas kāpumu, ļaujot tai pārspēt iepriekšējo rekordu, kas tika uzstādīts 2021. gada novembrī. Saskaņā ar CoinShares datiem kopš 11. janvāra, kad tika uzsākta to darbība, nesen apstiprinātajos Bitcoin ETF ieplūda kapitāls vairāk nekā 7,5 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas liecina par pieaugošo institucionālo interesi par kriptovalūtām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem