Tether atbild uz ANO USDT ziņojumu

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Tether apgalvo, ka Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) neņem vērā jaunattīstības valstu ekonomiku, neņemot vērā stabilos monētas, piemēram, USDT, jo aģentūra uzskata, ka to apkalpošana ir “nerentabla”.

Reaģējot uz ANO ziņojumu, kurā Tether stabilo monētu iesaistīja nelikumīgās darbībās, lielākais stabilo monētu uzņēmums Tether pauda savu nostāju. 15. janvārī ANO Narkotiku un noziedzības apkarošanas birojs (UNODC) Dienvidaustrumāzijā un Klusā okeāna reģionā publicēja ziņojumu par kriptovalūtu izmantošanu nelikumīgās darbībās un pagrīdes banku darbībā.
Ziņojums ar nosaukumu “Kazino, naudas atmazgāšana, pagrīdes banku darbība un transnacionālā organizētā noziedzība Austrumāzijā un Dienvidaustrumāzijā: USDT stabilo monētu Tron blokķēdē kā galveno naudas atmazgāšanas rīku šajā reģionā.

Saskaņā ar UNODC ziņojumu “USDT uz Tron blokķēdes ir kļuvis par reģionālo kiberkrāpšanas operāciju un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju iecienītu izvēli, pateicoties tā stabilitātei, izmantošanas vienkāršībai, anonimitātei un zemajām darījumu maksām”.

Apstrīdot ANO 15. janvāra secinājumus, Tether apgalvoja, ka analīzē nav ņemta vērā USDT izsekojamība un nav ņemta vērā tā līdzšinējā sadarbība ar tiesībaizsardzības iestādēm visā pasaulē. Tether aicināja ANO apsvērt, kā centralizēti stabilkoini var uzlabot cīņu pret finanšu noziegumiem, uzsverot savu apņemšanos sadarboties šādos jautājumos.

Tether atklāja, ka pēdējos mēnešos tā ir iesaldējusi vairāk nekā 300 miljonus USDT, kas saistīti ar nelikumīgām darbībām, tostarp 225 miljonus USDT, kas iesaldēti 2023. gada novembrī ASV izmeklēšanas laikā par Dienvidaustrumāzijas cilvēku tirdzniecības sindikātu. Tether paziņoja:

“ANO novērtējumā USDT tiek izcelta, uzsverot tās iesaistīšanos nelikumīgās darbībās, bet ignorējot tās lomu, palīdzot jaunattīstības valstu ekonomikām jaunajos tirgos, ko globālā finanšu pasaule pilnībā ignorē tikai tāpēc, ka šādu kopienu apkalpošana tām nebūtu izdevīga.”

Turklāt Tether uzsvēra, ka sadarbība ar pasaules tiesībaizsardzības iestādēm ļauj izsekot Tether žetoniem, nodrošinot nepārspējamu uzraudzību, kas pārspēj tradicionālās banku sistēmas. Stabilokoinu uzņēmums aicināja uz globālu sadarbību un lielāku izpratni par blokķēdes tehnoloģiju, lai apkarotu finanšu noziegumus.

Šie notikumi norisinājās pēc tam, kad 2023. gada decembra vidū Tether paziņoja, ka tā tiecas būt “pasaules klases partneris ASV”, ko pamudināja ASV likumdevēji, pieprasot Tieslietu ministrijas iejaukšanos saistībā ar USDT nelikumīgu izmantošanu.

Lai gan globālie regulatori tradicionāli ir uzskatījuši finanšu noziegumus un naudas atmazgāšanu par būtiskām problēmām, kas saistītas ar tādām kriptovalūtām kā Bitcoin, nesenie ziņojumi liecina, ka noziedznieki pēdējos gados nelikumīgu darījumu veikšanai ir pievērsušies tādām fiat valūtām kā ASV dolārs vai citas kriptovalūtas.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem