Bitcoin ETF 3 dienu laikā pārsniedz 10 miljardus ASV dolāru

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Neskatoties uz to, ka tūlītējais Bitcoin biržā tirgotā fonda (ETF) izvēršana nedeva gaidīto īstermiņa ietekmi uz plašāku kriptovalūtu tirgu, produkta sniegums ir ievērības cienīgs.

Proti, pirmajās trīs dienās pēc darbības uzsākšanas ETF uzkrāja iespaidīgu 9,6 miljardu ASV dolāru tirdzniecības apjomu, kā ziņo Bloomberg Intelligence ETF analītiķis Džeimss Seifārts.

Sadalot skaitļus, pirmajās trīs dienās vadībā izvirzījās Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), kas reģistrēja 5,12 miljardus ASV dolāru, kam sekoja iShares Bitcoin Trust (IBIT) ar 1,99 miljardiem ASV dolāru. Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) nodrošināja trešo pozīciju ar 1,46 miljardiem dolāru.

Palielinātā tirdzniecības apjoma nozīme

Lai sniegtu kontekstu šiem rezultātiem, Bloomberg ETF vecākais analītiķis Ēriks Balčūns norādīja, ka tirdzniecības apjoms pārsniedzis visu 2023. gada ETF klasi. Būtiski atzīmēt, ka tūlītējā darījuma Bitcoin (BTC) ETF saņēma apstiprinājumu 10. janvārī.

X 17. janvāra ierakstā Balčūns uzsvēra problēmas, kas saistītas ar ETF apjomu radīšanu, uzsverot, ka 2023. gadā uzsākto 500 ETF kopējais apjoms sasniedza tikai 450 miljonus ASV dolāru.

Viņš uzsvēra, ka ETF apjomam ir dabiski jāattīstās tirgū un to nevar mākslīgi izraisīt. Turklāt viņš norādīja, ka puse no 500 no jauna ieviestajiem ETF no 2023. gada klases vienā dienā sasniedza mazāk nekā miljonu apjomu, uzsverot grūtības iegūt ievērojamu tirdzniecības aktivitāti.

GBTC ietekme uz ETF tirdzniecības apjomu

Ievērojamu daļu no Grayscale produkta apjoma daļēji var attiecināt uz pārdošanas spiedienu galvenokārt no GBTC turētāju puses. Proti, ziņojumā tika norādīts, ka James Lavish, reformētais riska ieguldījumu fondu pārvaldnieks un Bitcoin Opportunity Fund vadošais partneris, izteica pieņēmumu, ka ievērojama apjoma daļa radās GBTC turētāju pārdošanas dēļ, lai pārietu uz tūlītēju ETF.

Viņš uzsvēra, ka šis pārdošanas spiediens daļēji bija iemesls tam, ka ETF atklāšana neatbilda gaidītajam.

Lai gan tirdzniecības apjoms tieši neietekmēja kriptovalūtu tirgu, tas uzsver potenciāli augošo investoru interesi iegūt pieeju kriptovalūtām tradicionālajā finanšu tirgū.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem