SEC piešķir zaļo gaismu Ethereum ETF

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Ceturtdien, 23. maijā, ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) apstiprināja astoņus pieteikumus biržā tirgotiem Ethereum biržā tirgotiem fondiem (ETF). Šis lēmums iezīmē būtiskas izmaiņas regulatīvajā nostājā attiecībā uz Ethereum – otro lielāko digitālo aktīvu.

Šis apstiprinājums ļauj vidusmēra investoriem iegūt pieeju Ethereum, nepiedaloties tieši kriptovalūtas īpašumā.

19B-4 iesniegtajos dokumentos ir izklāstītas noteikumu izmaiņas un atbilstība regulējuma prasībām, kas nepieciešamas jauno ETF kotēšanai un tirdzniecībai. SEC norādīja, ka priekšlikumi atbilst Biržas likuma 6. panta b) punkta 5. apakšpunktam.

“Pēc rūpīgas izskatīšanas Komisija secina, ka priekšlikumi ir saskaņā ar Biržas likumu un no tā izrietošajiem noteikumiem un regulām, kas piemērojamas valsts vērtspapīru biržai.”

SEC apstiprināja 19B-4 pieteikumus par šādiem uzņēmumiem:

BlackRock Inc.
Fidelity
Grayscale Investments Inc.
Bitwise Asset Management Inc.
VanEck Associates Corp.
Ark Investment Management LLC
Invesco Capital Management LLC
Franklin Templeton

Neraugoties uz šo apstiprinājumu, šiem uzņēmumiem joprojām ir nepieciešams SEC apstiprinājums S-1 dokumentācijas iesniegšanai. S-1 reģistrācijas paziņojumā ir sniegta sīkāka informācija par ETF pakalpojumu sniedzēju finanšu datiem un uzņēmējdarbību, kas palīdz ieguldītājiem pieņemt pamatotus lēmumus.

Šo ETF iekļaušanas sarakstā grafiks ir neskaidrs. ETF analītiķis Nate Geraci minēja, ka SEC varētu aizkavēt S-1 apstiprinājumus, jo trūkst iesaistīšanās. Tomēr Bloomberg James Seyffart tviterī rakstīja, ka, ja viņi cītīgi strādās, šis process varētu aizņemt dažas nedēļas, lai gan dažos gadījumos tas ir prasījis vairāk nekā trīs mēnešus.

Lai gan SEC apstiprinājums ir nozīmīgs pagrieziena punkts, šo spot Ethereum ETF ieviešana ir atkarīga no gaidāmajiem S-1 apstiprinājumiem. Neraugoties uz nenoteiktību, regulatīvais apstiprinājums ir raisījis optimismu kriptogrāfijas kopienā. Daudzi to uzskata par būtisku soli ceļā uz Ethereum plašāku atzīšanu un pieņemšanu tradicionālajās finansēs.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem