$9.6B Bitcoin pārvietot: Gox kreditoriem beidzot tiek samaksāts?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Bankrotējusī kriptovalūtas birža Mt. Gox pārnesa 9,62 miljardus ASV dolāru vērtus bitkoinus uz jaunu maku, tādējādi vairojot kreditoru cerības.

141 686 bitkoini tika konsolidēti makā “1Jbez” no dažādiem citiem ar Mt. Gox saistītiem aukstajiem makiem.

Šie pārskaitījumi liek domāt, ka lietotājiem, kuri kopš 2014. gada, kad Mt. Gox apturēja tirdzniecību un naudas izņemšanu, nav varējuši piekļūt saviem līdzekļiem, beidzot varētu tikt atmaksāti.

Šī ir pirmā līdzekļu pārvietošana no biržas ķēdes vairāk nekā piecu gadu laikā. Tas atbilst Mt. Gox plāniem atmaksāt kreditoriem līdz 2024. gada oktobra beigām.

Mt.-Gox-Bitcoin-apmaiņas-rezerve

Kā norāda blokķēdes eksperts un autors Anndy Lian, konsolidācija, visticamāk, norāda uz Mt. Gox nodomu atmaksāt saviem lietotājiem. Lian stāstīja:

“Tas ir pirmais aktīvu pārvietošanas gadījums no Mt. Gox aukstajiem makiem vairāk nekā piecu gadu laikā. Tas, visticamāk, ir daļa no plāna sadalīt aktīvus atpakaļ kreditoriem pirms solītā termiņa – 2024. gada 31. oktobra, manuprāt,”.

Neilgi pēc šiem ziņojumiem Mt. Gox sanācijas pilnvarnieks Nobuaki Kobajaši apstiprināja, ka konsolidācija ir daļa no biržas atmaksas plāniem. Tomēr viņš neprecizēja, kad sāksies atmaksa. Kobajaši 28. maija paziņojumā rakstīja:

“Rehabilitācijas pilnvarnieks gatavojas veikt to kriptovalūtas rehabilitācijas prasību daļas atmaksu, kurām ir piešķirta kriptovalūta. Tā kā Rehabilitācijas pilnvarnieks turpina sagatavošanās darbus iepriekš minēto atmaksu veikšanai, lūdzu, pagaidiet kādu laiku, līdz tiks veiktas atmaksas.”

Tomēr pašreizējais termiņš varētu tikt vēl aizkavēts. Tas tika noteikts 2023. gada septembrī, mēnesi pirms tam, kad sākotnēji bija paredzēts, ka Mt. Gox atmaksās kreditoriem līdz 2023. gada 31. oktobrim.

Mt. Gox ir parādā vairāk nekā 9,4 miljardus ASV dolāru par bitkoiniem aptuveni 127 000 kreditoru. Viņi ir gaidījuši vairāk nekā 10 gadus, lai atgūtu savus līdzekļus pēc tam, kad birža 2014. gadā sabruka vairāku nepamanītu uzlaušanu dēļ.

Mt. Gox bija viena no pirmajām kriptovalūtu biržām, un savulaik tā veica vairāk nekā 70 % no visiem blokķēdes darījumiem.

Liels uzlaušanas gadījums 2011. gadā noveda pie vietnes sabrukuma 2014. gadā. Tas ietekmēja aptuveni 24 000 kreditoru un izraisīja 850 000 BTC zaudējumu.

Tirgi reaģē uz iespējamo Mt. Gox atmaksu

Pēc pirmās Mt. Gox pārskaitījumu partijas Bitcoin cena 28. maijā samazinājās par 2 %, nokrītot līdz dienas minimumam zem 67 500 ASV dolāru, bet pēc tam, saskaņā ar CoinMarketCap datiem, atguvās nedaudz virs 68 000 ASV dolāru.

Tirgu-reakcija-uz-iespējamo-Mt.-Gox-atmaksu

Lian norāda, ka šis kritums varētu liecināt par to, ka tirgus ņem vērā iespējamo Mt. Gox atmaksu:

“Pēc pārskaitījuma tirgus reaģēja uz šīm kustībām ar nelielu lāču noskaņojumu, jo Bitcoin cena pēc pārskaitījuma samazinājās par aptuveni 2,1 %, sasniedzot 67 505 ASV dolārus. Tas varētu būt saistīts ar gaidāmo pārdošanas spiedienu no kreditoru puses pēc tam, kad tie saņems atmaksu.”

Neraugoties uz nelielo cenu kritumu, Lians sacīja, ka potenciālā atmaksa atrisinātu vienu no aktuālākajām, ilgstoši risināmajām kriptonaudas nozares problēmām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem