SEC Greenlights visus 11 Spot Bitcoin ETF – spēle-mainītājs Crypto ieguldītājiem!

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ir piešķīrusi apstiprinājumu 11 biržā tirgotajiem biržā tirgotajiem fondiem (ETF), tādējādi iezīmējot nozīmīgu pavērsienu Bitcoin nozarē. Šis solis paver iespējas gan institucionālajiem, gan privātajiem ieguldītājiem piedalīties pasaules lielākajā digitālajā deficīta aktīvā bez tiešas īpašumtiesību nepieciešamības, tādējādi atšķirot Bitcoin no citiem altkoiniem.

Ilgi gaidītā tūlītējā Bitcoin ETF debija

Starp “zaļi” apstiprinātajiem ETF ir piedāvājumi no tādām labi pazīstamām struktūrām kā BlackRock, Grayscale, Bitwise un Hashdex, kā arī citām, tostarp ARK 21Shares, Invesco Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity, Valkyrie un Franklin Templeton. Šis daudzveidīgais apstiprinājumu kopums atspoguļo pieaugošo piekrišanu un interesi par Bitcoin ieguldījumu integrēšanu galvenajos finanšu tirgos.

Atšķiroties no iepriekš apstiprinātajiem Bitcoin nākotnes līgumu ETF, šie Spot Bitcoin ETF tur faktisko digitālo aktīvu, nevis ar to saistīto atvasināto instrumentu līgumus. Šis stratēģiskais solis tiek uzskatīts par reakciju uz mainīgo situāciju, sniedzot ieguldītājiem tiešāku un regulētāku veidu, kā piekļūt digitālo aktīvu tirgum.

Galvenie tiesas lēmumi mudina SEC mainīt savu nostāju

SEC lēmums seko nozīmīgam tiesas nolēmumam 2023. gada augustā, kas atcēla SEC noraidīto Grayscale pieteikumu pārveidot tās Grayscale Bitcoin Trust par Spot Bitcoin ETF. Kā norādīja SEC priekšsēdētājs Gary Gensler, šim juridiskajam precedentam bija izšķiroša nozīme, liekot SEC pārskatīt savu nostāju attiecībā uz Spot Bitcoin ETF.

SEC nesen nobalsoja par Bitcoin ETF apstiprināšanu, un Gary Gensler balsoja par tā apstiprināšanu. Genslera kā SEC priekšsēdētāja ietekmīgā nostāja liecina par iespējamām izmaiņām kriptovalūtas ieguldījumu regulējumā.

Ieguldītāji tagad var cerēt uz ērtāku piekļuvi Bitcoin cenu izmaiņām, izmantojot ETF akcijas, novēršot nepieciešamību pēc tiešajām īpašumtiesībām vai bažām par pašpārvaldību. Tas ir gatavs piesaistīt dažādus ieguldītājus, sākot no institucionālajiem dalībniekiem līdz privātajiem klientiem, ļaujot tiem piedalīties digitālo aktīvu tirgū, izmantojot parastos brokeru kontus.

ETF apstiprināšanas process ietvēra rūpīgu dažādu uzņēmumu pieteikumu izskatīšanu, katram no tiem atklājot savu attiecīgo maksu par Bitcoin ETF pārvaldību. Īpaši jāatzīmē, ka pasaulē lielākais aktīvu pārvaldītājs BlackRock plāno piemērot 0,2 % maksu līdz brīdim, kad fonds uzkrās 5 miljardus ASV dolāru pārvaldīto aktīvu (AUM). Pēc tam seko Bitwise un Ark 21Shares, kas ierosina attiecīgi 0,24 % un 0,25 % komisijas maksu. Grayscale šobrīd ir visaugstākā komisijas maksa – 1,5 %.

Tirdzniecības darbības uzsākšana

Pēc regulatīvo šķēršļu pārvarēšanas uzmanība tagad tiek pievērsta šo ETF tirdzniecības uzsākšanai. Analītiķi prognozē ievērojamu pieplūdumu Spot Bitcoin ETF, un aplēses svārstās no 2,4 miljardiem ASV dolāru 2024. gada pirmajā ceturksnī līdz potenciālam 14 miljardu ASV dolāru pieplūdumam pirmajā gadā.

Zaļā gaisma Spot Bitcoin ETF ir ilgi gaidīts sasniegums Bitcoin nozarei, kas ievada jaunu leģitimitāti un palielina tirgus pieejamību. Līdz ar šo ETF ieviešanu ASV finanšu ainavā tiek iezīmēts izšķirošs punkts digitālo aktīvu integrācijā galvenajos ieguldījumu portfeļos. Ieguldītāji un nozares entuziasti ar interesi vēros šo sasniegumu ietekmi uz plašāku digitālo aktīvu ekosistēmu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem