Salvadoras IKP līdz 2029. gadam pieaugs 10 reizes, pateicoties Bitcoin un mākslīgajam intelektam: Cathie Wood

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Saskaņā ar ARK Invest izpilddirektores Ketijas Vuds (Cathie Wood) teikto Salvadoras ekonomika nākamajos piecos gados varētu pieaugt desmitkārtīgi, ja prezidenta Naiba Bukeles vadībā turpināsies bitkoinu un mākslīgā intelekta (AI) ieviešana.

“Prezidenta Bukeles apņēmība pārvērst Salvadoru par oāzi Bitcoin un mākslīgā intelekta kopienām – divām lielākajām ekonomikas un tehnoloģiju revolūcijām vēsturē – ir iemesls, kāpēc es uzskatu, ka tās reālais IKP nākamajos piecos gados varētu pieaugt desmitkārtīgi,” pēc tikšanās ar Bukeli 28. maijā X ierakstā norādīja Vuds.

Vuda un Bukeles tikšanās laikā galvenā uzmanība tika pievērsta Bitcoin integrācijai kapitāla tirgos, mākslīgā intelekta sasniegumiem un nodokļu politikai.

Makss Keisers, Bukeles padomnieks Bitcoin jautājumos, sacīja, ka Vuds sīki izklāstīja, kā Salvadora līdz 2029. gadam varētu palielināt savu IKP līdz 300 miljardiem ASV dolāru. Piedalījās arī bitkoinu aizstāve Stacy Herbet, ASV ekonomists Arthur Laffer un ARK Invest pētnieks Marc Seal.

Saskaņā ar Pasaules Bankas datiem Salvadoras IKP 2022. gadā bija 32,4 miljardi ASV dolāru, kas ir par vairāk nekā 30 % vairāk, kopš Bukele stājās amatā 2019. gada jūnijā. Sasniedzot 300 miljardus ASV dolāru, Salvadoras IKP izlīdzinātos ar tādām valstīm kā Rumānija, Čehija un Čīle.

Kopš Bukeles prezidentūras sākuma Salvadora ir padarījusi Bitcoin par likumīgu maksāšanas līdzekli, atcēlusi nodokļus tehnoloģiju inovācijām un likvidējusi ienākuma nodokli ārvalstu ieguldījumiem un naudas pārvedumiem. 2024. gada aprīlī Google paplašināja savu darbību Salvadorā, noslēdzot stratēģisko partnerību 500 miljonu ASV dolāru apmērā.

Salvadoras valsts kasē ir 5764 Bitcoin, kuru vērtība ir 396,2 miljoni ASV dolāru, kas ir par 58,6 % vairāk nekā to vidējā iepirkuma cena. Tomēr Bitcoin pieņemšana vietējo iedzīvotāju vidū ir saskārusies ar grūtībām.

Progresu kavē galvenokārt tehniski nekompetentie iedzīvotāji, komersantu noteikumu izpildes trūkums un problēmas ar Salvadoras Chivo maka ieviešanu 2021. gadā, teica The Bitcoin Hardware Store galvenais stratēģijas direktors Džeimijs Robinsons (Jamie Robinson).

Saskaņā ar Hosē Simeona Kanasa Centrālamerikas Universitātes (José Simeón Cañas Central American University) janvārī veiktās aptaujas datiem 2023. gadā tikai 12 % vietējo iedzīvotāju vismaz vienu reizi izmantoja Bitcoin, lai veiktu pirkumus, kas ir mazāk nekā 2022. gadā.

Robinsons norādīja, ka Bitcoin cenas pieaugums 2023. gada sākumā izraisīja jaunu komersantu pieņemšanas vilni, ko vadīja tādi uzņēmumi kā Walmart, Starbucks un Domino's.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem