Robert Kiyosaki brīdina: Ķīnas akciju tirgus ir uz robežas

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Roberts Kiosaki (Robert Kiyosaki), slavenais investors un slavenais autors, kurš sarakstījis ļoti veiksmīgo personīgo finanšu meistardarbu “Bagāts tētis, nabags tētis”, jau ilgu laiku ir saglabājis piesardzīgu nostāju gan attiecībā uz ASV ekonomiku, gan globālo finanšu sistēmu, lai gan optimistiski noskaņots. Viņa kritiķi ir pastāvīgi uzsvēruši, ka viņš ir “lācis” šajos jautājumos, tomēr viņš vienmēr spēj ielikt cerības pilnu skatījumu.

Ceturtdien, 21. martā, Kiyosaki izvēlējās sociālo mediju platformu X, lai paustu savu viedokli par Ķīnas valdības 2024. gada sākumā uzsāktajiem mēģinājumiem panākt stabilitāti svārstīgajā akciju tirgū. Viņš šos pasākumus raksturoja kā aplamus un izmisuma pilnus.

Iedziļinoties dziļāk, Kiyosaki apgalvoja, ka Ķīnas ekonomiku nomācošās problēmas pārsniedz akciju tirgus lejupslīdi, kas kopš 2021. gada ir radījusi satriecošus zaudējumus aptuveni 7 triljonu ASV dolāru apmērā. Viņš norādīja, ka problēmas būtība ir ievērojams globālā patērētāju pieprasījuma kritums.

Roberts Kiyosaki dalās galvenajās investīciju atziņās

Neraugoties uz savu kritisko analīzi, Kiyosaki iesaka šajā brīdī neiegādāties akcijas un obligācijas. Tā vietā viņš iesaka ieguldīt tādās izejvielās kā zelts un sudrabs, kā arī vadošajā kriptovalūtā Bitcoin (BTC). Jau vairākus gadus viņa pozitīvā nostāja attiecībā uz šiem aktīviem ir nemainīga, un Kiyosaki nepārtraukti dalās atziņās par to, kāpēc šie aktīvi ir visprātīgākā ieguldījumu izvēle. Jo īpaši viņš ir uzsvēris, ka sudrabs ir īpaši pievilcīga investīciju iespēja no 2024. gada marta.

Kiyosaki bieži runā par to, ko viņš prognozē kā “lielāko krahu vēsturē”, tomēr viņa visaptverošais vēstījums ir optimistisks. Viņš uzskata, ka ekonomikas lejupslīde sniedz unikālas iespējas veikliem tirgotājiem iegādāties vērtīgus aktīvus par ievērojami zemākām cenām.

Viņa prognozes ir sākušas gūt apstiprinājumu; piemēram, zelts ir uzrādījis stabilu sniegumu, stabili pieaugot un 20. martā pirmo reizi pārsniedzot 2200 ASV dolāru atzīmi. Turklāt Bitcoin sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni, marta sākumā pietuvojoties 73 000 ASV dolāru robežai.

Lai gan Kiyosaki ir paudis stingru kritiku Ķīnas akciju tirgus stiprināšanas stratēģijai, šī iniciatīva ir izrādījusi efektivitātes pazīmes. Pēc vētrainā janvāra, kad no akciju tirgus vērtības tika izdzēsts aptuveni 1 triljons ASV dolāru, turpmākajos mēnešos bija vērojams ievērojams pavērsiens. Konkrēti, viens no galvenajiem kontinentālās daļas akciju etaloniem – CSI 1000 – 6. februārī piedzīvoja līdz šim veiksmīgāko dienu, lai gan tam vēl ir pilnībā jāatgūst 2024. gada zaudējumi.

Līdzīgi arī citi nozīmīgi indeksi, piemēram, CSI 300 un HSI, uzrādīja pozitīvu reakciju uz valdības iejaukšanos, gada laikā attiecīgi pieaugot par 5,75% un 0,44%.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem