OpenAI triljonu dolāru piedāvājums: Mākslīgā intelekta mikroshēmu revolūcijas veicināšana

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Sems Altmans, vadošā mākslīgā intelekta (AI) izstrādātāja OpenAI izpilddirektors, aktīvi sadarbojas ar investoriem visā pasaulē, lai īstenotu vērienīgu projektu, kura mērķis ir iegūt triljonus dolāru, kas paredzēti pusvadītāju mikroshēmu attīstībai.
Kā 8. februārī ziņoja laikraksts Wall Street Journal, Altmana vīzija paredz piesaistīt iespaidīgu 5-7 triljonu ASV dolāru summu. OpenAI tuvu stāvoši iekšēji avoti atklāj, ka šī kolosālā summa ir paredzēta, lai risinātu uzņēmuma mērogojamības problēmas, vienlaikus risinot pastāvīgā deficīta un pieaugošo izmaksu problēmu, kas saistīta ar mikroshēmu iegādi, kuras ir būtiskas mākslīgā intelekta sistēmu attīstīšanai līdz jauniem augstumiem.

Altmana stratēģiskā darbība ietver arī sadarbības projektu ierosināšanu starp OpenAI un dažādiem investoriem, mikroshēmu ražotājiem un enerģijas piegādātājiem. Šo priekšlikumu centrā ir OpenAI apņemšanās kļūt par nozīmīgu klientu topošajām mikroshēmu ražotnēm.

OpenAI pārstāvis komentēja:

“OpenAI ir bijušas produktīvas diskusijas par globālās infrastruktūras un piegādes ķēžu palielināšanu mikroshēmām, enerģijai un datu centriem, kas ir ļoti svarīgi mākslīgajam intelektam un citām nozarēm, kuras ir no tiem atkarīgas.”

Zīmīgi, ka Altmans nesen ir diskutējis ar Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sekretāri Džinu Raimondo, uzsverot, ka ir obligāti jāiegūst atbalsts no mecenātiem, nozares ieinteresētajām personām un valdībām globālā mērogā.
Atzīstot iniciatīvas ārkārtīgi lielo nozīmi valsts interesēm, OpenAI preses pārstāvis apliecina, ka uzņēmums joprojām ir apņēmības pilns pienācīgi informēt ASV valdību par savu progresu un nodomiem.

Turklāt Altmana diplomātiskie centieni sniedzas ārpus ASV robežām, par ko liecina viņa tikšanās ar šeihu Tahnounu bin Zayed al Nahyan, ievērojamu AAE drošības aparāta amatpersonu. Šī mijiedarbība liecina, ka AAE varētu būt galvenā loma Altman uzņēmumā, ja to apstiprinās ASV iestādes.

Altmana darbības joma ir plaša, ietverot diskusijas ar tādām svarīgām personām kā SoftBank izpilddirektors Masayoshi Son un pārstāvjiem no tādiem nozares gigantiem kā Taiwan Semiconductor Manufacturing. Šīs sarunas liecina par plašo interesi un iespējamo sadarbību Altman vērienīgajā projektā.

Būtiski, ka Altmans ir nodrošinājis atbalstu no Microsoft, kas ir OpenAI vairākuma akcionārs un cieši uzrauga un atbalsta uzņēmuma līdzekļu vākšanas centienus.
Iepriekšējos decembra ziņojumos bija norādīts, ka OpenAI sarunās ar investoriem tiek runāts par iespējamām investīcijām, kas pārsniedz 100 miljardus ASV dolāru, atspoguļojot ievērojamās cerības un pārliecību par uzņēmuma nākotnes centieniem.

Šādos apstākļos Nvidia saglabā savu dominējošo pozīciju kā vadošais mākslīgā intelekta skaitļošanas mikroshēmu piegādātājs. Uzņēmuma spēcīgie rezultāti pagājušajā gadā, ko raksturo rekordlielie ieņēmumi un novērtējums, kas pārsniedz triljonu dolāru, uzsver tā nepārtraukto nozīmi mākslīgā intelekta ekosistēmā.

Tikmēr Meta, sociālo plašsaziņas līdzekļu gigantu Facebook un Instagram mātesuzņēmums, ir veikusi ievērojamu ieiešanu mākslīgā intelekta mikroshēmu tirgū, prezentējot “Artemis” – modernu mikroshēmu, kas paredzēta mākslīgā intelekta iespēju stiprināšanai datu centros. Šis stratēģiskais solis liecina par Meta ambīcijām samazināt atkarību no Nvidia un uzlabot savu tehnoloģisko meistarību mākslīgā intelekta lietojumprogrammu jomā.

Kopumā Altman vērienīgā līdzekļu piesaistes iniciatīva ir nozīmīgs pagrieziena punkts mākslīgā intelekta tehnoloģijas attīstībā, kam ir tālejoša ietekme uz globālo inovāciju un sadarbību pusvadītāju nozarē.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem