NFT pārdošanas apjomi 2. ceturksnī samazinājās par 44%, jo tirgus uzmanību piesaistīja memecoins

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Neraugoties uz plašo tirgus kritumu, otrajā ceturksnī liels pieaugums bija vērojams PolitiFi un ar dzīvnieku tematiku saistīto memecoins. Šis kāpums notika pat tad, kad strauju kritumu piedzīvoja netirgojamo žetonu (NFT) pārdošana.

Saskaņā ar Apollo Crypto investīciju direktora Henrika Andersona (Henrik Andersson) teikto, šis pieplūdums kopā ar vispārējo kriptovalūtu tirgus lejupslīdi veicināja NFT pārdošanas apjoma kritumu par 44% otrajā ceturksnī. CryptoSlam dati atklāj, ka NFT pārdošanas apjomi strauji samazinājās no 4,14 miljardiem ASV dolāru 1. ceturksnī līdz 2,32 miljardiem ASV dolāru 2. ceturksnī.

Memecoin-pārdošanas-diagramma-USD

Tirgus izaicinājumi

“Otrais ceturksnis bija smags, jo bitkoins samazinājās par 15 %, bet daudzu altkoīnu rādītāji bija vēl sliktāki,” Andersons sacīja Cointelegraph. Viņš arī atzīmēja, ka memecoins, visticamāk, ir piesaistījuši daļu tirgus uzmanības, kas citādi būtu tikusi veltīta NFT.

Kamēr NFT pārdošanas apjomi ir palēninājušies, memecoins turpina uzplaukt, un, saskaņā ar CoinGecko datiem, pēdējo 24 stundu laikā vien tirdzniecības apjoms ir 3,4 miljardi ASV dolāru. Šo tendenci ir veicinājis ar ASV prezidenta vēlēšanām saistītais PolitiFi memecoins pieaugums un jaunie slavenību žetoni Ethereum un Solana. Otrajā ceturksnī cenas pieauga tādiem ievērojamiem memecoiniem kā MAGA (TRUMP) un Pepe.

Arī uz Bitcoin balstītu ordeņu attīstība tuvākajos mēnešos varētu novirzīt uzmanību no tradicionālajiem NFT, norādīja Andersons. Tomēr pēdējā laikā aktivitāte Ordinals un Runes valūtās ir samazinājusies, un Runes valūtas transakciju skaits ir samazinājies par 88% salīdzinājumā ar augstāko līmeni jūnijā.

Pēdējās nedēļas laikā Ordinals un Runes uzraksti kalnraču maksās ir devuši mazāk nekā 2 Bitcoin (BTC) dienā.

Cerība uz NFT atdzimšanu

2023. gada pēdējā ceturksnī NFT piedzīvoja nelielu atdzimšanu, un to pārdošanas apjoms pārsniedza 3 miljardus ASV dolāru. Tas ietver 1,77 miljardu ASV dolāru lielu pārdošanas apjomu 2023. gada decembrī, kas ir augstākais rādītājs kopš 2022. gada jūnija, kad NFT vasarā sāka samazināties.

Saskaņā ar CoinGecko datiem lielākajām NFT kolekcijām, piemēram, CryptoPunks un Bored Ape Yacht Club, joprojām pieder ievērojamas tirgus kapitālas, attiecīgi 994,9 miljoni ASV dolāru un 345,9 miljoni ASV dolāru.

Memecoin-projektu-saraksts

Lielāko Ordinals projektu – NodeMonkes un Bitcoin Puppets – tirgus vērtība ir 121,1 miljons ASV dolāru un 94,2 miljoni ASV dolāru.

Neraugoties uz nesenajām grūtībām, ir cerība, ka NFT 2024. gada otrajā pusē varētu piedzīvo atdzimšanu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem