Mt. Gox sāk atmaksu: Kas gaida kriptovalūtu tirgu?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Mt. Gox – kriptovalūtas birža, kas 2014. gadā sabruka masveida uzlaušanas dēļ, – jūlija sākumā sāks atmaksājumus kreditoriem. Šie maksājumi, kuru kopējā summa ir aptuveni 9 miljardi ASV dolāru, tiks veikti Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) un skaidrā naudā.

Vēsturiskais konteksts

Mt. Gox savulaik apstrādāja vairāk nekā 70 % no visiem Bitcoin darījumiem, bet 2014. gadā pēc 850 000 BTC zaudēšanas pasludināja bankrotu. Incidents atklāja būtiskas drošības nepilnības kriptovalūtu tirgū, kā rezultātā tika uzsāktas plašas tiesvedības un piedziņas darbības.

Tirgus bažas

Analītiķi pauž bažas, ka pēkšņais BTC pieplūdums tirgū varētu izraisīt izpārdošanu, izraisot lielāku svārstīgumu. Tomēr daži uzskata, ka tirgus jau ir ņēmis vērā šo notikumu, potenciāli samazinot tā ietekmi. Daudzi kreditori varētu izvēlēties paturēt savus BTC, cerot uz cenu kāpumu nākotnē.

Nozares reakcija

Galaxy Digital izpētes vadītājs Alekss Torns (Alex Thorn) tviterī apsprieda iespējamo ietekmi uz tirgu, izraisot diskusijas par Bitcoin cenu stabilitāti nākotnē.

Kas notiks ar Bitcoin jūlijā?

Mark Cullen prognozē, ka jūlijā Bitcoin turpinās samazināties, iespējams, samazinoties līdz 57 000 ASV dolāru, jo likviditātes fonds darbojas kā magnēts kriptovalūtas likmei.

Tirgotājs Doctor Profit piekrīt Cullen prognozei, bet uzskata, ka BTC ir tuvu vietējam minimumam un drīzumā sasniegs jaunu visu laiku augstāko līmeni. Viņš iesaka izmantot pašreizējo kritumu, lai iegādātos vairāk bitkoinu.

Izmaksu ietekme uz Bitcoin cenu

Pēc Mt. Gox biržas pārvaldnieka paziņojuma par kompensācijas maksājumu sākšanu, Bitcoin vērtība samazinājās par 3%, nokrītot zem 58 000 ASV dolāru, bet pēc tam atgūstoties virs 61 000 ASV dolāru.

Plašāka ietekme

Tas, ka Mt. Gox sāka atmaksu, ir nozīmīgs notikums kriptovalūtu pasaulē, atrisinot vienu no lielākajām finanšu krīzēm kriptovalūtu vēsturē. Tas ietekmēs turpmākos regulatīvos un drošības pasākumus un pārbaudīs tirgus briedumu un stabilitāti.

Sākoties atmaksām, kriptovalūtas kopiena rūpīgi sekos līdzi tirgus reakcijai un jauno kompensāciju kreditoru rīcībai. No šīs epizodes gūtās mācības būs izšķirošas kriptovalūtu tirgus turpmākai attīstībai.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem