Mt. Gox hakeris ierindojas pasaules bagātāko personu vidū

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Mount Gox, kas kādreiz bija pazīstama kā pasaules vadošā bitcoin (BTC) birža, 2014. gadā piedzīvoja katastrofālu sabrukumu, ko izraisīja masveida uzlaušana, kuras rezultātā tika zaudēti simtiem tūkstošu bitkoinu.

Trīs gadu laikā Mt. Gox hakeris no kriptovalūtas biržas diskrēti izspieda aptuveni 650 000 BTC. Pēc tam ievērojama daļa no šiem nozagtajiem Bitkoiniem tika pakļauta iespējamai atmazgāšanai platformā BTC-e, ko 2011. gada jūlijā izveidoja Aleksandrs Vinņiks un Aleksandrs Beljučenko, kuri abi tika notiesāti par savu līdzdalību hakeru uzlaušanā.

Jāatzīmē, ka saskaņā ar tiesu ekspertīžu analīzēm pašlaik tiek lēsts, ka Mt. Gox hakeru rīcībā ir 79 957 BTC, kuru vērtība ir 3,18 miljardi ASV dolāru.

Šis finansiālais stāvoklis ierindo ļaundari starp 1000 bagātākajām personām pasaulē saskaņā ar Forbes miljardieru reitingu, demonstrējot neto vērtību, kas ir salīdzināma ar tādām ievērojamām sabiedrībā pazīstamām personām kā basketbola leģenda Maikls Džordans.

Mt. Gox uzlaušana

2011 gada jūnijā kiberuzbrucēji uzbruka Mt. Gox, Džeda Makkaleba (Jed McCaleb) dibinātajai ievērojamajai Bitcoin biržai. Interesanti, ka McCaleb vēlāk kļuva par Ripple un vēlāk Stellar (XLM) līdzdibinātāju.

Izpētot hakeru uzlaušanas detaļas, atklājās, ka ļaundaris izmantoja biržas drošības sistēmas ievainojamību. Darbojoties ar viltota konta starpniecību, hakeris manipulēja ar kontu atlikumiem, izmantojot nozagtus akreditācijas datus, kas piederēja Mt. Gox auditoram Audenam Makkeranam.

Būtībā viens no hakeru uzlaušanas aspektiem bija viltota konta izveide, kurā tika demonstrēti Bitcoin pārdošanai, izraisot strauju Bitcoin cenas kritumu biržā. Rezultātā bitkoini mainīja īpašniekus par mākslīgi pazeminātām cenām, kas strauji samazinājās līdz vienam centam par vienu bitkoinu.

Izmantojot šīs mākslīgi zemās cenas, hakeris iegādājās Bitcoin un pēc tam tos atmazgāja, izmantojot BTC-e. Pēc tam drošības eksperti kritizēja Mt. Gox par vājajiem drošības protokoliem. Neraugoties uz strīdiem, birža apņēmās uzlabot savas sistēmas un kompensēt cietušajiem lietotājiem zaudējumus.

Nobeigumā jāsecina, ka šī incidenta sekas joprojām met ēnu uz Bitcoin investoriem un plašāku kriptovalūtu tirgu. Ieguldītāji joprojām ir nobažījušies par iespējamo Mt. Gox hakeru īstenoto izpārdošanu un no tās izrietošo kompensāciju cietušajiem un kreditoriem.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem