Bitcoin bīstamā zona: Artūrs Hayes prognozē $30K Drop Amid inflācijas lēciens

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kā uzsver Arthur Hayes, Bitcoin ir gatavs piedzīvot kritumu līdz 35 000 ASV dolāru vai zemāk sakarā ar jaunajiem globālajiem makroekonomiskajiem satricinājumiem.

Savā jaunākajā bloga ierakstā ar nosaukumu “Yellen or Talkin'?”, kas datēts ar 24. janvāri, bijušais kriptovalūtu biržas BitMEX vadītājs sniedz drūmu īstermiņa cenu prognozi BTC. Lai gan Bitcoin joprojām ir par 75% augstāks nekā pirms gada, tas saskaras ar faktoru konverģenci, kas veicina ievērojamu lejupvērstu svārstīgumu pašreizējā ceturksnī.

Hayes: Bitcoin iegūst vērtību, ņemot vērā bažas par 2024. gada inflāciju

Hayes norāda uz dažādiem bažu avotiem, tostarp konfliktu Sarkanajā jūrā starp ASV un hutiešiem, kas ietekmē globālos pārvadājumus, notiekošajām ASV prezidenta vēlēšanām un Federālo rezervju sistēmas politiku.

Konfliktam Sarkanajā jūrā ir ievērojama ietekme uz inflāciju. Riska aktīvi, t.sk. kriptovalūtas, jau martā paredz iespējamu FED politikas maiņu, kas ietver samazinātu procentu likmju piemērošanu, lai piesaistītu likviditāti atpakaļ tirgū.

Neraugoties uz iespējamām bažām par inflāciju, lielākas pārvadājumu izmaksas varētu izraisīt cenu kāpumu gada laikā. Hejss uzskata, ka Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētājs Džeroms Pauels, visticamāk, centīsies risināt šos jautājumus, uzsverot likmju samazināšanas iespēju, bet faktiski tās neīstenojot.

“Tas, kas varētu būt mērens inflācijas līmeņa pieaugums sakarā ar pieaugošajām pārvadājumu izmaksām, varētu tikt pastiprināts ar likmju samazināšanu un QE atsākšanu. Tirgus šo faktu vēl nenovērtē, bet Bitcoin to saprot.”

Hejss arī apspriež ASV reģionālā banku sektora spēku, ko kopš 2023. gada marta sabrukuma atbalsta Banku termiņfinansēšanas programma (BTFP). Tomēr, beidzoties BTFP darbības termiņam, rodas jautājumi par likviditāti un banku finansiālajām grūtībām, kas ir atkarīgas no finanšu ministres Džanetas Jellenas (Janet Yellen) rīcības.

Bloga ierakstā uzsvērts, ka finanšu krīzes apstākļos par prioritāti kļūst finanšu stabilitātes risināšana, nevis inflācijas apkarošana.

“Tāpēc, lai panāktu samazinājumus, QT sašaurināšanu un iespējamo QE atsākšanu, ko tirgus uzskata par jau gaidāmo martā, mums vispirms ir nepieciešams, lai dažas bankas bankrotētu, kad netiks atjaunota BTFP.”

Bitcoin nepieciešams “izveidot atbalstu” zem 35 000 ASV dolāru.

Runājot par Bitcoin, blogā norādīts, ka gaidāmie satricinājumi, kas saistīti ar bažām par likviditāti un BTFP termiņa beigšanos, kopā ar ģeopolitiskajiem riskiem liecina, ka BTC cenas kritums par 20 % ir tikai sākums.

Hayes prognozē iespējamu 30% korekciju no ETF apstiprinājuma maksimuma 48 000 ASV dolāru apmērā līdz 33 600 ASV dolāru.

“Tāpēc es uzskatu, ka Bitcoin veido atbalstu starp 30 000 un 35 000 ASV dolāriem. Tāpēc es iegādājos 29. marta 2024. gada 35 000 ASV dolāru streika pūtus.”

Viņš secina, ka līmeņi zem 35 000 ASV dolāru tagad sniedz iespēju gūt peļņu no krituma pēc tam, kad BTC/USD 23. janvārī sasniedza 38 500 ASV dolāru Bitstamp, kas ir zemākais punkts kopš decembra sākuma. Saskaņā ar TradingView datiem kriptovalūta vēlāk atguvās aptuveni par 1700 dolāriem augstāk.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem