MicroStrategy X konta uzlaušana: Atklājot $440K Ethereum žetonu krāpšanu!

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Oficiālais MicroStrategy X konts nesen kļuva par hakeru uzbrukuma upuri, kurā ļaunprātīgi dalībnieki pārņēma kontroli un izplatīja virkni kaitīgu saišu, kas it kā piedāvāja uz Ethereum balstītu MSTR žetonu. Šis konts, kas bija saistīts ar ievērojamo biznesa izlūkošanas uzņēmumu MicroStrategy, kļuva par krāpnieciskās airdrop shēmas veicināšanas kanālu.

Personas, kas noklikšķināja uz krāpnieciskajām saitēm, tika novirzītas uz viltotu MicroStrategy tīmekļa vietni, aicinot tās pieslēgt savu maku un pieprasīt fiktīvo MSTR airdrop. Piešķirot virkni atļauju savos Web3 makos, neapzināti lietotāji neapzināti pakļāva sevi riskam, ka uzbrucēji var piesavināties viņu žetonus.

Blokķēdes analītiķa ZachXBT un pretkrāpšanas platformas Scam Sniffer ziņojumi izgaismo šīs negodīgās shēmas nodarīto zaudējumu apmēru, norādot, ka zaudējumi pārsniedz 440 000 ASV dolāru. Zīmīgi, ka dažu minūšu laikā pēc sākotnējās ļaunprātīgās saites parādīšanās MicroStrategy X kontā viens cietušais, kā ziņots, nodarīja zaudējumus, kas pārsniedz 420 000 ASV dolāru pikšķerēšanas krāpšanas dēļ.

Nelaimīgais cilvēks iekļuva viltus trika slazdā, zaudējot ievērojamu summu, kas kopā veidoja 424 786 ASV dolārus dažādos altkoinos. Tika veikti pārskaitījumi, uz uzbrucēja naudas maka adresi pārskaitot 134 000 ASV dolāru vērtu Wrapped Balance AI (wBAI), 122 000 ASV dolāru vērtu Chintai (CHEX) un 45 000 ASV dolāru vērtu Wrapped Pocket Network (wPOKT). Turklāt daļa no piesavinātajiem līdzekļiem nonāca sekundārā makā, kas saistīts ar bēdīgi slaveno hakeru grupu PinkDrainer.

Pašlaik ar uzbrucēju MicroStrategy saistītajā maku adresē, kā ziņo Ethereum DeBank, atrodas uz Ethereum balstīti žetoni 329 000 ASV dolāru apmērā. Nozares novērotāji ātri vien uzsvēra krāpšanas uzkrītošo raksturu, un pazīstamais britu kriptoieguldītājs Kobijs norādīja uz MicroStrategy, uzņēmuma, kas nodarbojas tikai ar biznesa izlūkošanu, neticamību, ka tas riskē ar Ethereum žetonu izlaišanu.

“Acīmredzot cenšoties šeit neapvainot upurus, bet jums ir jābūt ļoti īpašam, lai domātu, ka MicroStrategy palaiž ETH token pēc tam, kad Saylor vairākus gadus ir pavadījis ļoti slavens, sakot, ka “nav otrā labākā” un “jūs izmantojat tikai vienu krēslu” utt.”.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem