Trump’s Bitcoin Flip: Pārsteidzošs Twist!

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Nesen trešdien, uzstājoties Fox News raidījumā “The Ingraham Angle”, bijušais ASV prezidents Donalds Tramps pauda ievērojami labvēlīgāku attieksmi pret Bitcoin, norādot uz iespējamo atkāpšanos no sava iepriekš kritiskā viedokļa. Atbildot uz raidījuma vadītājas Lauras Ingrahamas (Laura Ingraham) jautājumu par viņa skatījumu uz aizvien populārāko digitālo valūtu, Tramps ne tikai atzina BTC ieviešanas augšupejošo trajektoriju, bet arī uzsvēra, ka viņš ilgstoši dod priekšroku ASV dolāram.

Trampa pavērsiens attiecībā uz Bitcoin

Tramps atbildē, kas tika sniegta ar zināmu niansi, atzina, ka interese par Bitcoin strauji pieaug. “Daudzi cilvēki to dara. Man vienmēr patika viena valūta, es to varētu saukt par valūtu. Man patika dolārs. Bet daudzi cilvēki to dara.”

Viņš arī apgalvoja.

“Un, atklāti sakot, tas ir iedzīvojies pats no sevis, iespējams, ir jāveic daži regulējumi, kā jūs zināt. Bet daudzi cilvēki to pieņem. Un es arvien vairāk un vairāk redzu, ka cilvēki vēlas maksāt [ar] Bitcoin. Jūs redzat kaut ko interesantu. Tāpēc es varu ar to sadzīvot vienā vai otrā veidā. Man vienmēr ir paticis viens patiešām spēcīgs risinājums. Un to sauc par dolāru.”

Šī retorikas maiņa ir krasā pretrunā Trampa iepriekšējai nostājai attiecībā uz digitālajām valūtām. Savas prezidentūras laikā 2019. gadā viņš asi kritizēja BTC un citas kriptovalūtas, noraidot tās kā tādas, kurām trūkst patiesas vērtības, un nosodot to svārstīgumu, jo tās balstās “uz tukša gaisa”.

Turklāt viņa administrācija aktīvi iebilda pret spot Bitcoin ETF pieteikumu apstiprināšanu un centās aizliegt pašmāju naudas makus, atsaucoties uz bažām par kriptovalūtu potenciālu ļaunprātīgu izmantošanu nelikumīgiem mērķiem.

Lai gan precīzas Trampa viedokļa maiņas motivācijas joprojām nav skaidras, spekulācijas liecina, ka galvenā loma varētu būt bijusi Vivek Ramaswamy ietekmei. Iespējams, ka Ramasvami centieni aizstāvēt Trampa viedokli, jo īpaši attiecībā uz riskiem, kas saistīti ar centrālo banku digitālajām valūtām (CBDC), ir mainījuši Trampa viedokli.

Janvārī Tramps publiski pauda iebildumus pret CBDC attīstību, atkārtojot Ramasvami bažas par valdības iejaukšanos un tās ietekmi uz personas brīvībām un privātumu.

Atbildes no Bitcoin kopienas

Bitcoin kopiena X ir reaģējusi uz Trampa izteikumiem ar skepticisma un optimisma sajaukumu. Digitālās tirdzniecības palātas dibinātāja un izpilddirektore Perianna Boringa aicināja skaidrāk un izlēmīgāk paust atbalstu, kritizējot Trampa reakciju kā izvairīgu:

“Tā ir apļveida neatbilde. Neaizmirsīsim, ka Trampa administrācija bloķēja Bitcoin ETF pieteikumus un mēģināja aizliegt pašmāju naudas makus!!! Trampam ir jāsniedz skaidrs paziņojums par atbalstu.”.

Tikmēr DigiBuild izpilddirektors Roberts Salvadors (Robert J. Salvador) atzīmēja Trampa ierobežoto izpratni par Bitcoin, vienlaikus uzsverot, cik svarīga ir viņa iesaistīšanās šajā jautājumā. “Tramps nesaprot Bitcoin, un nekad to nav sapratis. Taču ir labi, ka republikāņu kandidāts par to runā,” norādīja Salvadors.

Gan Tonijs Edvards no Thinking Crypto Podcast, gan The Bitcoin Layer analītiķis Džo Konsorti (Joe Consorti) pamanīja ievērojamo Trampa toņa maiņu, interpretējot to kā BTC pieaugošās ietekmes un mainstream akceptēšanas atzīšanu.

“Šis ir pavisam cits tonis, tas ir maigāks, nekā tas, ko Donalds Tramps tvītoja par Bitcoin, kad viņš bija prezidents. Bitcoin nojauc psiholoģiskās barjeras, kas iespiežas sabiedrībā, popkultūrā un citur. To vairs nevar ignorēt un izsmiet,” atzīmēja Edvards.

Konsorcijs uzsvēra Trampa atzīšanu par Bitcoin kā likumīgu valūtu, norādot: “Tramps neuzskata Bitcoin un dolāru par pretstatu viens otram, viņš drīzāk ir vienaldzīgs pret to. Viņam ir taisnība.”

Pēdējā atjauninājuma brīdī Bitcoin cena bija 50 967 ASV dolāri.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem