Deviņi jauni Bitcoin ETF Hit 300K BTC mazāk nekā 2 mēnešos: Kas tālāk?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Nepilnu divu mēnešu laikā kopš to debijas tirgū deviņi nesen ieviestie spot bitcoin biržā tirgotie fondi ir strauji uzkrājuši ievērojamu holdinga daļu, kas šobrīd pārsniedz 300 000 BTC pārvaldītajos aktīvos, kas ir ievērojams pagrieziena punkts, izņemot Grayscale konvertēto GBTC fondu.

Jaunākie K33 Research dati atklāj, ka šie deviņi ETF kopā ir uzkrājuši 303 002 BTC, kas, pamatojoties uz vakardienas slēgšanas datiem, ir aptuveni 17 miljardu ASV dolāru vērtībā. Šajā 11. janvārī uzsākto ETF kohortu veido tādas pazīstamas struktūras kā BlackRock (IBIT), Fidelity (FBTC), Bitwise (BITB), Ark Invest 21Shares (ARKB), Invesco (BTCO), VanEck (HODL), Valkyrie (BRRR), Franklin Templeton (EZBC) un WisdomTree (BTCW), pārstāvot daudzveidīgu dalībnieku loku, kas ienāk bitcoin ieguldījumu arēnā.

Lai kontekstualizētu šo sasniegumu, šie jaundzimušie ETF tagad pārvalda gandrīz 1,5 % no kopējā bitkoinu piedāvājuma, kas ir 21 miljons BTC. Tas pārsniedz ievērojamu kriptovalūtu jomas dalībnieku turējumus, tostarp MicroStrategy 193 000 BTC, Tether 66 465 BTC un pat visu publisko bitkoinu kalnraču kopējos turējumus.

Starp dažādiem ETF līderis pārvaldīto aktīvu ziņā ir BlackRock IBIT spot bitcoin ETF, kas var lepoties ar vairāk nekā 128 000 BTC 7 miljardu ASV dolāru vērtībā. Tūlīt aiz tā seko Fidelity FBTC, kura aktīvi pārsniedz 94 000 BTC, kas atbilst 5 miljardiem ASV dolāru, saskaņā ar BitMEX Research sniegto informāciju.

Turpretī Grayscale pārveidotā fonda GBTC turējumā esošie aktīvi ir piedzīvojuši ievērojamu kritumu, kopš 11. janvāra samazinoties par vairāk nekā 28% – no aptuveni 619 000 BTC (35 miljardi ASV dolāru) līdz 444 000 BTC (25 miljardi ASV dolāru), kā liecina CoinGlass dati.

Neto ieplūdes pārsniedz 6 miljardus ASV dolāru.

Kopējais neto pieplūdums visos ASV tagadnes bitcoin ETF ir pārsniedzis 6 miljardus ASV dolāru, un tikai vakar reģistrēts ievērojams pieplūdums gandrīz 520 miljonu ASV dolāru apmērā, kas ir lielākais pieplūdums pēdējo divu nedēļu laikā, saskaņā ar BitMEX Research datiem. Pirmdienas pieplūduma līderis bija Fidelity FBTC, kas piesaistīja 243,3 miljonus ASV dolāru, kam seko Ark Invest 21 Shares ARKB, kas ģenerēja 130,6 miljonu ASV dolāru lielu pieplūdumu. Neraugoties uz to, ka pirmdienas pieplūdumu ziņā BlackRock ETF IBIT, kas parasti dominē, joprojām saglabāja pārliecinošas pozīcijas, reģistrējot 111,8 miljonus ASV dolāru lielu pieplūdumu, noslīdot uz trešo vietu.

Turpretī Grayscale konvertētais GBTC produkts ar augstāku komisijas maksu piedzīvoja zemāko aizplūdi kopš fonda darbības uzsākšanas dienas – no fonda aizplūda tikai 22,4 miljoni ASV dolāru, kas ir ievērojams samazinājums salīdzinājumā ar iepriekšējām tirdzniecības dienām un ir tikai neliela daļa no līdz šim reģistrētajām 7,5 miljardu ASV dolāru kopējām aizplūdēm.

Turklāt deviņi jaunie ETF vakar uzstādīja jaunu dienas apjoma rekordu, tirdzniecības apjomam sasniedzot 2,4 miljardus ASV dolāru, un BlackRock ETF pārsniedza 1 miljarda ASV dolāru robežu, tādējādi pārspējot iepriekšējo dienas rekordu, kas tika uzstādīts pirmajā instrumentu tirdzniecības dienā.

“Tas ir oficiāli… Jaunie deviņi bitcoin ETF šodien ir pārspējuši visu laiku rekordu ar 2,4 miljardiem ASV dolāru, tikai nedaudz pārsniedzot pirmās dienas apjomu, bet aptuveni divreiz pārsniedzot pēdējo dienu vidējo dienas apjomu,” atzīmēja Bloomberg vecākais ETF analītiķis Eric Balchunas X.

Pašlaik bitkoins tiek tirgots par 56 850 ASV dolāriem. Pēdējo 24 stundu laikā Bitcoin cena ir pieaugusi par vairāk nekā 10 %, līdz ar to gada laikā tā pieaugums ir aptuveni 34 %.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem