Melnkalnes premjerministra slepenais ieguldījums Do Kwon uzņēmumā Terraform Labs

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Gandrīz nedēļu pēc tam, kad Terraform Labs panāca izlīgumu ar ASV Vērtspapīru un biržu komisiju (SEC), jaunas detaļas no aprīļa tiesas dokumenta ir atkal izraisījušas strīdus par neveiksmīgo kriptoprojektu.

SEC atklāj Melnkalnes premjerministru kā agrīno Terra investoru

Melnkalnes plašsaziņas līdzekļa Vijesti ziņojums atklāja, ka premjerministrs Milojko Spajičs, kurš stāsies amatā 2023. gada oktobrī, 2018. gada aprīlī Singapūrā bāzētajā Terraform Labs ieguldīja 75 000 ASV dolāru. Šī investīcija tika izmantota, lai iegādātos 750 000 Terra (LUNA) žetonu.

Melnkalnes-premjerministrs-Milojko-Spajičs-ieguldīja-$75.000-uzņēmumā-Terraform-Labs

Saskaņā ar ziņojumu Spajičs bija viens no sākotnējiem investoriem, kas investēja tikai dažas dienas pirms Terraform Labs tika oficiāli reģistrēta Singapūrā 2018. gada 23. aprīlī.

Šī informācija izriet no SEC iesniegtā tiesas dokumenta. Pirms šo dokumentu atklāšanas Melnkalnes premjerministrs apgalvoja, ka viņš personīgi nekad nav investējis Terraform Labs.

Tā vietā viņš apgalvoja, ka ieguldījumu veikusi Das Capital SG, Singapūras uzņēmums, kurā viņš strādāja no 2017. līdz 2020. gadam. Tomēr SEC tiesas dokumentos Spajičs ir minēts kā viens no pirmajiem investoriem, uzrādot 2018. gada 17. aprīlī datētu līgumu ar viņa vārdu.

Spajic-viens-no-Terraform-Labs-sākotnējiem-investoriem

Terraform Labs' 40 miljardu ASV dolāru sabrukums

Uzņēmums Terraform Labs ir radījis kriptonaudas žetonus LUNA un TerraUSD (UST), kuru tirgus kapitalizācija reiz sasniedza 2 miljardus ASV dolāru. Tomēr šo žetonu sabrukums 2022. gada maijā izdzēsa no kriptovalūtu tirgus gandrīz 40 miljardus ASV dolāru. Šis sabrukums ne tikai izpostīja kriptonauda ekosistēmu, bet arī noveda pie vairāku kriptonaudas riska ieguldījumu fondu, kas šos žetonus bija izmantojuši kā nodrošinājumu, sabrukuma.

2024. gada aprīlī SEC ierosinātajā civillietā zvērinātie atzina Terraform Labs un tās līdzdibinātāju Do Kwon par vainīgiem ieguldītāju krāpšanā. Kwonu 2023. gada martā arestēja starptautiskās tiesībaizsardzības iestādes pēc tam, kad viņš vairākus mēnešus izvairījās no notveršanas.

Jaunu dokumentu parādīšanās, kas apliecina tiešo ieguldījumu līgumu starp Spajiču un Terraform Labs, varētu radīt ievērojamas problēmas premjerministram. Viņš iepriekš nebija atklājis savu personīgo finansiālo līdzdalību projektā, kas rada jautājumus par viņa pārredzamību un iespējamiem interešu konfliktiem.

Šie atklājumi, visticamāk, izraisīs turpmāku rūpīgu pārbaudi un debates gan Melnkalnē, gan plašākā kriptogrāfijas kopienā. Tā kā atklātībā nonāk arvien vairāk informācijas, sekas Spajiča politiskajai karjerai un notiekošajai Terraform Labs izmeklēšanai var kļūt dziļākas.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem