KuCoin’s $9B Bombshell: Naudas atmazgāšanas atklāšana

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Tieslietu departaments oficiāli apsūdzēja kriptovalūtas biržu KuCoin un tās līdzdibinātājus par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas noteikumu pārkāpšanu. Šī otrdien paziņotā tiesvedība ir vērsta pret KuCoin un tās dibinātājiem Chun Gan un Ke Tang, kuri tiek apsūdzēti naudas pārskaitīšanas uzņēmuma vadīšanā bez nepieciešamās atļaujas un Banku slepenības likuma noteikumu pārkāpšanā.

Departaments kritizē biržu par nepietiekamiem nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pasākumiem, uzsverot, ka tā nav īstenojusi efektīvas procedūras klientu identitātes pārbaudei, kā arī ir nolaidīgi ziņojusi par aizdomīgām darbībām, kā to paredz likums.

Detalizētajās apsūdzībās ASV Tieslietu ministrija apsūdz KuCoin apzināti apiet naudas atmazgāšanas novēršanas un noteikumu “Pazīsti savu klientu” ievērošanu, kas noteikti ASV. Kā ziņots, šī izvairīšanās tika panākta, KuCoin nepatiesi norādot, ka tās darbībā nav ASV klientu, lai gan tai bija ievērojams skaits lietotāju no ASV.

Apsūdzības rakstā uzsvērts, ka valdība apsūdz valdību, ka KuCoin platforma veicināja vairāk nekā 9 miljardu ASV dolāru atmazgāšanu, izmantojot savu ievērojamo ASV klientu bāzi.

Ņujorkas dienvidu apgabala prokurors Damians Viljamss (Damian Williams) par šo lietu norādīja, ka KuCoin izmantoja savu lielo ASV klientu bāzi, lai paceltos pasaules vadošo kriptovalūtu biržu rindās, lepojoties ar miljardiem dienā veikto darījumu un ikgadējo tirdzniecības apjomu, kas sasniedz triljonus dolāru.

Viljamss uzsvēra, ka, lai gan KuCoin guva labumu no Amerikas Savienotajās Valstīs sniegtajām iespējām, tā esot izvēlējusies neievērot ASV likumus, kas paredzēti finanšu noziegumu un korupcijas identificēšanai un novēršanai. Pēc viņa teiktā, tādām finanšu struktūrām kā KuCoin, kas izmanto ASV tirgus piedāvātās priekšrocības, ir pienākums ievērot arī tās tiesisko regulējumu, lai apkarotu noziedzīgas finanšu darbības.

Turklāt tajā pašā otrdienā, kad Tieslietu ministrija nāca klajā ar paziņojumu, Commodity Futures Trading Commission uzsāka atsevišķu civilprasību pret KuCoin, kā norāda Tieslietu ministrija, kas liecina par ASV regulatīvo iestāžu koordinētiem centieniem novērst iespējamos kriptovalūtas biržas un tās vadītāju pieļautos juridiskos pārkāpumus.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem