Kriptonauda likmju likme: Kas tas ir un kā tas darbojas?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kas ir likmju likme?

Kriptovalūtu stakings ir veids, kā iegūt atlīdzību, turot konkrētas kriptovalūtas. Tas ir process, kurā jūs bloķējat savas monētas uz noteiktu laiku, lai palīdzētu nodrošināt blokķēdes tīkla drošību. Šajā rakstā mēs detalizēti izpētīsim kriptonauda likmju uzkrāšanu.

Kā darbojas ieķīlāšana?

Staking ir pamatkoncepcija daudzos blokķēdes tīklos, jo īpaši tajos, kuros izmanto Proof of Stake (PoS) konsensa mehānismu vai kādu no tā variantiem. Tas ir process, kas ļauj tīkla dalībniekiem bloķēt noteiktu tīkla vietējās kriptovalūtas daudzumu makā, lai piedalītos blokķēdes operācijās, tostarp darījumu apstiprināšanā, tīkla nodrošināšanā un jaunu bloku veidošanā.

Šī ir vienkāršots skaidrojums, kā darbojas likmju veikšana:

1. Izpratne par likmju pierādīšanu

 • Vērtspapīra apliecinājums (PoS): Atšķirībā no darba pierādījuma (Proof of Work (PoW)), kas pieprasa kalnračiem risināt sarežģītas matemātiskas problēmas, lai apstiprinātu darījumus un radītu jaunus blokus, PoS balstās uz dalībniekiem, kurus dēvē par validatoriem vai runātājiem, kas bloķē daļu savas kriptovalūtas kā daļu no tīkla.
 • Izvēle validēšanai: PoS algoritms izvēlas validētājus jauna bloka izveidei, pamatojoties uz viņu daļas lielumu un citiem faktoriem, kas var ietvert daļas turēšanas ilgumu, nejaušību un citus tīklam specifiskus kritērijus.

2. Likmju noteikšanas process

 1. Izvēlieties kriptovalūtu, kas atbalsta likmju veidošanu. Daudzas dažādas kriptovalūtas atbalsta likmju veidošanu, tāpēc jums jāizvēlas tā, kuru vēlaties. Dažas populāras likmju likmju kriptovalūtas ir Ethereum, Cardano, Tezos un Cosmos.
 2. Izveidojiet kontu kādā no likmju veidošanas platformām. Ir pieejamas daudzas dažādas likmju veidošanas platformas, tāpēc jums būs jāizvēlas tāda, kurai uzticaties. Dažas populāras likmju veidošanas platformas ir Coinbase, Kraken un Binance.
 3. Pārskaitiet savu kriptovalūtu uz savu likmju platformas kontu. Ja esat izveidojis kontu kādā no likmju platformām, jums jāpārskaita sava kriptovalūta uz savu kontu. Tas ļaus jums likt likmes uz monētām.
 4. Sāciet veikt savu kriptovalūtu likmju likšanu. Ja jūsu kriptovalūta ir jūsu platformas kontā, varat sākt veikt likmes. Tas ietver jūsu monētu bloķēšanu uz noteiktu laiku. Precīzs laiks var atšķirties atkarībā no kriptovalūtas un likmes veidošanas platformas.
 5. Apbalvošana. Apmaiņā pret savu monētu likmju veikšanu jūs nopelnīsiet atlīdzību, parasti papildu monētu vai žetonu veidā. Precīzas atlīdzības atšķiras atkarībā no kriptovalūtas un likmju platformas.

Stakings ir lielisks veids, kā gūt pasīvus ienākumus no jūsu kriptovalūtu turējumiem. Tas ir arī veids, kā palīdzēt atbalstīt blokķēdes tīklu, kurā esat ieguldījis. Tomēr, pirms sākat veikt savu monētu likmju likšanu, ir būtiski veikt izpēti. Tas ir saistīts ar riskiem, piemēram, monētu zaudēšanu, ja likmju likmju platforma bankrotē vai tiek uzlauzta.

Kriptovalūtas likmju veikšanas veidi

Digitālo finanšu pasaulē ir daudz veidu, kā likt uz spēles kriptovalūtu, lai nopelnītu atlīdzību. Likmju veikšana ietver daļas savu digitālo monētu bloķēšanu, lai palīdzētu blokķēdes tīklam darboties raiti. Pretī jūs saņemat papildu monētas kā atlīdzību. Šeit mēs aplūkosim katru no likmju likšanas metodēm, parādot, kā tās darbojas un ko tās piedāvā tiem, kas tajās piedalās.

Deleģēšana (deleģētā likme)

Deleģētajā likmē kriptovalūtas turētāji deleģē savus žetonus validatoram (mezglam, kas piedalās konsensa mehānismā). Tas ļauj žetonu turētājiem nopelnīt balvas par stakingu, pašiem neizmantojot mezglu. Tā ir populāra iespēja tiem, kas vēlas piedalīties staketēšanā ar minimālu tehnisko iesaisti.

Deleģēšanas priekšrocības:

 • Izmantošanas ērtums: Sapvienkāršots likmju likšanas process bez nepieciešamības pārvaldīt mezglus vai uzturēt programmatūru.
 • Pieejamība: Pieejams tiem, kam nav tehnisku zināšanu vai laika, lai veiktu tiešo likmju likšanu.
 • Riska diversifikācija: Risku sadala starp vairākiem validatoriem, potenciāli samazinot pakļautību atsevišķu mezglu problēmām.

Kā darbojas deleģēšana?

 1. Izvēlieties validatoru: Izvēlieties atzītu validatoru ar labu reputāciju un uzticamas darbības vēsturi.
 2. Izdodiet savas monētas: Pārskaitiet savas uzliktās monētas izvēlētajam apstiprinātājam, kurš tās iekļauj kopējā likmē.
 3. Pelniet proporcionālu atlīdzību: Saņemiet atlīdzību par likmju veikšanu, pamatojoties uz deleģēto monētu daudzumu un validatora sniegumu.

Faktori, kas jāņem vērā:

 • Validatora reputācija: Izvēlieties validatoru ar pierādītu darbspējas laiku, uzticamību un drošības reputāciju.
 • Komisijas likmes: Salīdziniet komisijas maksu dažādos validatoros, lai atrastu tādu, kas vislabāk atbilst jūsu vēlmēm.
 • Dalība tīklā: Pārbaudiet validatora aktivitāti un ieguldījumu konsensa mehānismā.
 • Platformas vai biržas atbalsts: Pārliecinieties, vai jūsu izmantotā platforma vai birža atbalsta deleģēšanu izvēlētajam validatoram.

Pooled Staking

Pooled staking ietver resursu apvienošanu ar citiem žetonu turētājiem, lai palielinātu izredzes tikt izvēlētam darījumu apstiprināšanai un nopelnīt atlīdzību. Tas ir ideāli piemērots tiem, kuriem var nebūt pietiekami daudz žetonu, lai izpildītu minimālās likmju prasības, vai kuri vēlas mazināt risku, diversificējot.

Koploto likmju priekšrocības:

 • Pieejamība un vienkāršība: Sniedz vienkāršu likmju likšanas procesu personām bez tehniskām zināšanām vai laika patēriņa.
 • Samazinātas minimālās likmes prasības: ļauj piedalīties ar mazākām likmju summām, tādējādi samazinot ieejas barjeru.
 • Atlīdzības iegūšanas iespēju palielināšana: Apkopojot resursus kopā ar lielāku grupu, palielinās atlīdzības nopelnīšanas iespējamība.
 • Riska diversifikācija: Riska sadalījums starp vairākiem dalībniekiem samazina atsevišķu mezglu problēmu ietekmi.

Kā darbojas apvienotā likme?

 1. Pievienojieties likmju fondam: Izvēlieties cienījamu likmju fondu, kas ievēro labāko praksi un drošības standartus.
 2. Pārskaitiet uzliktās monētas: Migrē savu izvēlēto kriptovalūtu no biržas vai ārējā maka uz likmju pūlu.
 1. Atlīdzība: Atlīdzības saņemiet proporcionāli likmēm, pamatojoties uz savu ieguldījumu pūla likmē

Faktori, kas jāņem vērā:

 • Puola reputācija: Izvēlieties baseinu ar pierādītu darbspējas, uzticamības un drošības vēsturi.
 • Komisijas maksas likmes: Salīdziniet komisijas maksu dažādos pūlos, lai atrastu tādu, kas atbilst jūsu vēlmēm.
 • Poola veiktspēja: Izvērtējiet pūla vēsturisko sniegumu atlīdzības nopelnīšanā un darbspējas laika uzturēšanā.
 • Nodevu struktūra: Izpratne par pūla iekasētajām nodevām, piemēram, izņemšanas vai pārvaldības nodevām.

Liquid Staking

Šī metode ļauj dalībniekiem likt savus žetonus un pretī saņemt likvīdu žetonu, kas atbilst viņu liktajam ieguldījumam. Šos likvīdos žetonus var izmantot DeFi ekosistēmā, nodrošinot likviditāti un vienlaikus nopelnot atlīdzību par likmju likšanu. Tas risina tradicionālajai likmei raksturīgo likviditātes problēmu.

Likvīdo likmju priekšrocības:

 • Likvīduma palielināšana: Lietotāji var piekļūt savu uzlikto likmju vērtībai, neatceļot likmi, tādējādi atvieglojot dalību DeFi.
 • Samazināts nepastāvīgu zaudējumu risks: LST var nodrošināties pret īslaicīgām pamatā esošā aktīva cenu svārstībām, tādējādi samazinot nepastāvīgu zaudējumu risku.
 • Diversifikācijas potenciāls: Uzņēmēji var sadalīt savus LST starp dažādiem DeFi protokoliem un stratēģijām.
 • Pieejamība mazākiem ieguldījumiem: Likvīdā likmju likme ļauj piedalīties ar mazākām likmju summām, tādējādi samazinot ienākšanas barjeru.

Kā darbojas likvīdo likmju likmju likme?

 1. Tokēnu bloķēšana: Lietotāji bloķē savus uzliktos žetonus pie likvīdā likmju likmju likmju likmju likmju izsolītāja.
 2. Likvīdo žetonu izsniegšana: Pakalpojumu sniedzējs izsniedz likvīdos žetonus (LST), kas pārstāv lietotāja veiktās likmju likmes aktīvus un likmju likmes atlīdzības.
 3. Likviditātes izmantošana: Uzņēmēji var izmantot savus LST DeFi aktivitātēs, kamēr pakalpojumu sniedzējs veic pamatā esošo aktīvu likmju likmju likmju likmi.
 4. Atlīdzība par likmju likšanu:Uzņēmēji par saviem bloķētajiem žetoniem nopelna likmju atlīdzības, kas tiek atspoguļotas LST.

Faktori, kas jāņem vērā:

 • Pakalpojumu sniedzēja reputācija: Izvēlieties cienījamu likvīdo likmju likmju pakalpojumu sniedzēju ar pierādītu drošības un pārredzamības reputāciju.
 • Tokēnu izmantošana: Izprotiet LST likviditātes iespējas un ar tām saistītos riskus.
 • Nodevu struktūra: Iepazīstieties ar likvīdo likvīdo līdzekļu izsolītāja iekasētajām maksām, piemēram, izņemšanas vai pārvaldības maksām.

Validatora mezgli

Bloķķķķēdes pierādījuma par likmi (PoS) tīklos ļoti svarīgs ir validatora mezgls. Tas ir dators, kas ir atbildīgs par darījumu verifikāciju un apstrādi, tīkla konsensa mehānisma uzturēšanu un atlīdzības saņemšanu par dalību.

Validatora mezglu galvenie pienākumi:

 • Bloka validēšana: Validācijas mezgli pārbauda un apstiprina darījumu autentiskumu, pirms tos pievieno blokķēdē.
 • Konsensa līdzdalība: Validatora mezgli piedalās konsensa mehānismā, kas nodrošina tīkla drošību un integritāti.
 • Apbalvojumu pelnīšana: Validatoru mezgli pelna atlīdzību par ieguldījumu tīkla drošībā un darījumu apstiprināšanā.

Kā darbojas validatora mezgli?

 1. Validatora mezgli ieķīlā: Validatora mezgli ieķīlā savus kriptovalūtas turējumus kā drošības depozītu, lai demonstrētu savu uzticību tīklam.
 2. Bloku izveide: Validatoru mezgli sacenšas par jaunu bloku izveidi, piedāvājot derīgus darījumu paketes.
 3. Konsensa mehānisma līdzdalība: Validatoru mezgli panāk konsensu ar citiem mezgliem, lai apstiprinātu jaunus blokus un saglabātu blokķēdes integritāti.
 4. Atlīdzības sadale: Validējošie mezgli par savu dalību saņem atlīdzību, kas ir proporcionāla viņu ieguldījumam un ieguldījumam konsensa panākšanā.

Validatoru mezglu loma PoS tīklos:

 • Drošība: Validatoru mezgliem ir būtiska loma tīkla drošībā, pārbaudot darījumus un uzturot konsensa mehānismu.
 • Decentralizācija: Verifikatoru mezgli veicina tīkla decentralizāciju, sadalot atbildību par konsensa mehānismu starp vairākiem dalībniekiem.
 • Tīkla caurlaides spēja: Validatoru mezgli palīdz uzturēt tīkla caurlaidspēju, efektīvi pārbaudot un apstrādājot darījumus.
 • Ekonomiskais stimuls: Validatoru mezglus dalībai motivē iespēja nopelnīt atlīdzību, kas stimulē tos uzturēt tīkla veselību.

FAQ par kriptonauda likmju likmju noteikšanu

Cik vidēji es varu nopelnīt, likmējot kriptovalūtu?

Vidējā gada peļņa no kriptovalūtas likmju likmēm ir no 5% līdz 15%.

Vai kripto likmes ir drošas?

Likmju likšana uz kriptovalūtu parasti tiek uzskatīta par drošu, taču pastāv daži riski, piemēram, nelikviditātes un validatora risks.

Vai likmju likme ir labāka nekā turēšana?

Likmju likme kriptovalūtā var būt ienesīgāks ieguldīšanas veids nekā turēšana, taču tā ir saistīta arī ar lielāku risku.

Kā darbojas kriptovalūtas likmju likme?

Ar likmju likmēm var gūt pasīvus ienākumus, bloķējot savu kriptovalūtu, lai atbalstītu blokķēdes tīklu.

How long does staking crypto?

Staking crypto var ilgt dažas dienas vai pat vairākus gadus, atkarībā no konkrētās kriptovalūtas un staking platformas.

Kā tiek aprēķināta atlīdzība par likmju veikšanu?”

Atlīdzības par likmju likšanu aprēķināšana ir atkarīga no konkrētā blokķēdes tīkla un tā konsensa mehānisma.

Gada procentuālais ienesīgums (APY)

Atlīdzību par ieguldījumiem parasti izsaka kā gada procentuālo ienesīgumu (APY). APY ir kopējais procentuālais atalgojums, ko gada laikā varat sagaidīt nopelnīt par savu uzlikto kriptovalūtu. Tajā tiek ņemta vērā gan bāzes procentu likme, gan arī jebkurš saliktais procents.

Bāzes procentu likme

Ar bāzes procentu likmi jūs nopelnīsiet atlīdzību par savu iemaksāto kriptovalūtu. Šo likmi nosaka blokķēdes tīkls un tā konsensa mehānisms. Piemēram, Ethereum 2.0 bāzes procentu likme pašlaik ir aptuveni 4,6%.

Komplektēšana

Compounding ir tad, kad jūsu atlīdzības tiek pievienotas jūsu uzliktajai kriptovalūtai, un jūs sākat pelnīt atlīdzības par savām atlīdzībām. Tas laika gaitā var ievērojami palielināt jūsu APY. Piemēram, ja jūsu APY ir 10 % un jūs katru dienu veicat atlīdzību uzkrāšanu, gada laikā jūs nopelnīsiet par aptuveni 31 % vairāk nekā tad, ja jūs to nedarītu.

Lockup periods

Vairāki blokķēdes tīkli pieprasa, lai jūs bloķētu savu kriptovalūtu uz noteiktu laiku, pirms jūs varat to atbloķēt. Tas tiek darīts, lai novērstu to, ka cilvēki ļaunprātīgi izmanto sistēmu, bieži ieķīlājot un atķīlājot savu kriptovalūtu. Bloķēšanas periods var atšķirties atkarībā no blokķēdes tīkla un jūsu izvēlētā likmju veikšanas pakalpojuma sniedzēja.

Cita atlīdzība

Jūsu kopējais atalgojums būs atkarīgs no jūsu ieguldītās kriptovalūtas, bāzes procentu likmes, salikto procentu biežuma un fiksēšanas perioda. Lai aprēķinātu, cik daudz jūs nopelnīsiet atlīdzībās, varat izmantot likmju kalkulatoru.

Šī ir piemērs, kā tiek aprēķinātas balvas par likmēm:

Piedāvājumi:

Atdeves likme: 5% gadā (APY)

Izstādītā ETH sākotnējā summa: 1 ETH

Prēķins:

 • 30 dienas:
  • Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 30) / 365
  • Atlīdzība par akciju = 0,0041096 ETH
 • 60 dienas:
  • Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 60) / 365
  • Atlīdzība par iemaksu = 0,00821917808 ETH
 • 90 dienas:
  • Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 90) / 365
  • Atlīdzība par iemaksu = 0,01232876712 ETH
 • 120 dienas:
  • Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 120) / 365
  • Atlīdzība par iemaksu = 0,01643835616 ETH

Kā redzat, jo ilgāk ieguldīsiet ETH, jo vairāk balvu nopelnīsiet. Tas ir tāpēc, ka likmju likmju atlīdzības likme laika gaitā tiek salikta. Rūpīgi plānojot un apsverot, stakings var būt lielisks veids, kā gūt pasīvus ienākumus no jūsu kriptovalūtu turējumiem un atbalstīt jums svarīgus blokķēdes tīklus.

*Svarīgi atzīmēt, ka tie ir tikai aplēses, un faktiskais nopelnītās balvas par likmju likšanu apjoms var atšķirties atkarībā no konkrētā likmju fonda, ko izmantojat, un vispārējiem tirgus apstākļiem.

TOP 5 likmju monētas

Norim iedziļināties “Top 5 Staking Coins”, izceļot labākās kriptovalūtas, kas piemērotas likmju likšanai. Šīs monētas ir izvēlētas, ņemot vērā to labās atlīdzības, stabilitāti un to, kā tās uzlabo blokķēžu pasauli. Šeit mēs aplūkosim, kāpēc šīs monētas ir vērts apsvērt ikvienam, kas interesējas par likmju likšanu.

Ethereum

Ethereum (ETH) ir populārākā kriptovalūta pasaulē, un tai ir viena no aktīvākajām likmju kopienām. ETH stakings ļauj jums nopelnīt atlīdzību, vienlaikus palīdzot nodrošināt tīklu.

Binance

Binance (BNB) ir Binance biržas, pasaulē lielākās kriptovalūtu biržas, vietējais žetons. BNB likmes ļauj jums nopelnīt atlīdzību, vienlaikus palīdzot nodrošināt Binance ķēdes tīkla drošību.

Polkadot

Polkadot (DOT) ir vairāku ķēžu tīkls, kas savieno dažādas blokķēdes. DOT likmju veidošana ļauj jums nopelnīt atlīdzību, vienlaikus palīdzot nodrošināt tīkla drošību un piedaloties pārvaldības lēmumu pieņemšanā.

Solana

Solana (SOL) ir augstas veiktspējas blokķēde, kuras mērķis ir konkurēt ar Ethereum mērogojamības un ātruma ziņā. SOL ļauj jums nopelnīt atlīdzību, vienlaikus palīdzot nodrošināt tīkla drošību.

Cardano

Cardano (ADA) ir kriptovalūta, kas izstrādāta tā, lai būtu mērogojamāka un efektīvāka nekā Ethereum. ADA likmju likšana ļauj jums nopelnīt atlīdzību, vienlaikus palīdzot nodrošināt tīkla drošību.

Kāpēc jūs nevarat veikt likmes visās kriptovalūtās?

Ne visas kriptovalūtas var veikt likmju likšanu, jo likmju likšana darbojas tikai konkrētās blokķēdēs, kurās izmanto Proof-of-Stake (PoS) konsensa mehānismu. PoS tīklā validatori, kas ir dalībnieki, kuri uzliek savas kriptovalūtas turējumus, ir atbildīgi par darījumu validēšanu un tīkla drošības nodrošināšanu. Viņi tiek nejauši izvēlēti darījumu bloku apstiprināšanai un par savu dalību tiek atalgoti ar papildu kriptovalūtu.

Lai būtu iespējama likmju noteikšana, blokķēdes tīklam ir jābūt ar īpašām īpašībām, tostarp:

 • Decentralizācija: PoS ir nepieciešams decentralizēts tīkls ar daudziem dalībniekiem, lai nodrošinātu tā drošību un efektivitāti.
 • Tokenomika: Kriptovalūtai ir jābūt pietiekamam piedāvājumam un tirgus kapitalizācijai, lai atbalstītu likmju veidošanu un tīkla stabilitāti.
 • Tehniskā infrastruktūra: Blokķēdes tīklam ir jābūt infrastruktūrai, kas nodrošina likmju veikšanas procesu, tostarp mehānismiem validatoru atlasei, darījumu validēšanai un atlīdzības sadalei.
 • Kopienas atbalsts: Kriptovalūtas projektā jābūt spēcīgai kopienai, kas atbalsta likmju veidošanu un veicina tīkla pārvaldību.

Ja šie nosacījumi nav izpildīti, blokķēdes tīklam var nebūt iespējams vai ilgtspējīgs. Turklāt dažas kriptovalūtas var izvēlēties neīstenot stakingu, izvēloties citus konsensa mehānismus, piemēram, darba pierādījumu (Proof-of-Work, PoW) vai deleģēto pierādījumu par pārņemšanu (dPoS).

Kriptovalūtas ieguldīšanas priekšrocības

Pasīvie ienākumi: Likmju veidošana piedāvā iespēju gūt pasīvos ienākumus, dalībniekiem par tīkla atbalstīšanu saņemot papildu žetonus.

Tīkla drošība: Stakeri uzlabo blokķēdes drošību un integritāti, palīdzot novērst uzbrukumus un nodrošinot vienmērīgu darbību.

Energoefektivitāte: Salīdzinot ar darba pierādījuma (PoW) ieguvi, likmes pierādījums (PoS) un stakings ir energoefektīvāki un videi draudzīgāki.

Pārvaldības tiesības: Daži tīkli piedāvā stakeru pārvaldības tiesības, kas ļauj tiem balsot par svarīgiem lēmumiem, kuri ietekmē protokola nākotni, piemēram, par atjauninājumiem un politikas izmaiņām. Tas dod iespēju lietotājiem, kas ir ieinteresēti tīkla panākumos, ietekmēt tā virzību.

Samazināts svārstīgums: Likmju likme potenciāli var samazināt kriptovalūtas svārstīgumu. Ja žetoni tiek bloķēti likmju veikšanai, tas samazina apgrozībā esošo piedāvājumu, kas var novest pie stabilākām cenām, jo īpaši žetoniem ar ievērojamu likmju dalību.

Kopienas iesaiste: Iesaistīšanās staketēšanā bieži vien veicina dziļāku iesaisti projekta kopienā. Stakeri mēdz būt vairāk ieinteresēti projekta panākumos un var aktīvāk piedalīties diskusijās, attīstības priekšlikumos un kopienas pasākumos.

Paplašināta dalība tīklā: Stakeru mehānismi veicina plašāku dalību blokķēdes tīklā, demokratizējot piekļuvi validācijas procesam. Tas var novest pie spēcīgāka un decentralizētāka tīkla.

Kriptovalūtas ieguldīšanas riski

Likviditāte: Kad jūs uzliekat savu kriptovalūtu, tā tiek bloķēta jeb piesaistīta konsensa mehānismam. Tas nozīmē, ka jūs kādu laiku nevarat piekļūt saviem uzliktajiem līdzekļiem vai tirgot tos. Konkrētais atsaistīšanas periods atšķiras atkarībā no kriptovalūtas un likmju platformas. Šajā laikā jūs nevarat pārdot savas monētas, lai izmantotu tirgus svārstību priekšrocības, kas var negatīvi ietekmēt jūsu peļņu.

Tirgus svārstīgums: Valstīto monētu vērtība arī var svārstīties, potenciāli ietekmējot jūsu kopējo peļņu. Ja kriptovalūtas cena samazināsies, samazināsies arī jūsu uzlikto atlīdzību vērtība. Tas ir līdzīgi kā ar jebkuru citu ieguldījumu, ko veicat kriptovalūtu tirgū.

Validatora riski: Ja deleģējat savu likmi validatoram, jūs uzticaties tam, ka tas nodrošinās tīkla drošību un pareizi sadalīs jūsu atlīdzības. Ja validators ir ļaunprātīgs vai nekompetents, jūs varat zaudēt savas ieguldītās monētas. Ir svarīgi veikt izpēti un izvēlēties cienījamu validatoru.

Protokola izmaiņas: Nākotnē var mainīties kriptovalūtas likmju protokols, kas ietekmēs jūsu iespējas likt monētas vai nopelnītās atlīdzības. Ir svarīgi sekot līdzi jaunākajām izmaiņām un attiecīgi pielāgot savu likmju stratēģiju.

Regulatīvie riski: Kriptovalūtu joma ir strauji attīstoša un arvien vairāk regulēta nozare. Var tikt ieviesti jauni noteikumi, kas ietekmē likmju likmju rentabilitāti vai likumību.

Nodokļi: Dažās jurisdikcijās atlīdzība par likmju celšanu var tikt aplikta ar nodokļiem. Ir svarīgi konsultēties ar nodokļu konsultantu, lai izprastu savas nodokļu saistības.

Neraugoties uz šiem riskiem, likmju veikšana var būt ienesīgs un ienesīgs veids, kā ieguldīt kriptovalūtā. Tomēr ir svarīgi izprast ar to saistītos riskus un pieņemt apzinātus lēmumus, pirms ieguldīt savus līdzekļus.

Slēgums

Staking ir kriptovalūtas aktīvu bloķēšana, lai iesaistītos blokķēdes tīkla konsensa mehānismā, nopelnot atlīdzību, piemēram, papildu monētas. Tas sniedz pasīvus ienākumus, veicina tīkla drošību un var būt ienesīgs ieguldījums ar saistītajiem riskiem.

Staking ir ekskluzīva kriptovalūtām ar Proof-of-Stake (PoS) konsensa mehānismu, kas prasa rūpīgu izpēti tā sarežģītības dēļ. Pirms dalības ir būtiski izvērtēt konkrētus likmju likmju veidošanas procesus, izsverot riskus un ieguvumus, lai pieņemtu pamatotus lēmumus, kas atbalsta vēlamos blokķēdes tīklus, vienlaikus gūstot pasīvus ienākumus no kriptovalūtu turējumiem.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem