Bitcoin Soars Neskatoties uz ECB ‘bezvērtīgs’ apgalvojums

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Ir pagājusi nedaudz vairāk nekā nedēļa, kopš Eiropas Centrālās bankas (ECB) eksperti kritizēja Bitcoin (BTC) un kriptovalūtas, nosaucot tās par spekulatīvām, bezvērtīgām un veicinošām noziedzīgas darbības. Viņu brīdinošie vārdi par “sociālajām briesmām”, kas saistītas ar šiem digitālajiem aktīviem, atbalsojās visā finanšu pasaulē. Neraugoties uz to, vadošais decentralizēto finanšu (DeFi) aktīvs turpina savu augšupeju, tuvojoties savam visu laiku augstākajam līmenim (ATH).

ECB tirgus infrastruktūras un maksājumu ģenerāldirektors Ulrihs Bindseils (Ulrich Bindseil) un tirgus infrastruktūras un maksājumu padomnieks Jirgens Šafs (Jürgen Schaaf) 22. februārī bloga ierakstā “ETF apstiprinājums Bitcoin – kailā imperatora jaunās drēbes” pauda savu skepsi, norādot, ka “Bitcoin patiesā vērtība joprojām ir nulle”.

Viņu nostāja palika stingra arī pēc tam, kad ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) janvārī apstiprināja ar Bitcoin biržā tirgotos fondus (ETF), brīdinot ieguldītājus par šķietamajiem riskiem un iespējamām sekām saistībā ar neseno Bitcoin cenu kāpumu. Viņi rakstīja:

“Šobrīd darījumi ar Bitcoin joprojām ir neērti, lēni un dārgi. Ārpus darknet – slēptās interneta daļas, ko izmanto noziedzīgām darbībām, – to gandrīz nemaz neizmanto maksājumiem.”

Bitcoin cenu analīze

Neraugoties uz to, ka Bitcoin tika dēvēts par “mirušās kaķenes lēcienu”, Bindseils un Šafs atzina tā negaidīto noturību, piedēvējot ralliju “īslaicīgiem faktoriem” un izsakot aizdomas par “cenu manipulācijām un cita veida krāpšanu” tirgū.

Kopš viņu bloga ieraksta publicēšanas Bitcoin vērtība ir strauji pieaugusi par 29,51%, no 51 645 ASV dolāriem pakāpjoties līdz pašreizējai tirdzniecības cenai 66 886 ASV dolāri. Šie skaitļi ir 2,62% pieaugums dienā un 18,08% pieaugums nedēļā, kas kulminē ievērojamā 55,76% pieaugumā mēnesī.

Interesanti, ka bitkoins jau ir pārsniedzis savu visu laiku augstāko vērtību eiro (EUR), sasniedzot 63 417,67 eiro, un pašreizējā tirdzniecības vērtība no 5. marta svārstās ap 61 828,59 eiro. Šis ironiskais likteņa pavērsiens ECB vēl vairāk pasvītro kriptovalūtu tirgu neprognozējamību.

Turklāt kriptovalūtu kopiena sociālajās platformās ātri vien norādīja uz ironiju ECB prezidentes Kristīnes Lagardas situācijā, jo atklājās, ka viņas pašas dēls ir ieguldījis kriptovalūtās, pretēji viņas publiski paustajai nostājai. Lagarda jau iepriekš kritizēja kriptovalūtas un pauda vilšanos par dēla investīciju lēmumiem 2023. gada novembra kriptoziemas laikā, kad viņa pauda nožēlu par viņa zaudējumiem aptuveni 60% apmērā no ieguldītā kapitāla.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem