Bitcoin’s Pre-Halving All-Time High: Vai tas ir iespējams?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Pašreizējais Bitcoin cenas stāvoklis liecina, ka tā svārstās virs 60 000 ASV dolāru atzīmes, nostādot sevi kārdinoši tuvu jauna visu laiku rekorda sasniegšanai. Šāds sasniegums iezīmētu vēl nebijušu pagrieziena punktu vadošajai kriptovalūtai pēc tirgus vērtības, kas vēsturiski ir pazīstama ar to, ka jaunus cenu rekordus nosaka tikai pēc katra cenu pārcelšanās uz pusi.

Vai Bitcoin varētu pārspēt rekordus vairākos veidos? Vai pastāv iespēja, ka tas pirmo reizi vēsturē varētu sasniegt jaunu visu laiku augstāko cenu pirms pārdalīšanas notikuma? Šī intriģējošā perspektīva mudina mūs iedziļināties pieejamajos datos un izpētīt to dinamiku.

Kāpēc Bitcoin vērtības samazināšanās uz pusi notikums ir nozīmīgs?

Bitcoin pārdalīšana uz pusi ir viens no visgaidītākajiem un ietekmīgākajiem notikumiem kriptovalūtu jomā. Šis notikums kalpo, lai ierobežotu jaunu monētu pieplūdumu apgrozībā, uz pusi samazinot atlīdzību, ko ieguvēji saņem par bloku apstrādi, tādējādi samazinot kopējo piedāvājumu.

Šis piedāvājuma samazinājums kopā ar noturīgu vai augošu pieprasījumu parasti saskaņā ar ekonomikas pamatprincipiem rada augšupvērstu spiedienu uz cenām. Daudzi investori uzskata, ka notikumi, kas saistīti ar kalnraču skaita samazināšanu uz pusi, ir potenciāli katalizatori augšupvērstiem tirgus cikliem.

Tomēr pašreizējā situācija atšķiras no ierastajiem tirgus cikliem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadījumiem, kad cenu kāpums sekoja pēc pārdalīšanas notikumiem ar ievērojamu rezervi, Bitcoin tagad atrodas pārsteidzošā attālumā no iepriekšējiem visu laiku augstākajiem rādītājiem vēl pirms pārdalīšanas pienākšanas. Šī novirze no normas rada jautājumus par faktoriem, kas ietekmēs piedāvājumu un pieprasījumu 2024. gadā.

Kas nosaka dinamikas izmaiņas?

Viena no ievērojamām norisēm ir Ķīnas likviditātes iepludināšana pasaules ekonomikā, cenšoties stabilizēt savus finanšu tirgus. Turklāt būtisku ietekmi uz pieprasījumu un neto plūsmām atstāj arī jaunu tūlītēju bitkoinu biržā tirgotu fondu (ETF) parādīšanās.

Šiem ETF, ko nosaka ieguldītāju pieprasījums pēc akcijām, ir nepieciešams iegādāties atbilstošu daudzumu Bitcoin. Nesenie dati liecina par ievērojamu ETF pirkumu apjoma pieaugumu, pieprasījumam ievērojami pārsniedzot kalnraču saražoto jauno BTC daudzumu dienā.

Ja saglabāsies pašreizējā tendence, kad ETF absorbē eksponenciāli vairāk Bitcoin, nekā tiek iegūts, aprīlī gaidāmā pārdalīšana uz pusi varētu vēl vairāk saasināt piedāvājuma trūkumu. Piedāvājumam sarūkot, bet pieprasījumam saglabājoties spēcīgam, nelīdzsvarotība liecina par potenciālu scenāriju, kad cenas varētu strauji pieaugt.

Stiprināšanās kriptogrāfijas tirgū

Šo pieprasījuma kāpumu atspoguļo Bitcoin mēneša relatīvā stipruma indekss (RSI), kas ir pārsniedzis galveno “bullish” slieksni 70, kas norāda uz pārpirktības apstākļiem. Lai gan tradicionāli tas tiek uzskatīts par signālu potenciālai tirgus korekcijai, vēsturiskais precedents liecina, ka BTC var saglabāties pārpirkts ilgāku laiku spēcīgu buļļu periodu laikā.

Zīmīgi, ka gadījumi, kad RSI vērtība ir pakāpusies virs 70, bieži vien ir sakrituši ar ievērojamiem cenu kāpumiem, kad pieaugums pārsniedz 40% viena mēneša laikā.
Tā kā Bitcoin turpina nepakļauties ierastajām tirgus normām un uzrāda vēl nebijušu cenu dinamiku, ir sagatavota augsne potenciāli pārveidojošam gadam, kura cenu potenciāls vēl nav pilnībā realizēts.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem