Krakena jaunie noteikumi: Īpašumtiesību atklāšana Apvienotās Karalistes pašpārvaldes kriptonauda maciņiem

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kraken, ievērojama ASV bāzēta kriptovalūtu birža, kas ir pazīstama ar savu apņemšanos nodrošināt drošību un atbilstību normatīvajiem aktiem, pastiprina savu uzraudzību attiecībā uz pašapkalpošanās maku darījumiem. Birža ir paziņojusi par savu nodomu pastiprināt rūpīgāku kontroli pār darījumiem, kuros iesaistīti pašpietiekami maki, kas ir iesaistījušies ar biržas adresēm Apvienotajā Karalistē.

Šis lēmums, kas atklāts e-pasta vēstulē, ar kuru dalījās Cryptoslate cienījamais analītiķis Džeimss Van Stratens (James Van Straten), uzsver Kraken apņemšanos nodrošināt pārredzamību un regulatīvo noteikumu ievērošanu.

Saskaņā ar e-pasta vēstuli, kas nosūtīta neatklātam adresātam, Kraken atsaucas uz Apvienotās Karalistes noteikumiem, kas nosaka pienākumu uzturēt aktuālu un visaptverošu informāciju par klientiem, jo īpaši attiecībā uz viņu kontu darbību ar pašpārvaldes makiem. Šie maki, kuros privātās atslēgas pieder tikai īpašniekam, rada īpašas problēmas saistībā ar atbilstību un drošību.

E-pastā, kura autentiskums ir apstiprināts, ir izklāstīta Kraken prasība pārbaudīt īpašumtiesības uz pašpārvaldes makiem, kas iesaistīti darījumos ar biržu. Un otrādi, ja šie pašpārvaldes maki nav tiešā klienta kontrolē, Kraken pieprasa atklāt šo maku pārvaldītāju vārdus un dzīvesvietas adreses.

Turklāt birža ir noteikusi termiņu līdz 13. februārim šīs informācijas iesniegšanai. Ja šī prasība netiks izpildīta, minētais konts tiks bloķēts, kas faktiski kalpos kā ultimāts neidentificētajam klientam.

Van Stratena komentārā par šo jautājumu ir uzsvērtas bažas par uzraudzības pasākumu iejaukšanos Apvienotajā Karalistē. ar kriptovalūtu saistītais advokāts Kriss Karraskosa (Cris Carrascosa) atkārto šos uzskatus, norādot uz šādu noteikumu iespējamo paplašināšanu visā Eiropas Savienībā (ES), kas paredzēta, lai stātos spēkā no nākamā gada 30. decembra.

Šis regulējums, kas ietverts Regulā (ES) Nr. 2023/1113, ko parasti dēvē par Naudas līdzekļu pārvedumu regulu (TFR), nosaka vienotas datu prasības attiecībā uz darījumiem, kurus ES veicinājuši pakalpojumu sniedzēji.
Šādu pasākumu īstenošana uzsver regulatīvos centienus uzlabot pārredzamību un mazināt ar kriptovalūtu darījumiem saistītos riskus visā Eiropas ekonomikas vidē.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem