Kas ir kriptonauda likmes?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kripto likmju likšana ir metode, kā nopelnīt atlīdzību, turot konkrētas kriptovalūtas. Tas ir process, kurā jūs bloķējat savas monētas uz noteiktu laiku, lai palīdzētu nodrošināt blokķēdes tīklu. Šajā rakstā mēs iedziļināmies, kas ir kriptovalūtas staking, piedāvājot detalizētu tās darbības izpēti.

Kā darbojas likmju veidošana?

Staking ir process, kurā bloķē savus kriptovalūtas aktīvus, lai piedalītos blokķēdes tīkla konsensa mehānismā. Šis mehānisms tiek izmantots, lai nodrošinātu tīkla drošību un apstiprinātu darījumus. Apmaiņā pret savu monētu ieķīlāšanu jūs nopelnīsiet atlīdzību, parasti papildu monētu vai žetonu veidā.

Ko soli pa solim, kā veikt kriptovalūtu likmes:

 1. Izvēlieties kriptovalūtu, kas atbalsta likmju likšanu. Daudzas dažādas kriptovalūtas atbalsta likmju veidošanu, tāpēc jums jāizvēlas tā, kuru vēlaties. Dažas populāras likmju likmju kriptovalūtas ir Ethereum, Cardano, Tezos un Cosmos.
 1. Izveidojiet kontu kādā likmju platformā. Ir pieejamas daudzas dažādas likmju platformas, tāpēc jums būs jāizvēlas tāda, kurai uzticaties. Dažas populāras likmju veidošanas platformas ir Coinbase, Kraken un Binance.
 1. Pārskaitiet savu kriptovalūtu uz savu likmju platformas kontu. Ja esat izveidojis kontu kādā no likmju platformām, jums ir jāpārskaita kriptovalūta uz savu kontu. Tas ļaus jums likt likmes uz monētām.
 1. Sāciet likt savu kriptovalūtu. Ja jūsu kriptovalūta ir jūsu platformas kontā, varat sākt tās likmju likšanu. Tas ietver jūsu monētu bloķēšanu uz noteiktu laiku. Precīzs laiks var atšķirties atkarībā no kriptovalūtas un likmes veidošanas platformas.
 1. Apbalvojumu saņemšana. Apmaiņā pret savu monētu likšanu jūs nopelnīsiet balvas, parasti papildu monētu vai žetonu veidā. Precīzas atlīdzības atšķiras atkarībā no kriptovalūtas un likmju platformas.

Stakings ir lielisks veids, kā gūt pasīvus ienākumus no jūsu kriptovalūtu turējumiem. Tas ir arī veids, kā palīdzēt atbalstīt blokķēdes tīklu, kurā esat ieguldījis. Tomēr, pirms sākat veikt savu monētu likmju likšanu, ir būtiski veikt izpēti. Tas ir saistīts ar riskiem, piemēram, monētu zaudēšanu, ja likmju likmju platforma bankrotē vai tiek uzlauzta.

Kā-tikai-darbs-darbs-veicas

Kas ir ķīlas apliecinājums (PoS)?

Stājas pierādījums (PoS) ir vienprātības mehānisms, ko blokķēdes tīkli izmanto, lai nodrošinātu un apstiprinātu darījumus. Atšķirībā no “Proof of Work” (PoW), kas pieprasa kalnračiem risināt sarežģītas matemātiskas problēmas, lai verificētu darījumus, PoS paļaujas uz validatoriem, kuri kā nodrošinājumu ieķīlā savu kriptovalūtu turējumus. 

Šos validatorus izvēlas pēc nejaušības principa, lai validētu darījumus un nopelnītu atlīdzību, izmantojot papildu kriptovalūtu. Šis process tiek uzskatīts par energoefektīvāku un mērogojamu nekā PoW.

Dažas no PoS priekšrocībām:

 • Energoefektivitāte: PoS neprasa ievērojamu enerģijas patēriņu, kas saistīts ar PoW.
 • Skalicējamība: PoS var apstrādāt vairāk darījumu sekundē nekā PoW, tāpēc tas ir piemērotāks liela mēroga blokķēdes lietojumprogrammām.
 • Decentralizācija: PoS ir decentralizēts, tas nozīmē, ka to nekontrolē neviena vienīga struktūra.
 • Drošība: PoS ir droša, jo validatori ir motivēti uzturēt tīkla integritāti.

Daži PoS trūkumi:

 • Centralizācija: PoS var kļūt centralizēts, ja dažu validatoru rokās ir lielākā daļa liktās kriptovalūtas.
 • Lock-up periodi: Likvīdošana bieži vien pieprasa lietotājiem bloķēt savu kriptovalūtu uz noteiktu laiku, kas var ierobežot tās likviditāti.
 • Pārvaldība: Validatoriem var būt nesamērīga ietekme uz tīkla pārvaldības lēmumiem.

Kopumā PoS ir daudzsološs konsensa mehānisms, kas potenciāli var uzlabot blokķēdes tīklu efektivitāti, mērogojamību un drošību. Tomēr ir svarīgi apzināties tā ierobežojumus.

Krīptovalūtas likmju priekšrocības

 • Pasīvie ienākumi: Kriptovalūtu turēšana ir lielisks veids, kā gūt pasīvus ienākumus no saviem kriptovalūtu turējumiem. Bloķējot savu kriptovalūtu uz noteiktu laiku, jūs varat nopelnīt atlīdzību papildu kriptovalūtas veidā. Tas ir lielisks veids, kā likt savai naudai strādāt jūsu labā, pat ja jums nav daudz laika, lai aktīvi investētu kriptovalūtu tirgū.
 • Patbalstiet blokķēdes tīklus: Liekot savu kriptovalūtu, jūs palīdzat atbalstīt blokķēdes tīklu, kurā esat ieguldījis. Tas ir tāpēc, ka “stakers” ir cilvēki, kas apstiprina darījumus un nodrošina tīkla drošību. Stāvot savu kriptovalūtu, jūs palīdzat padarīt tīklu drošāku un uzticamāku.
 • Pieaugusi APY: Procentu likmes par likmēm var būt ļoti augstas, dažkārt līdz pat 120% vai vairāk gadā. Tās ir daudz augstākas nekā procentu likmes, ko var iegūt no tradicionālajiem krājkontiem vai ieguldījumiem.
 • Decentralizācija: Staking ir decentralizēts veids, kā nopelnīt atlīdzību par saviem kriptovalūtu turējumiem. Tas nozīmē, ka jūs nepaļaujaties uz centralizētu iestādi, kas nodrošina šīs atlīdzības. Tas var būt izdevīgi investoriem, kas ir norūpējušies par savu ieguldījumu drošību un privātumu.
 • Dalība tīklā: Dalība tīklā ar likmēm ļauj jums piedalīties un palīdz nodrošināt tīklu. Tā var būt vērtīga pieredze, un tā var arī palīdzēt jums uzzināt vairāk par to, kā darbojas blokķēde.
 • Diversifikācija: Kriptovalūtu portfeļa diversifikācija ir lielisks veids, kā diversificēt savu kriptovalūtu portfeli. Jūs varat samazināt risku un uzlabot kopējo ienesīgumu, likmējot dažādas kriptovalūtas.
 • Pieejamība: Likmju likmes kļūst arvien pieejamākas, jo arvien vairāk biržu un maku piedāvā likmju likmes pakalpojumus. Tas nozīmē, ka ir vieglāk nekā jebkad agrāk sākt pelnīt atlīdzību par saviem kriptovalūtu turējumiem.
 • Drošība: parasti tiek uzskatīts, ka likmju likšana ir drošs veids, kā nopelnīt atlīdzību par saviem kriptovalūtu turējumiem. Tomēr, tāpat kā jebkurš ieguldījums, arī šis vienmēr ir saistīts ar zināmu risku. Pirms sākat savu monētu likmju veikšanu, ir svarīgi izpētīt un izvēlēties cienījamu likmju veikšanas platformu.
Veidi, kā likt likmes uz kriptogrāfiju

Kriptovalūtas likmju risks

 • Nepastāvīgs zaudējums: Nepastāvīgs zaudējums rodas tad, kad jūsu veiktās likmes kriptovalūtas un kriptovalūtas, ar kuru jūs pelnāt atlīdzību, cena mainās dažādos virzienos. Tas var notikt tāpēc, ka, veicot likmi uz saviem žetoniem, jūs apmaināt kriptovalūtu pret citu.
 • Tīkla piesātinājums: Tā kā arvien vairāk un vairāk cilvēku liek savas kriptovalūtas likmes, likmju atlīdzības var samazināties. Tas notiek tāpēc, ka par vienām un tām pašām atlīdzībām sacenšas vairāk validētāju.
 • Platformas drošība: Jums ir jāzina arī par savas likmju platformas drošību. Ja platforma tiek uzlauzta, jūs varat zaudēt savu uzlikto kriptovalūtu..
 • Kļaušana: Kāri blokķēdes ievieš kļaušanas mehānismu, kas soda validatorus par tīkla noteikumu pārkāpšanu. Ja jūs veicat slashingu, jūs varat zaudēt daļu no savas liktās kriptovalūtas.
 • Likviditātes problēmas: Kriptovalūtu ieķīlāšana var padarīt tās mazāk likvīdas, kas nozīmē, ka vajadzības gadījumā var būt grūtāk tās pārdot. Tas ir tāpēc, ka jūs bloķējat savus žetonus uz noteiktu laiku.
 • Pārvaldības iesaistīšana: Kā validatoram jums var būt iespēja balsot par blokķēdes tīkla, kurā esat iesaistīts, pārvaldības priekšlikumiem. Tomēr jums var būt mazāka ietekme, nekā jūs vēlētos.
 • Kriptspapīru tirgus svārstīgums: kriptovalūtu tirgus ir ļoti svārstīgs, un jūsu liktās kriptovalūtas cena var strauji pieaugt vai samazināties.

FAQ par kriptovalūtas likmju likmēm

Ko nozīmē kriptonauda likme?

Kriptovalūtas likmju veikšana ietver kriptovalūtas turēšanu, lai atbalstītu tīkla operācijas un nopelnītu atlīdzību, kas ir izplatīta likmju apliecinājuma (PoS) sistēmās.

Vai kriptonauda stakings ir laba ideja?

Stakings varētu būt laba ideja tiem, kas vēlas gūt pasīvus ienākumus no saviem kriptovalūtas turējumiem, vienlaikus atbalstot blokķēdes tīklu.

Kā darbojas kriptonauda likmju likme?

Staking var gūt pasīvus ienākumus, bloķējot savu kriptovalūtu, lai atbalstītu blokķēdes tīklu.

Cik bieži jūs saņemat samaksu par kriptonauda stakingu?

Parasti jūs saņemat samaksu par kriptonaudas likmju veikšanu ik pēc 6-8 stundām.

Cik ilgi notiek kriptonauda likmju likmju likmju veikšana?

Atkarībā no konkrētās kriptovalūtas un likmju likmju platformas staking crypto var ilgt dažas dienas vai pat vairākus gadus.

Kā tiek aprēķinātas balvas par likmēm?

Likmju balvu aprēķināšana ir atkarīga no konkrētā blokķēdes tīkla un tā konsensa mehānisma. Tomēr ir spēkā daži vispārīgi principi:

Gada procentuālais ienesīgums (APY)

Likmju likmju atlīdzības parasti tiek izteiktas kā gada procentuālais ienesīgums (APY). APY ir kopējais procentuālais atalgojums, ko jūs varat sagaidīt, ka gada laikā nopelnīsiet par savu uzlikto kriptovalūtu. Tajā tiek ņemta vērā gan bāzes procentu likme, gan jebkurš saliktais procents.

Bāzes procentu likme

Bāzes procentu likme ir veids, kā jūs nopelnāt atlīdzību par savu uzlikto kriptovalūtu. Šo likmi nosaka blokķēdes tīkls un tā konsensa mehānisms. Piemēram, Ethereum 2.0 bāzes procentu likme pašlaik ir aptuveni 4,6 %.

Saliktā likme

Kompoundēšana ir tad, kad jūsu atlīdzības tiek pievienotas jūsu staketētajai kriptovalūtai, un jūs sākat pelnīt atlīdzības par savām atlīdzībām. Tas laika gaitā var ievērojami palielināt jūsu APY. Piemēram, ja jūsu APY ir 10% un jūs katru dienu veidojat atlīdzību kombināciju, jūs gada laikā nopelnīsiet par aptuveni 31% vairāk nekā tad, ja jūs to nedarītu.

Bloķēšanas periods

Daudzi blokķēdes tīkli pieprasa, lai jūs bloķētu savu kriptovalūtu uz noteiktu laiku, pirms jūs varat to atslēgt. Tas tiek darīts, lai cilvēki nevarētu izmantot sistēmas priekšrocības, bieži ieķīlājot un atķīlājot savu kriptovalūtu. Bloķēšanas periods var atšķirties atkarībā no blokķēdes tīkla un jūsu izvēlētā likmju veikšanas pakalpojuma sniedzēja.

Kopējā atlīdzība

Jūsu kopējais atalgojums būs atkarīgs no jūsu ieguldītās kriptovalūtas, bāzes procentu likmes, uzkrāšanas biežuma un bloķēšanas perioda. Lai aprēķinātu, cik daudz jūs nopelnīsiet atlīdzībās, varat izmantot likmju aprēķināšanas kalkulatoru.

Balvu aprēķināšana-taking-rewards

Šī ir piemērs, kā tiek aprēķinātas balvas par likmēm:

Piedāvājumi:

Atlīdzības likme: 5% gadā (APY)

Izstādīto ETH sākotnējā summa: 1 ETH

Prēķins:

30 dienas:

Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 30) / 365

Atlīdzība par iemaksu = 0,0041096 ETH

60 dienas:

Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 60) / 365

Atlīdzība par iemaksu = 0,00821917808 ETH

90 dienas:

Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 90) / 365

Atlīdzība par iemaksu = 0,01232876712 ETH

120 dienas:

Atlīdzība = (1 ETH * 0,05 * 120) / 365

Atlīdzība par iemaksu = 0,01643835616 ETH

Kā redzat, jo ilgāk ieguldīsiet ETH, jo vairāk atlīdzību nopelnīsiet. Tas ir tāpēc, ka likmju likmju atlīdzības likme laika gaitā tiek salikta.

Svarīgi atzīmēt, ka tie ir tikai aplēses un faktiskais nopelnītās likmes atlīdzības apjoms var atšķirties atkarībā no konkrētā likmju fonda, ko izmantojat, un vispārējiem tirgus apstākļiem.

Pēc rūpīgas plānošanas un pārdomu veikšanas likmju likme var būt lielisks veids, kā gūt pasīvus ienākumus no saviem kriptovalūtu turējumiem un atbalstīt blokķēdes tīklus, kas jums ir svarīgi.

Kāpēc jūs nevarat veikt likmes visās kriptovalūtās?

Ne visas kriptovalūtas var veikt likmju likšanu, jo likmju likšana darbojas tikai konkrētās blokķēdēs, kurās tiek izmantots Proof-of-Stake (PoS) konsensa mehānisms. PoS tīklā validatori, kas ir dalībnieki, kuri uzliek savas kriptovalūtas daļas, ir atbildīgi par darījumu validēšanu un tīkla drošības nodrošināšanu. Viņi tiek nejauši izvēlēti darījumu bloku apstiprināšanai un par savu dalību tiek atalgoti ar papildu kriptovalūtu.

Lai būtu iespējams veikt stakingu, blokķēdes tīklam ir nepieciešamas īpašas iezīmes, tostarp:

 • Decentralizācija: PoS ir nepieciešams decentralizēts tīkls ar daudziem dalībniekiem, lai nodrošinātu tā drošību un efektivitāti.
 • Tokenomika: Kriptovalūtai ir jābūt pietiekamam piedāvājumam un tirgus kapitalizācijai, lai atbalstītu likmju veidošanu un tīkla stabilitāti.
 • Tehniskā infrastruktūra: Blokķēdes tīklam ir jābūt infrastruktūrai, kas nodrošina likmju veikšanas procesu, tostarp mehānismiem validatoru atlasei, darījumu validēšanai un atlīdzības sadalei.
 • Kopienas atbalsts: Kriptovalūtas projektā jābūt spēcīgai kopienai, kas atbalsta likmju veidošanu un veicina tīkla pārvaldību.

Ja šie nosacījumi nav izpildīti, blokķēdes tīklam var nebūt iespējams vai ilgtspējīgs. Turklāt dažas kriptovalūtas var izvēlēties neīstenot stakingu, izvēloties citus konsensa mehānismus, piemēram, darba pierādījumu (Proof-of-Work, PoW) vai deleģēto pierādījumu par pārņemšanu (dPoS).

Slēgums par kriptogrāfisko likmju izmantošanu

Staking ir kriptovalūtas aktīvu bloķēšana, lai iesaistītos blokķēdes tīkla konsensa mehānismā, nopelnot atlīdzību, piemēram, papildu monētas. Tas sniedz pasīvus ienākumus, veicina tīkla drošību un var būt ienesīgs ieguldījums ar saistītajiem riskiem. 

Staking ir ekskluzīva kriptovalūtām ar Proof-of-Stake (PoS) konsensa mehānismu, kas prasa rūpīgu izpēti tā sarežģītības dēļ. Pirms dalības ir ļoti svarīgi izvērtēt konkrētus likmju likmju veidošanas procesus, izsverot riskus un ieguvumus, lai pieņemtu pamatotus lēmumus, kas atbalsta vēlamos blokķēdes tīklus, vienlaikus gūstot pasīvus ienākumus no kriptovalūtu turējumiem.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem