Kā dublēt kriptogrāfisko maku iesācēja ceļvedis

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kriptogrāfiskais maks ir programmatūra, kurā tiek glabātas svarīgākās privātās atslēgas, lai piekļūtu savai kriptovalūtai un to izmantotu. Kad jūs veicat darījumu, saņēmējs izmanto jūsu privāto atslēgu, lai to parakstītu, un darījums tiek pievienots publiskajā blokķēdes virsgrāmatā. Ir svarīgi dublēt savu maku, lai privātās atslēgas nozaudēšanas gadījumā nezaudētu piekļuvi savai kriptovalūtai. 

Šis raksts sniedz būtisku informāciju par to, kā dublēt savu kriptonauda maku.

Kriptogrāfiskā maka dublēšanas iespējas

Lai izveidotu sava kriptonauda dublējuma kopiju, jums ir jāizprot šādas lietas:

Kriptonauda maka dublēšana.

Sēklas frāzes izmantošana

Sēklas frāze, saukta arī par atkopšanas frāzi vai mnemonisko frāzi, ir 12 līdz 24 vārdu kopums, ko lietotājs ģenerē maka iestatīšanas procesā tā izveides laikā. Tā kalpo kā maka dublējums, ļaujot atjaunot piekļuvi saviem līdzekļiem gadījumā, ja pazaudējat, sabojājat vai dzēšat savu maku.

Sēklas frāze satur visu informāciju, kas nepieciešama, lai atjaunotu jūsu maka privātās atslēgas, kas ir kriptogrāfiskās atslēgas, kuras kontrolē jūsu kriptovalūtu. Tas padara to par būtisku rīku jūsu kriptonauda aizsardzībai.

Kad jūs izveidojat jaunu kriptonauda maku, maka programmatūra jums ģenerē unikālu sēklas frāzi. Šī sēklas frāze parasti tiek parādīta tādā secībā, lai to būtu viegli pierakstīt uz papīra lapas. 

Ja vien esat pierakstījis vai saglabājis sēklas frāzi, ir ļoti svarīgi to glabāt drošā vietā. Izvairieties to glabāt digitālā formātā datorā vai mākonī, jo šajās vidēs var būt neaizsargāti pret uzlaušanu vai datu zudumu. Tā vietā apsveriet iespēju sēklas frāzi glabāt uz papīra vai aparatūras makā, kas ir fiziska ierīce, kura paredzēta drošai kriptovalūtas glabāšanai.

Ja kādreiz pazaudēsiet vai sabojāsiet savu maku, varat izmantot sēklas frāzi, lai atjaunotu savu maku un piekļūtu saviem līdzekļiem. Lai to izdarītu, jums būs jāievada sēklas frāze maka atjaunošanas procesā. Pēc tam maka programmatūra izmantos jūsu sēklas frāzi, lai ģenerētu jaunas privātās atslēgas un atjaunotu jūsu maku.

Padomi sēklas frāzes izmantošanai:

 1. Uzrakstiet savu sēklas frāzi uz papīra lapas un uzglabājiet to drošā vietā. Nesaglabājiet sēklas frāzi digitālā formātā, jo tas var apdraudēt tās drošību.
 1. Izveidojiet vairākas savas sēklas frāzes kopijas un saglabājiet tās dažādās vietās. Tas palīdzēs nodrošināt, ka jūs varēsiet atjaunot savu maku pat tad, ja viena kopija tiks pazaudēta vai bojāta.
 1. Neizplatiet savu sēklas frāzi nevienam. Jūsu sēklas frāze ir jūsu kriptovalūtas atslēga, tāpēc ir svarīgi to saglabāt privātu
 1. Būsiet informēti par krāpšanu. Daži krāpnieki var mēģināt ar viltu piespiest jūs nodot viņiem savu sēklas frāzi. Nekad nedalieties ar savu sēklas frāzi ar personām, kuras nepazīstat un kurām neuzticaties.

Klīču eksportēšana

Kriptoportēšanas atslēgu eksportēšana kriptogrāfiskā maka rezerves kopēšanai ir droša metode, lai aizsargātu savus aktīvus. Šī pieeja ļauj jums izveidot kriptonauda maka rezerves kopiju, izveidojot savu privāto atslēgu kopiju. Tā nodrošina lielāku drošību salīdzinājumā ar vienkāršu sēklas frāzes pierakstīšanu, jo novērš nepieciešamību ievadīt privātās atslēgas datorā vai jebkurā citā ierīcē.

Lai eksportētu atslēgas, jums būs jāizmanto sava maka programmatūras dublēšanas funkcija. Konkrēti soļi var atšķirties atkarībā no jūsu izmantotās maku programmatūras, taču parasti tie ietver šādas darbības:

 1. Atveriet maku programmatūru un dodieties uz rezerves kopiju iestatījumiem.
 2. Izvēlieties iespēju eksportēt atslēgas.
 3. Izvēlieties savu atslēgu faila formātu. Dažas izplatītākās opcijas ir “JSON” un “CSV“.
 4. Iestatiet paroli, lai aizsargātu dublējuma failu.
 5. Saglabājiet dublējuma failu drošā vietā.

Muatora faila (wallet.dat) dublēšana

Kriptovalūtas drošības nodrošināšanā ļoti svarīgs solis ir maka faila (wallet.dat) dublēšana. Maciņa datnē ir jūsu privātās atslēgas, kas ir būtiskas, lai piekļūtu jūsu kriptovalūtai un to tērētu. Zaudējot maku failu, jūs zaudēsiet piekļuvi savai kriptovalūtai.

Lai izveidotu sava maka faila rezerves kopiju, varat veikt šādas darbības:

 1. Izvietojiet savu maku failu. Pelešnīcas fails parasti atrodas jūsu datora Bitcoin direktorijā. Bitcoin direktoriju var atrast, atverot Windows Explorer un ierakstot “%appdata%\Bitcoin” adreses joslā.
 1. nokopējiet maku failu drošā vietā. Nokopējiet maku failu uz USB diska vai citas ārējās atmiņas ierīces. Neglabājiet maku failu datorā vai mākonī, jo tas var apdraudēt tā drošību.
 1. Izveidojiet otru maka faila kopiju. Izveidojiet otru maka faila kopiju un saglabājiet to atsevišķā vietā. Tas palīdzēs nodrošināt, ka jūs varat atjaunot savu maku gadījumā, ja oriģinālā kopija tiek pazaudēta vai bojāta.
 1. Nosakiet savu dublējuma atrašanās vietu. Uzraksti vietu, kurā saglabājāt sava maka faila rezerves kopiju. Tas atvieglos jūsu dublējuma atrašanu, ja tas būs nepieciešams nākotnē.

Fiziskā dublēšana

Viens no drošākajiem un uzticamākajiem veidiem, kā dublēt savu kriptovalūtas maku, ir izveidot fizisku dublējumu. Ir divas galvenās metodes, kā izveidot kriptovalūtas maka fizisko dublējumu:

 • Aparatūras maku izmantošana: Aparatūras maks ir fiziska ierīce, kas glabā jūsu privātās atslēgas bezsaistē. Tas padara to daudz drošāku nekā privāto atslēgu glabāšana datorā vai mākonī. 
 • Sēklas posma pierakstīšana: Cits veids, kā dublēt savu kriptovalūtas maku, ir uzrakstīt savu sēklas fāzi uz papīra. 

Jau izveidojis kriptovalūtas maka fizisko dublējumu, ir svarīgi to glabāt drošā un drošā vietā. Jums arī jāpārliecinās, ka dublējums tiek glabāts vietā, kur tas nav pakļauts ūdens bojājumiem, ugunsgrēkam vai zādzībai.

Nobeiguma vārdi par kriptogrāfiskā maka dublēšanu

Kriptovalūtas maka dublēšana ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu, ka varat piekļūt saviem līdzekļiem pat tad, ja maks tiek pazaudēts, nozagts vai sabojāts. Ir vairāki dažādi veidi, kā dublēt savu maku, taču visdrošākās un uzticamākās metodes ietver sēklas frāzes fiziskas kopijas izveidi.

FAQ par kriptogrāfiskā maka dublēšanu

Kā es varu dublēt savu maku?

Lai dublētu savu kriptonauda maku, varat uzrakstīt savu sēklas fāzi uz papīra.

Kā es varu nodrošināt un dublēt savu maku?

Jūs varat nodrošināt un dublēt savu kriptonauda maku, izveidojot savu privāto atslēgu rezerves kopiju.

Vai kriptonauda maku var dublēt?

Ja, jūs varat dublēt savu kriptonauda maku.

Kāds ir labākais veids, kā glabāt kriptonauda aktīvus?

Labākais veids, kā glabāt kriptonaudu, ir drošā vietā, piemēram, datorportfelī vai papīra makā.

Kā es varu atgūt savu kriptonauda maku?

Lai atgūtu savu kriptonauda maku, varat izmantot sava maka atjaunošanas sēklu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem