Kā investēt kriptovalūtā: Kā ieguldīt kriptovalūtās?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Izpētiet investīciju kriptovalūtā nianses, izmantojot šajā rokasgrāmatā sniegtos kritiskos ieskatus un praktiskus padomus. Neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai pieredzējis investors, pievienojieties mums, kriptovalūtu ekspertiem, lai mēs demistificētu procesu un iedziļinātos būtiskākajās stratēģijās, kā orientēties dinamiskajā digitālo aktīvu pasaulē. Tātad, kā investēt kriptovalūtā? Visas atbildes atradīsi zemāk.

Veicamākie notikumi

 • Ir atšķirība starp tirdzniecību un investēšanu kriptovalūtās. Tā nav tikai vārdu spēle; tā var pasargāt jūs no zaudējumiem. Pamati ir skaidru mērķu izvirzīšana, sava laika grafika apzināšanās un risku izpratne.
 • Tālāk, nonākot pie kriptovalūtas, ir jāizvēlas labā birža (Coinbase, Binance, Kraken un citas), jānoregulē drošība (2FA šeit ir supervaroņi) un jāizvēlas maku, kurā glabāt savus digitālos aktīvus.
 • Kriptovalūta nav tikai Bitcoin; ir dažādi tās veidi, piemēram, altkoini, NFT un stabilkoini. Tie ir kā digitālie dārgumi, un jūs vēlaties tos glabāt drošībā makā. Jūs varat izvēlēties gan modernu aparatūras, gan vienkāršāku programmatūras versiju.
 • Izpētes ir jūsu labākais draugs kriptovalūtu pasaulē. Tā ir kā karte. Pārbaudiet projektus, pārskatiet cenu diagrammas un sekojiet līdzi jaunumiem. Tas palīdz tev pieņemt gudrākus lēmumus.
 • Risku pārvaldība ir ļoti svarīga. Domājiet par to kā par kuģa vadīšanu. Izmantojiet tādus rīkus kā stop-loss rīkojumi, diversificējiet ieguldījumus (neliciet visas olas vienā grozā) un izstrādājiet ilgtermiņa plānu. Tas ir tāpat kā sēt sēklas un vērot, kā tās aug.
 • Neaizmirstiet par nodokļiem. Jā, arī kriptopasaulē tie ir aktuāli. Pārbaudiet noteikumus savā reģionā, veiciet uzskaiti un aprunājieties ar profesionāli.
 • Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais – uzturiet savu kriptogrāfiju drošībā. Lietojiet divu faktoru autentifikāciju, apsveriet iespēju iegādāties aparatūras maku, lai ievērojami ietaupītu, un uzmanieties no krāpniekiem.

Kāpēc jums vajadzētu investēt kriptovalūtā?”

Investēšana kriptovalūtā nav saistīta tikai ar naudu; tā ir iespēja ieiet finanšu nākotnē. Kriptovalūta ar savu tehnoloģisko pievilcību un globālo iespēju apsolījumu piešķir investīcijām jaunu dimensiju. Sākot ar decentralizēto finanšu aizrautību un beidzot ar ieguldījumu izvēles iespēju paplašināšanas vienkāršību, tas ir ceļojums, ko ir vērts izpētīt. 

Tirgot vai ieguldīt kriptovalūtās: Nosakiet skaidrus investīciju mērķus

Tirdzniecība un investēšana kriptovalūtās ir atšķirīgi jēdzieni. Pirms apsveriet iespēju investēt kriptovalūtā, ir ļoti svarīgi noteikt skaidrus mērķus. Pretējā gadījumā jūs neieguldīsiet; jūs varat zaudēt kriptovalūtu.

Kā iegādāties kriptonauda

Ka īstermiņa un ilgtermiņa ieguldījumu stratēģijas

Nosakiet savas ieguldījumu stratēģijas laika horizontu. Īstermiņa stratēģijas ietver cenu svārstību kapitalizēšanu īsos periodos, potenciāli gūstot labumu no tirgus svārstībām. No otras puses, ilgtermiņa plāni ietver aktīvu turēšanu ilgākā laika periodā, kas bieži vien saskan ar kriptovalūtu projektu vīziju un to ilgtspējīgas izaugsmes potenciālu.

Riska tolerance un diversifikācija

Izpratne par savu riska toleranci ir būtisks kriptovalūtas ieguldījumu aspekts. Kriptovalūtu tirgi būs svārstīgi, un dažādiem cilvēkiem ir atšķirīgs komforta līmenis attiecībā uz risku. Diversifikācija, sadalot savus ieguldījumus dažādās kriptovalūtās un, iespējams, tradicionālajos aktīvos, ir riska pārvaldības stratēģija. Tā palīdz mazināt slikti pelnošu aktīvu ietekmi uz jūsu kopējo portfeli.

Iestādes mērķu noteikšana

Noteikti definējiet sava ieguldījuma mērķus. Neatkarīgi no tā, vai jūs vēlaties gūt īstermiņa peļņu, ilgtermiņa izaugsmi vai abu šo mērķu līdzsvaru, labi definēts mērķis ir jūsu lēmumu pieņemšanas procesa pamatā. Jūsu ieguldījumu mērķi ietekmēs jūsu izvēlēto kriptovalūtu veidus, riska līmeni, ko esat gatavs uzņemties, un jūsu izmantotās stratēģijas.

Šeit piedāvājam vienkāršotu kriptovalūtu tirdzniecības un ieguldījumu kriptovalūtās salīdzinājuma tabulu.

SpektsTirdzniecība ar kriptovalūtuInvestēšana kriptovalūtā
Laika horizontsFokuss īstermiņāDilgā termiņa perspektīva
PmērķisTransakciju izmantošanaPortfeļa izaugsme un kapitāla pieaugums
Izmantošanas gadījumsDienas darījumu izmaksasPortfeļa diversifikācija, potenciālā izaugsme
IzpēteZināšanas par cenu diagrammāmPadziļināta tehnoloģiju un fundamentālo datu analīze
Riska toleranceRiskam sadedzināt savu portfeli ar vienu sliktu lēmumuBiežāk izvairās no riska, ņemot vērā ilgtermiņa ieguvumus
StratēģijaJūs varat izmantot daudzas tirdzniecības stratēģijasStratēģiskā pieeja, iespējamā riska pārvaldība
Portfeļa sastāvsIzteikta diversifikācijaDiversifikācija ar tradicionāliem ieguldījumiem
Tirgus izpratnePamatīga tirgus izpratnePadziļinātas zināšanas par tirgus tendencēm un faktoriem
Turēšanas periodsKa īstermiņaAktīvu turēšana ilgtermiņā
Piezīme! Ir svarīgi saprast, ka robeža starp tirdzniecību un investēšanu var būt neskaidra, un indivīdi var apvienot abas darbības, pamatojoties uz saviem finanšu mērķiem un riska toleranci.

Kas ir kriptoaktīvi?

Kriptoaktīvi attiecas uz kategoriju, kurā drošībai izmanto kriptogrāfiju un kura darbojas decentralizētos tīklos, kas balstīti uz blokķēdes tehnoloģiju. Šie aktīvi ir paredzēti, lai kalpotu kā apmaiņas līdzeklis, vērtības glabātājs vai norēķinu vienība. Termins “kriptoaktīvi” ietver dažādus digitālos žetonus un monētas, un katram no tiem ir unikālas īpašības un funkcijas. 

Šī ir daži izplatītākie kriptoaktīvu veidi:

 • Kriptspapīri (piemēram, Bitcoin). Digitālās valūtas darbojas decentralizētos tīklos un ļauj veikt savstarpējus darījumus bez starpniekiem, piemēram, bankām.
 • žetoni (piemēram, uz Ethereum balstīti žetoni). Digitāli aktīvi tiek radīti un emitēti blokķēdes platformās, piemēram, Ethereum, un bieži pārstāv īpašumtiesības vai piekļuves tiesības konkrētām lietojumprogrammām vai pakalpojumiem
 • Utility tokeni. Žetonus, kas nodrošina piekļuvi konkrētam produktam vai pakalpojumam blokķēdes ekosistēmā, bieži izmanto sākotnējos monētu piedāvājumos (ICO).
 • Drošības žetoni. Uz žetoniem, kas pārstāv īpašumtiesības uz tradicionāliem finanšu aktīviem, piemēram, akcijām vai obligācijām, attiecas regulatīvā atbilstība.
 • Netirgojami žetoni (NFT). Unikāli žetoni, kas apliecina īpašumtiesības uz konkrētiem digitāliem vai fiziskiem aktīviem, bieži tiek izmantoti mākslas un azartspēļu nozarēs.

Kriptoaktīvi darbojas decentralizētās virsgrāmatā, nodrošinot pārredzamību, drošību un darījumu nemainīgumu. Tie ir ieguvuši popularitāti kā inovatīvi finanšu instrumenti, veicinot decentralizēto finanšu (DeFi) un citu uz blokķēdēm balstītu lietojumprogrammu attīstību.

Būsim runājuši par to, kā un kur sākt pirms ieguldīšanas.

Kriptovalūtas maka izveide

Tagad sāksim pirmo soli jūsu kriptovalūtas investīciju ceļojumā: izveidosim kriptovalūtas maku. Izvēlieties maku, kas atbilst jūsu drošības preferencēm un piekļuves vajadzībām. 

Iedomājieties par aparatūras maku stingro drošību, kas līdzinās jūsu kriptovalūtu dārgumu glabātuvēm, nodrošinot aizsardzību bezsaistē pret kiberapdraudējumiem.

Alternatīvi, programmatūras maki piedāvā elastību un pieejamību, atrodoties jūsu ierīcēs, lai ērti pārvaldītu savus līdzekļus, savukārt īpaši drošiem cilvēkiem papīra maki nodrošina taustāmu jūsu kriptovalūtas atslēgu atveidi un bezsaistes risinājumu.

Valeta tipsKopšākās funkcijas
Hardware WalletsDrošības cietoksnis. Aizsardzība bezsaistē. Lietotājam draudzīgs
Programmatūras makiPatīkamība un pieejamība. Daudzpusība. Regulāri atjauninājumi
Papīra makiOffline aukstā uzglabāšana. Fiziskā taustāmība. Droša uzglabāšana

Izvēlēties pareizo kriptovalūtas biržu

Pirms apsveriet, kā iegādāties kriptovalūtu, rūpīgi izvērtējiet savas prioritātes un vēlmes. Neatkarīgi no tā, vai jūsu prioritāte ir lietotāja ērtums, uzlabotas funkcijas vai konkrētas kriptovalūtas, pareizā izvēle nodrošina pozitīvu un drošu tirdzniecības pieredzi. Atcerieties, ka kriptovalūtu ainava attīstās, un, lai pieņemtu pamatotus lēmumus, ir būtiski būt informētam par jaunākajām biržas norisēm.

Izvēlēties atbilstošu biržu ir ļoti svarīgi, un šeit ir izklāstīts, kas jums ir jāņem vērā:

1. Drošība 

Pārliecinieties, ka platforma jums nodrošina muguru ar tādām funkcijām kā divu faktoru autentifikācija (2FA).

Ieinteresējieties par biržām, kas lielāko daļu līdzekļu glabā aukstajā glabāšanā – tas ir kā kriptonauda Fort Knox.

2. Nodevas

Pārbaudiet maksu – tā var palielināties. Pārbaudiet tirdzniecības maksas, izmaksas par naudas izņemšanu un citas izmaksas. Dažas biržas piedāvā atlaides, īpaši, ja veicat daudz tirdzniecības darījumu vai īpašu piedāvājumu laikā.

3. Lietotāja saskarne

Vai platforma ir viegli lietojama? Iesācējiem vienkārša saskarne ir liels pluss. Ja esat vairāk profesionālis, jums varētu būt nepieciešamas uzlabotas funkcijas, piemēram, modernas diagrammas un rīki.

Tagad, kurp doties? Apspriedīsim dažas populāras biržas:

 • Coinbase – vienkārša un droša, lieliski piemērota iesācējiem
 • Binance – Daudz kriptovalūtu ir piemērotas nopietniem tirgotājiem.
 • Kraken – Pazīstams ar to, ka ir uzticams un drošs.
 • Gemini – uzticams atbilstības nodrošināšanai un ērts lietošanai visos līmeņos.
 • Bitstamp – Viens no OG, uzticams un pārredzams, dibināts 2011. gadā.

Paturiet prātā, ka vissvarīgākais ir tas, kas darbojas jūsu labā. Vai jūs meklējat vienkāršību, daudz iespēju vai uzticamu, vecu un uzticamu lietojumprogrammu? Jūsu biržas izvēle nosaka toni jūsu ceļojumam ar kriptovalūtām, tāpēc izvēlieties gudri.

Izpētiet rūpīgi

Tātad, jūs esat sagatavojis savu maku un domājat par biržu. Tagad ir pienācis laiks iedziļināties kriptoieguldījumu niansēs. Parunāsim par to, kāpēc rūpīga izpēte ir jūsu kompass šajā plašajā kriptovalūtu jūrā:

1. Kriptovalūtu fundamentālā analīze:

 • Izpratne par projektu. Kas ir kriptovalūta? Kādu problēmu tas risina?
 • Tīkls un partnerība. Noskaidrojiet, kādi cilvēki stāv aiz tā un kāda ir ievērības cienīga sadarbība.
 • Tehnoloģija. Iedziļinieties tehniskajās detaļās – vai tā ir inovatīva un mērogojama?

2. Tehniskās analīzes rīki un stratēģijas:

 • Cenu diagrammas. Iepazīstieties ar tām. Analizējiet vēsturiskos cenu datus, lai atrastu tendences un modeļus.
 • Indikatori. Izmanto tādus rīkus kā mainīgie vidējie, RSI un MACD, lai gūtu ieskatu tirgus tendencēs.
 • Atbalsts un pretestība. Identificē kritiskos līmeņus, kuros cena var atlēkt vai pārrāvties.

3. Tirgus noskaņojuma un ziņu analīze

 • Sociālie mediji: Kāda ir ažiotāža Twitter, Reddit un citās platformās?
 • Jaunumu portāli:
 • Kopienas noskaņojums: Iesaistieties kopienā, lai novērtētu noskaņojumu saistībā ar kriptogrāfiju.

Piezīme! Apbruņojieties ar zināšanām, jo vairāk zināsiet par kriptogrāfiju, jo pārliecinošāk peldēsiet.

Izstrādājiet riska pārvaldības stratēģiju

Apspriedīsim būtisko aspektu, kas saistīts ar stabilas riska pārvaldības stratēģijas izstrādi – kompasu, kas uztur jūsu kriptogrāfijas kuģi stabilu tirgus līkločos un pagriezienos.

1. Stop-Loss un Take-Profit līmeņu noteikšana

 • Stop-Loss: Nolemjiet, kādu maksimālo zaudējumu jūs pieļausiet tirdzniecībā. Tas palīdz pasargāt jūsu ieguldījumu no ievērojamiem kritumiem.
 • Take-Profit: Nosakiet brīdi, kurā jūs gūsiet savu peļņu. Tas novērš alkatību, kas virza jūsu lēmumus.

2. Pozīciju lieluma noteikšana un portfeļa sadalījums

 • Pozīcijas lielums: Nosakiet sava portfeļa apjomu, ko esat gatavs riskēt ar vienu darījumu. Tas novērš pārmērīgu ekspozīciju vienam aktīvam.
 • Portfeļa sadalījums: Lai samazinātu risku, sadaliet savus ieguldījumus dažādos aktīvos. Diversifikācija ir jūsu draugs.

3. Iespējamā riska mazināšanas stratēģijas

 • Diversifikācija: Neievietojiet visas olas vienā grozā. Izkliedējiet savus ieguldījumus dažādās kriptovalūtās, lai mazinātu vāji pelnošu aktīvu ietekmi.
 • Uzturies informēts: Uzmanīgi sekojiet līdzi tirgus tendencēm, ziņām un regulatīvajām izmaiņām. Informētība palīdz attiecīgi pielāgot stratēģiju.

Izstrādājiet ilgtermiņa ieguldījumu stratēģiju

Izstrādājot ilgtermiņa ieguldījumu stratēģiju, ir jāizprot dinamika, kā turēt savus ieguldījumus, neraugoties uz īstermiņa tirgus svārstībām, ko parasti dēvē par “HODLing” jeb “turēties pie dzīvības”. Šo stratēģiju īpaši iecienījuši tie, kuri nelokāmi tic savu izvēlēto aktīvu ilgtermiņa potenciālam, uzsverot noturību pret īslaicīgiem tirgus kāpumiem un kritumiem. Apsverot, kā iegādāties kriptovalūtu, “HODLing” pieejas iekļaušana var nodrošināt stabilu pamatu, lai pārvarētu tirgus svārstības.

1. HODLing vs. aktīvā tirdzniecība

 • HODLing: Pieņemiet “HODL” mentalitāti, turoties pie saviem ieguldījumiem, neskatoties uz īstermiņa tirgus svārstībām. Šī stratēģija ir ideāli piemērota tiem, kuri tic savu izvēlēto aktīvu ilgtermiņa potenciālam.
 • Aktīvā tirdzniecība: Tiem, kas vēlas gūt peļņu no īstermiņa cenu svārstībām, aktīvā tirdzniecība ietver pirkšanu un pārdošanu īsākos laika posmos. Šai stratēģijai nepieciešama praktiskāka pieeja un nepārtraukta tirgus uzraudzība.

2. Dollar-Cost Averaging (DCA) stratēģija

 • Konsekventa ieguldīšana: DCA ietver fiksētas summas ieguldīšanu regulārās intervālos neatkarīgi no tirgus apstākļiem. Šī stratēģija palīdz samazināt tirgus svārstību ietekmi, sadalot pirkumus laikā.
 • Tirgus laika risku mazināšana: Tā vietā, lai mēģinātu noteikt tirgus laiku, DCA ļauj jums uzkrāt aktīvus dažādos cenu punktos, potenciāli samazinot vidējās izmaksas par vienību.

3. Stratēģijas pārvērtēšana un pielāgošana laika gaitā

 • Tirgus attīstība: Kriptovalūtu tirgi attīstās, un jūsu stratēģijai ir attiecīgi jāpielāgojas. Esiet informēti par nozares attīstību, tehnoloģiju sasniegumiem un tirgus noskaņojuma izmaiņām.
 • Periodiskie pārskati: Regulāri pārskatiet savus ieguldījumu mērķus, riska toleranci un finanšu situāciju. Pielāgojiet savu stratēģiju, pamatojoties uz izmaiņām jūsu apstākļos un kriptovalūtu tirgū.

FAQ par to, kā ieguldīt kriptovalūtā

Kā ieguldīt kriptovalūtās iesācējiem?

Neprofesionāļi var sākt ar izpēti un izglītošanos, lai saprastu, kā ieguldīt kriptovalūtās, izvēlēties cienījamu biržu, izveidot kontu un ieguldīt nelielu summu. Būtiski ir noteikt skaidrus mērķus, izprast riska toleranci un diversificēt.

Kā ieguldīt kriptovalūtā ar nelielu naudas summu?”

Frakcionētie ieguldījumi ļauj sākt ar nelielu naudas summu, padarot kriptovalūtu pieejamu cilvēkiem ar pieticīgu budžetu.

Vai kriptovalūta ir labs ieguldījums?

Kriptovalūta var būt labs ieguldījums, taču tas ir saistīts ar riskiem. Ļoti svarīga ir rūpīga izpēte, tirgus dinamikas izpratne un ieguldīt tikai to, ko var atļauties zaudēt.

Kādā kriptovalūtā vislabāk ieguldīt iesācējiem?

Sākotnācējiem drošāka izvēle bieži vien ir labi zināmas kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin un Ethereum. Izpēti un izvēlies, pamatojoties uz individuālajām vēlmēm, mērķiem un pieļaujamo risku.

Vai tagad ir piemērots laiks ieguldījumiem kriptovalūtās?

Kriptovalūtu investīciju laiks ir sarežģīts. Pirms lēmumu pieņemšanas koncentrējieties uz ilgtermiņa mērķiem, pētiet tirgus tendences, saglabājiet informētību un apsveriet profesionālu padomu. Pieiet tirgum ar piesardzību un labi pārdomātu stratēģiju.

Izpētiet iespējamos nodokļus

 • Potenciālo nodokļu izpēte nodrošina atbilstību un informētu lēmumu pieņemšanu dinamiskajā kriptovalūtas nodokļu jomā. Daži saprātīgi padomi var būt šādi:
 • Zināšanas par savu jurisdikciju. Izpētiet konkrētus nodokļu noteikumus savā valstī vai reģionā.
 • Sarunu veidi. Izpratne par to, kā pirkšana, pārdošana, ieguve un likmju noteikšana tiek aplikta ar nodokļiem
 • Pienākumi atskaitīties. Veikt detalizētu uzskaiti, lai sniegtu precīzus pārskatus.
 • Nodokļu maksātāji. Uzziniet par tādiem notikumiem kā kalnrūpniecība vai likmju likšana, kas var būt apliekami ar nodokļiem.
 • Pieprasiet profesionālu padomu. Konsultējieties ar nodokļu speciālistiem, lai saņemtu pielāgotus ieteikumus.
 • Stay Updated. Sekojiet līdzi normatīvo aktu izmaiņām, kas ietekmē kripto nodokļu jomu.
 • Izpētiet iespējas. Izpētiet iespējamos atskaitījumus vai kredītus, kas saistīti ar kripto darbībām.

Sekot drošības pasākumiem

Prioritāšu piešķiršana drošības pasākumiem nav tikai piesardzības pasākums, tā ir aizsardzība pret iespējamiem draudiem kriptogrāfijas jomā. Ieviešot 2FA, izvēloties auksto glabāšanu ilgtermiņa turējumiem un saglabājot modrību pret pikšķerēšanas krāpniecību, jūs nostiprināsiet savu aizsardzību un droši pārvietosieties kriptovalūtu vidē.

1. Divu faktoru autentifikācija (2FA):

 • Papildu aizsardzības līmenis: Ieslēdziet 2FA savos apmaiņas kontos, lai nodrošinātu papildu drošības līmeni.
 • Autentifikācijas lietotnes: Izvēlieties autentifikācijas lietotnes, nevis SMS, lai uzlabotu aizsardzību pret iespējamiem SIM karšu maiņas uzbrukumiem.

2. Aukstā uzglabāšana ilgtermiņa glabāšanai:

 • Offline drošība: Apsveriet aukstās glabāšanas iespējas, piemēram, aparatūras makus ilgtermiņa turējumiem.
 • aizsardzība pret tiešsaistes apdraudējumiem: Privāto atslēgu glabāšana bezsaistē samazina tiešsaistes uzlaušanas mēģinājumu risku

3. Izvairieties no pikšķerēšanas krāpšanas:

 • Vigilance is Key: Jābūt piesardzīgam, ja nevēlamos e-pastos, ziņojumos vai saitēs tiek pieprasīta jūsu sensitīva informācija.
 • Pārbaudiet URL: Divreiz pārbaudiet tīmekļa vietņu URL, lai pārliecinātos, ka piekļūstat likumīgām platformām.

Izklāsti

Tagad jūs zināt, kā investēt kriptovalūtās. Sākot ar uzticamas biržas izvēli, beidzot ar savu aktīvu aizsardzību un pareizā maka izvēli, lai izprastu daudzveidīgo kriptoaktīvu pasauli, mēs esam aprakstījuši būtiskus soļus drošai un apzinātai ieiešanai kriptovalūtu jomā. Rūpīga izpēte, riska pārvaldība un ilgtermiņa ieguldījumu stratēģijas darbojas kā vadošās zvaigznes šajā dinamiskajā ainavā.

Neatkarīgi no tā, vai “HODLing” veicat ilgtermiņā vai aktīvi tirgojat, galvenais ir pielāgoties tirgus attīstībai. Nodokļu nozīmes apzināšanās, iespēju izpēte un drošības pasākumu nostiprināšana vēl vairāk veicina noturīgu kriptovalūtas ceļojumu.

Paturiet prātā, ka nepārtraukti mainīgajā kriptovalūtu sfērā informētības saglabāšana, stratēģiju pielāgošana un drošības prioritāšu noteikšana ļaus jums droši kuģot digitālo aktīvu jūrā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem