Etiopijas hidroenerģija piesaista Ķīnas Bitcoin kalnračus

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Etiopijas valsts enerģētikas uzņēmums nesen noslēdza līgumus ar 21 bitkoinu ieguves uzņēmumu, tādējādi sperot nozīmīgu soli, lai šo Āfrikas valsti padarītu par plaukstošu bitkoinu ieguves centru. Šīs stratēģiskās partnerības ne tikai uzsver Etiopijas kā globāla spēlētāja veidošanos bitkoinu ieguves nozarē, bet arī vēsta par daudzsološu iespēju stiprināt tās ārvalstu valūtas rezerves.

Saskaņā ar Bloomberg ziņojumu Ķīnas Digitālās ieguves asociācijas dibinātājs Nuo Sju (Nuo Xu Xu) uzskata, ka Etiopijas sadarbība ar bitkoinu ieguves uzņēmumiem, kā arī Lielā Etiopijas Atdzimšanas dambja (Grand Ethiopian Renaissance Dam, GERD) ekspluatācijas uzsākšana var piesaistīt ievērojamu Ķīnas ieguves uzņēmumu interesi. Paredzams, ka šī faktoru sakritība paaugstinās Etiopijas kā vēlama galamērķa statusu Ķīnas investoriem, kas vēlas darboties kriptovalūtu tirgū.

Nianansētā perspektīvā jāatzīmē, ka no 21 bitkoinu ieguves uzņēmuma, kam Etiopijā ir nodrošināti energoapgādes līgumi, satriecošs vairākums ir no Ķīnas, un tikai neliela daļa no uzņēmumiem, kas nav no Ķīnas.

Neraugoties uz apgalvojumiem, kas liecina, ka pret bitkoinu klimatu vērsto aktīvistu paustie apgalvojumi par prioritāti izvirza ārvalstu valūtas radīšanu, nevis vides aizsardzības apsvērumus, QRB Labs izpilddirektora Nemo Semret atziņas liecina par pretējo. Semret apstiprina Etiopijas stingro regulatīvo sistēmu, uzsverot stingro pārbaudes procesu, ko valdība veikusi pēdējo divu gadu laikā, lai nodrošinātu atbilstību strauji augošajā kriptovalūtu nozarē.

Etiopijas valdības, ko vada premjerministrs Abijs Ahmeds (Abiy Ahmed), proaktīvā nostāja ir redzama, izdodot direktīvas, kuru mērķis ir regulēt kriptovalūtu produktus, tostarp kalnrūpniecības darbības. Šī proaktīvā pieeja uzsver Etiopijas apņemšanos veicināt labvēlīgu regulatīvo vidi, vienlaikus izmantojot kriptovalūtu nozares potenciālos ekonomiskos ieguvumus.

Raugoties nākotnē, bitkoinu ieguves darbību ilgtspējība Etiopijā joprojām ir spekulatīva. Tomēr bagātīgie hidroenerģijas resursi, ko veicina GERD, ir daudzsološi, lai mazinātu bažas par bitkoinu ieguves ietekmi uz vidi, kas bieži tiek kritizēta par atkarību no neatjaunojamiem enerģijas avotiem.

Turklāt Etiopijas izdevīgās ģeogrāfiskās īpatnības, piemēram, tās galvaspilsētas Adisabebas, kas atrodas 2400 m virs jūras līmeņa, lielais augstums, nodrošina labvēlīgus apstākļus kalnrūpniecības darbībai. Tas kopā ar mērenu vidējo temperatūru ļauj Etiopijai kļūt par spēcīgu pretendentu globālajā bitkoinu ieguves ainavā, potenciāli konkurējot ar tādiem atzītiem centriem kā ASV Teksasas štats.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem