ASV Valsts kase mudina Kongresu apkarot kriptogrāfisko noziedzību

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

ASV Valsts kases amatpersona sēdē Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejā pauda dziļas bažas par kriptovalūtu negodprātīgu izmantošanu nelikumīgu finanšu darbību veicināšanai. Cenšoties pastiprināt savus centienus pret ļaunprātīgiem dalībniekiem, amatpersona iestājās par to pilnvaru paplašināšanu. Šīs bažas tika uzsvērtas liecībā, kas tika sniegta pirms 14. februārī paredzētās izšķirošās Kongresa uzklausīšanas.

Aģentūras telpās izskan skaļš aicinājums izveidot stingrāku tiesisko regulējumu un uzlabot atbalsta mehānismus, lai efektīvi cīnītos pret šīm jaunajām problēmām. Braiens Nelsons (Brian Nelson), kas ieņem Valsts kases sekretāra vietnieka terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos amatu, uzsvēra šo aicinājumu savā rūpīgi sagatavotajā paziņojumā, kas tika sagatavots iepriekš minētajai kongresa izmeklēšanai par terorismu un noziegumiem, kas saistīti ar kriptovalūtu.

Nelsona dedzīgais aicinājums rod rezonansi, ņemot vērā pieaugošo Vašingtonas politikas veidotāju uzmanību, tostarp senatores Elizabetes Vorenas (Elizabeth Warren), kura dedzīgi aizstāv savu ierosināto nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas tiesību aktu. Digitālo aktīvu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likums (Digital Asset Anti-Money Laundering Act, DAAMLA), ko senatore Vorena atkārtoti iesniedza ASV Senātam 2023. gada jūlijā, ir tieši vērsts uz to, lai ierobežotu nelikumīgu kriptoaktīvu izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un terorisma finansēšanai.

Atzīstot Valsts kases desmit gadus ilgušo apņemšanos izstrādāt sistēmu, kas vērsta uz terorisma finansēšanas novēršanu, Nelsons atkārtoti uzsvēra, ka vienlaikus ir obligāti jāveicina atbildīga inovācija. Tas tika uzsvērts viņa iepriekš minētajā sagatavotajā liecībā.

Turklāt Valsts kases arsenālā nav pilnīgi trūcis instrumentu šādu jautājumu risināšanai. Tādi pasākumi kā neatbilstīgu uzņēmumu saukšana pie atbildības saskaņā ar Banku slepenības likumu ir bijuši noderīgi. Šis likums finanšu iestādēm uzliek stingrus pienākumus, lai apturētu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un ar to saistītos finanšu noziegumus. Nelsons teica:

“Lai izskaustu virtuālo aktīvu tirgu un forumu dalībnieku nelikumīgu finansēšanu, mums ir vajadzīgi papildu instrumenti un resursi. Tāpēc mēs labprāt sadarbojamies ar Kongresu, lai pieņemtu saprātīgas reformas, kas atjaunina mūsu instrumentus un iestādes, lai tās atbilstu mainīgajiem izaicinājumiem, ar kuriem mēs šodien saskaramies.”

Cenšoties stiprināt savas spējas, Valsts kases departaments 2023. gadā bija piedāvājis likumdevējiem priekšlikumus, iestājoties par pilnvaru paplašināšanu, tostarp par jaunu sankciju mehānismu ieviešanu, kas pielāgoti kriptovalūtu jomai. Turklāt tika uzsvērta pastiprināta stabilo monētu uzraudzība, lai gan Nelsona liecībā tā netika skaidri minēta.

Nelsona komentāri nāca uz papēžiem pēc tam, kad nesen tika publicēti Valsts kases 2024. gada nacionālie noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma finansēšanas un proliferācijas finansēšanas risku novērtējumi. Šajos novērtējumos ir iezīmēti draudošie draudi un riski, kas saistīti ar nelikumīgu finansēšanu Amerikas Savienotajās Valstīs, īpašu uzmanību pievēršot kriptovalūtu nozarei. Zīmīgi, ka, lai gan tradicionālā skaidrā nauda joprojām ir galvenais narkotiku atmazgāšanas līdzeklis, ir vērojams straujš pieaugums, kad ļaundari ķeras pie virtuālo aktīvu izmantošanas.

Ņemot vērā šo situāciju, Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejas komisija, kuras uzmanības lokā ir digitālie aktīvi, ir gatava 15. februārī sasaukt īpašu uzklausīšanas sanāksmi, kurā tiks pievērsta uzmanība tikai kriptovalūtu un nelikumīgu darbību mijiedarbībai, tādējādi signalizējot par saskaņotiem centieniem tieši stāties pretī šīm pieaugošajām problēmām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem