JPMorgan s $42K Bitcoin Plunge Prognoze pēc Halving

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Gaidāmā Bitcoin pārdalīšana uz pusi, kas paredzēta aprīlī, ir gatava izraisīt ievērojamu Bitcoin vērtības kritumu, kā to norāda JPMorgan analītiķi.

Trešdien publicētajā visaptverošajā ziņojumā analītiķi, kurus vada Nikolaos Panigirtzoglou, aplūko šī pārdalīšanas notikuma sekas. Šis notikums efektīvi samazinās Bitcoin kalnraču atlīdzību no pašreizējiem 6,25 BTC par bloku līdz tikai 3,125 BTC. Analītiķi uzskata, ka šis samazinājums atspoguļosies ieguves ekosistēmā, samazinot ieguvēju rentabilitāti un sadārdzinot Bitcoin ražošanas izmaksas.

Bitcoin-halving

“Bitcoin ražošanas izmaksas empīriski ir darbojušās kā zemākā robeža Bitcoin cenām,” teica analītiķi. “Mūsu aplēstā ražošanas izmaksu diapazona centrālais punkts pašlaik ir 26 500 ASV dolāru, kas pēc pārdalīšanas uz pusi mehāniski dubultotos līdz 53 000 ASV dolāru.”

Tomēr analītiķi nav akli attiecībā uz potenciālajiem pretvēja vējiem. Viņi spekulē par ticamu 20 % lejupslīdi Bitcoin tīkla hashrate pēc halvinga, lielā mērā skaidrojot to ar gaidāmo mazāk efektīvu ieguves platformu aizplūšanu, jo samazinās rentabilitāte. Šis paredzamais kritums kopā ar pieņemtajām vidējām elektroenerģijas izmaksām 0,05 USD/kWh apmērā varētu samazināt aplēsto ražošanas izmaksu diapazonu līdz pieticīgākiem 42 000 USD, precizēja analītiķi.

“Šī aplēse par 42 000 ASV dolāru ir arī līmenis, pie kura mēs paredzam, ka bitkoinu cenas noslīdēs, kad pēc aprīļa bitkoinu izraisītā eiforija norims,”. teica analītiķi.

Pašlaik bitkoinu cena ir aptuveni 62 730 ASV dolāru.

Koncentrācija Bitcoin ieguves nozarē

Raugoties tālāk par pusgrupas samazināšanos, analītiķi prognozē ainavu, kurā Bitcoin kalnračiem ar zemākām izmaksām par vidējo elektroenerģijas patēriņu un tehnoloģiski labāku aprīkojumu ir lielākas izredzes pārdzīvot vētru. Turpretī tie, kurus apgrūtina augstas ražošanas izmaksas, var nonākt nestabilajā situācijā.

Līdz ar to gaidāma konsolidācija Bitcoin ieguves nozarē, uzskata analītiķi, un publiski kotētie ieguvēji ir gatavi iekarot lielāku tirgus daļu, racionalizējot izmaksas, lai nodrošinātu rentabilitāti.

“Varētu notikt arī horizontāla integrācija, apvienojoties un pārņemot uzņēmumus, starp bitkoinu ieguves uzņēmumiem dažādos reģionos, lai izmantotu sinerģijas priekšrocības,” secināja analītiķi.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem