Japānas kriptovalūtas apmaiņu skāra $305M Bitcoin zādzība

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Japānas kriptovalūtas biržas operators piektdien ziņoja, ka “nesankcionētas noplūdes” dēļ ir zaudēti bitkoini vairāk nekā 300 miljonu ASV dolāru vērtībā.

DMM Bitcoin dalījās ar informāciju bloga ierakstā, atklājot, ka nozagti 4 502,9 BTC, kas pašreizējās tirgus cenās ir 305,1 miljona ASV dolāru vērtībā.

Birža apliecināja klientiem, ka viņu bitkoinu noguldījumi tiks pilnībā garantēti. Viņi plāno iegūt līdzvērtīgu zaudēto BTC summu, izmantojot savas grupas uzņēmumu atbalstu. Tomēr viņi nesniedza šā procesa grafiku.

Krāpšana notika plkst. 13:26 pēc Tokijas laika. Tas sakrīt ar 4 502 BTC darījumu, kas tika atzīmēts Whale Alert kontā X.

DMM Bitcoin ir apturējusi kriptovalūtu izņemšanu, tagadnes tirgus pirkuma rīkojumus un jaunas tirdzniecības pozīcijas ar sviras finansējumu. Viņi arī pārbauda jaunu kontu atvēršanu. Izmaksas jenās var aizņemt ilgāku laiku nekā parasti.

Birža neprecizēja, kad pakalpojumi tiks atsākti, bet minēja, ka atsevišķā paziņojumā tiks sniegta plašāka informācija.

Saskaņā ar Japānas ziņu dienesta Nikkei ziņojumu 2023. gada beigās DMM Bitcoin bija aptuveni 370 000 klientu kontu.

Ja šī zādzība apstiprināsies, tas būtu viens no lielākajiem kriptovalūtas biržas uzbrukumiem vēsturē.

Coincheck 2018. gadā piedzīvoja zādzību 58 miljardu jenu jeb aptuveni 533 miljonu dolāru vērtībā kriptovalūtu. Vēlāk tajā pašā gadā Coincheck iegādājās tiešsaistes brokeru sabiedrība Monax.

Japāna ir pazīstama arī ar bēdīgi slaveno Bitcoin biržas Mt. Gox sabrukumu, kas 2014. gadā zaudēja vairāk nekā 400 miljonus ASV dolāru. Līdzekļu sadales process starp kreditoriem turpinās jau gandrīz desmit gadus un tuvojas noslēgumam.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem