Honkonga uzsāk pirmos Bitcoin un Ether ETF, lai dominētu kriptoekonomikā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Pirmdien Honkonga apstiprināja vairākus pieteikumus bitkoinu un ētera biržā tirgotiem biržā tirgotiem fondiem (ETF), vēl vairāk nostiprinot Honkongas ambīcijas kļūt par galveno reģionālo kriptovalūtas centru.

China Asset Management, ievērojama Ķīnas aktīvu pārvaldības sabiedrība, paziņoja, ka tās Honkongas nodaļa ir saņēmusi Honkongas Vērtspapīru un nākotnes līgumu komisijas atļauju sniegt mazumtirdzniecības aktīvu pārvaldības pakalpojumus, kas attiecas uz tūlītējiem kriptovalūtas ETF. Uzņēmums gatavojas sadarbībā ar OSL un BOCI International uzsākt tūlītēju bitcoin un ether ETF tirdzniecību. OSL ir paziņojusi, ka tā ir China Asset Management sākotnējais virtuālo aktīvu tirdzniecības un apakšpārvaldnieka partneris saistībā ar šiem gaidāmajiem ETF.

Turklāt saskaņā ar uzņēmuma paziņojumu Harvest Global Investments ir saņēmis SFC sākotnējo apstiprinājumu diviem tā spot kriptoieguldījumu ETF. Uzņēmums norādīja, ka šie ETF, kurus paredzēts ieviest sadarbībā ar OSL, ir izstrādāti, lai risinātu tādas problēmas kā augstas maržas prasības. OSL komentēja sadarbību, uzsverot savu labi izveidoto infrastruktūru, kas nodrošinās drošu tirdzniecības vidi, kas ir būtiska ETF darbībai, nodrošinot precīzu un uzticamu bāzes aktīvu pārvaldību.

Bosera Asset Management, kas ir arī Honkongā bāzēts liela Ķīnas aktīvu pārvaldītāja meitasuzņēmums, kopā ar HashKey Capital informēja, ka ir saņēmuši regulatīvās iestādes nosacītu apstiprinājumu kopīgi pārvaldīt divus spot kriptogrāfijas ETF. Duets uzreiz nepaskaidroja, ko konkrēti nozīmē “nosacītais apstiprinājums”.

Bosera un HashKey arī dalījās ar plāniem uzsākt Bosera HashKey Bitcoin ETF un Bosera HashKey Ether ETF. Šo ETF mērķis ir piedāvāt investoriem iespēju tieši parakstīties uz akcijām, izmantojot bitcoin un ether. Tomēr tās vēl nav publicējušas grafiku par šo fondu darbības uzsākšanu.

“Virtual Asset Spot ETF ieviešana ne tikai sniedz investoriem jaunas aktīvu izvietošanas iespējas, bet arī nostiprina Honkongas kā starptautiskā finanšu centra un virtuālo aktīvu centra statusu,” teikts Bosera paziņojumā.

Pretstatā plašajiem ierobežojumiem kriptovalūtu tirdzniecībai un ieguvei Ķīnas kontinentālajā daļā Honkonga pēdējā laikā ir ieviesusi labvēlīgāku attieksmi pret kriptovalūtu uzņēmumiem. Reģionā 2023. gada jūnijā oficiāli tika uzsākts kriptovalūtu licencēšanas režīms, kas licencētām biržām ļauj piedāvāt mazumtirdzniecības pakalpojumus. Līdz šim licences ir piešķirtas divām platformām – HashKey un OSL.

Ētera ETF

Āzijā bāzētas digitālo aktīvu pārvaldības kompānijas Metalpha izpilddirektors Adrians Vangs (Adrian Wang) sacīja, ka gaidāmie spot ether ETF, visticamāk, izraisīs ievērojamu interesi.

“Es domāju, ka ETF varētu būt ietekmīgāki un nozīmīgāki, salīdzinot ar bitkoinu, jo investoriem ir iespējas iegūt pieeju bitkoiniem, izmantojot ar bitkoiniem saistītas akcijas, piemēram, kalnrūpniecības uzņēmumus, bet ar ETH saistītu akciju pagaidām nav,” teica Vangs.

Bijusī Singapūras Monetārās iestādes regulatora un tagad vecākā politikas padomniece blokķēdes izlūkošanas uzņēmumā TRM Labs Angela Anga (Angela Ang) piebilda: “Honkongas spot Ether ETF apstiprināšana, kas notiek pirms līdzīga lēmuma pieņemšanas ASV, iezīmē nozīmīgu pavērsienu Honkongas virzībā uz vadošo kriptovalūtas centru. Ņemot vērā ierobežotās alternatīvas Ethereum riska darījumiem, šie Ether ETF varētu piesaistīt ievērojamu ieguldītāju interesi.”

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem