Grayscale izpilddirektors nomet bumbu: Izdzīvos tikai 2-3 vietējie Bitcoin ETF fondi

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Saskaņā ar Grayscale izpilddirektora teikto, spot Bitcoin ETF maksas konkurence nenovērsīs fondu iziešanu no tirgus.

Grayscale Investment izpilddirektors Maikls Sonnensheins (Michael Sonnenshein) paredz, ka lielākā daļa no ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) apstiprinātajiem spot Bitcoin biržā tirgotajiem fondiem (ETF) neizdzīvos.

Intervijā, kas 18. janvārī tika sniegta Pasaules ekonomikas forumā Davosā, Šveicē, Sonnenshein prognozēja, ka lielākā daļa no 11 apstiprinātajiem tūlītējas aprites Bitcoin ETF varētu ciest neveiksmi.

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) 10. janvārī oficiāli piešķīra zaļo gaismu 11 tūlītējās apgrozības Bitcoin ETF, un nākamajā dienā tika uzsākta tirdzniecība ar 10 no tiem. Cenšoties uzlabot konkurētspēju, daudzi ETF emitenti aktīvi samazināja tirdzniecības komisijas maksu, vairumam apstiprināto ETF nosakot komisijas maksu no 0,2 % līdz 0,4 %. Vairāki tūlītējās darījuma vietas Bitcoin ETF nodrošinātāji arī ieviesa pagaidu atbrīvojumus no komisijas maksas.

Turpretī Grayscale, kam pieder lielākais Bitcoin portfelis starp spot Bitcoin ETF emitentiem, bez jebkādiem atbrīvojumiem nosaka pat 1,5% komisijas maksu.

Sonnenshein aizstāvēja Grayscale noteiktās komisijas maksas savam spot Bitcoin ETF produktam, kas ir visaugstākās tirgū, apgalvojot, ka tikai divi vai trīs spot Bitcoin ETF izdzīvos, bet pārējie tiks izņemti no tirgus:

“Es domāju, ka no mūsu viedokļa tas dažkārt var likt apšaubīt viņu ilgtermiņa apņemšanos attiecībā uz aktīvu klasi […] Es galu galā nedomāju, ka tirgū galu galā būs šie 11 spot produkti, kas mums ir.”.

Sonnensheina piezīmes tika izteiktas piektajā Bitcoin ETF tūlītējās tirdzniecības dienā Amerikas Savienotajās Valstīs. Kopš tirdzniecības sākuma Grayscale ir kļuvis par vienīgo emitentu, kas agresīvi atbrīvojas no Bitcoin, līdz 18. janvārim likvidējot 37 947 BTC. Turpretī pārējie deviņi emitenti kopš tirdzniecības uzsākšanas savos produktos ir iekļāvuši vismaz 40 000 BTC.

Mati Grīnspans, Quantum Economics dibinātājs, neatmet iespēju, ka lielākā daļa ETF emitentu ilgtermiņā, visticamāk, saskarsies ar problēmām, jo daudzi ieguldītāji var dot priekšroku savu aktīvu turēšanai vai izvēlēties pašpārvaldes iespējas.
“Pagaidām ETF ir labs veids, kā daži portfeļu pārvaldnieki, kas citādi nevarētu iegūt riska darījumus,” – teica Grīnspans, piebilstot:

“Taču 11 no tiem ir diezgan smieklīgi. Būs jānotiek konsolidācijai, un viņi visi to zina, tāpēc komisijas maksas ir uz leju.”

Daži tūlītējās aprites Bitcoin ETF emitentu vadītāji uzskata, ka starp pašpārvaldes un tūlītējās aprites Bitcoin ETF nav nekāda konflikta. “Self-custody un ETF nav savstarpēji izslēdzoši,” 10. janvārī X telpā sacīja ARK Invest izpilddirektore Cathie Wood. Viņa arī norādīja, ka ARK Bitcoin ETF, kas iekasē maksu 0,21 % apmērā, mērķis nav maksimāli palielināt peļņu.

“Mēs uz Bitcoin raugāmies kā uz sabiedrisku labumu. Un viens no veidiem, kā to panākt, ir šis produkts ar zemu komisijas maksu. Mums ir arī citas aktīvi pārvaldītas stratēģijas, kurās mēs varam panākt lielāku ienesīgumu. Šeit tas nav mūsu mērķis,” sacīja Vuds.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem