gada kriptogrāfiskais zelta raktuves: Karstākie darba pierādījuma algoritmi

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

No 2022. līdz 2024. gadam: Dramatiskas izmaiņas kriptogrāfijas ieguves peļņā

Sākot ar 2024. gada janvāri, 2024. gada 2024. gada janvārī izdevīgāko kriptovalūtu ieguves tīklu rangs ir mainījies, salīdzinot ar 2022. gada rangu. 2022. gada septembrī Kadena ieņēma vadošo pozīciju kā galvenais ieguves pierādījuma darba (PoW) algoritms, kas ļauj kalnračiem iegūt Kadena (KDA). Tomēr pašlaik ienesīgākā ieguvei paredzētā PoW tīkla pirmo vietu ieņem kaspa (KAS), kurā tiek izmantots Kheavyhash algoritms.

Tiek ziņots, ka svētdien, 21. janvārī, ieguve ar 9,2 terahašu sekundē (TH/s) Kheavyhash hashpower, pamatojoties uz pašreizējiem datiem no asicminervalue.com, dod aptuveni 69 ASV dolārus dienā. Šajā aprēķinā ir iekļauta dienas elektroenerģijas izmaksu likme 0,12 ASV dolāru par kilovatstundu (kWh). Pašlaik Bitcoin SHA256 ieņem otro vietu ienesīguma ziņā, taču nesenais grin (GRIN) vērtības kāpums ir veicinājis Cuckatoo32 algoritma lielāku peļņu.

Pie vienādām elektrības izmaksām 0,12 ASV dolāru par kWh, kalnrača ar jaudu 36 grafi sekundē (GPS) var gūt 12,29 ASV dolāru peļņu dienā, iegūstot GRIN. Tūlīt pēc tam seko Bitcoin algoritms SHA256, kur mašīnas ar hashpower jaudu no 335 līdz 390 terahašu sekundē (TH/s) var gūt dienas peļņu no 10,60 līdz 11,52 ASV dolāriem, pieņemot, ka elektroenerģijas tarifs ir 0,12 ASV dolāri par kWh. Vadošie šo hašrātu ražojošo ierīču ražotāji ir Bitmain un Microbt.

Nākamie divi ieguves algoritmi, kas 2024. gadā lepojas ar vislielāko ienesīgumu, ir Ethash un Blake2B-Sia. Ethash ir saistīts ar tādām kriptovalūtām kā ethereum classic (ETC), savukārt kalnračiem, kas prasmīgi pārvalda Blake2B-Sia, iespējams iegūt siacoin (SC) un scprime (SCP). Paredzams, ka gandrīz 6 gigahašu sekundē (GH/s) ethaša hašrāts katru dienu nodrošinās aptuveni 10,40 ASV dolāru, savukārt 17 terahašu sekundē (TH/s) Blake2B-Sia ieguves jauda katru dienu var dot aptuveni 9,27 ASV dolāru, ņemot vērā elektroenerģijas izmaksas 0,12 ASV dolāru par kilovatstundu (kWh) apmērā.

Aiz Blake2B-Sia rentabilitātes reitingā ierindojas X11 un Kadena algoritmi. X11 iegūstamās valūtas, tostarp dash (DASH) un cannabiscoin (CANN), var nodrošināt saprātīgu peļņu ar atbilstošu hashrate. Konkrētāk, aplēstā 2 terahašu sekundē (TH/s) X11 hashrate ir gatava ik dienas nopelnīt aptuveni 7,57 ASV dolārus. Kā minēts iepriekš, Kadena algoritms ir noslīdējis reitingā, taču ievērojams Kadena hashrate 177 TH/s joprojām var ģenerēt aptuveni 7,47 ASV dolārus dienā.

Zīmīgi, ka Scrypt ieguves rentabilitāte ir samazinājusies salīdzinājumā ar tās maksimumu 2022. gada septembrī. Scrypt, kas atbild par litecoin (LTC) un dogecoin (DOGE) ieguvi, tobrīd ieņēma otro vietu rentabilitātes ziņā. Pašlaik Scrypt mining ieņem 12. vietu starp ienesīgākajiem algoritmiem, atpaliekot no citiem, piemēram, Handshake, 2, Randomx un Cryptonightr. Ethash iepriekš ieņēma dominējošo pozīciju ieguves algoritmu vidū pirms Ethereum atjaunināšanas, kas pazīstama kā The Merge un kas notika 2022. gada 15. septembrī. Kopš šī izšķirošā notikuma tās ienesīgums ir piedzīvojis salīdzinoši vāju sniegumu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem