FED mājiens par procentu likmju paaugstināšanu martā izraisa paniku tirgū – Investor Alert

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

ASV Federālo rezervju sistēma 31. janvārī tikās un nolēma saglabāt procentu likmju mērķa līmeni 525-550 bāzes punktu (bāzes punktu) diapazonā, kas atbilst 5,25-5,50%. Šis lēmums atbilda vispārējām gaidām un bija saskaņā ar iepriekšējās sanāksmes rezultātiem.

Tomēr zīmīgs pavērsiens šajā notikumu izklāstā bija Džeroma Pauela (Jerome Powell) paziņojums marta sanāksmes paziņojuma laikā, kurā viņš nepārprotami norādīja, ka procentu likmju samazināšana ir maz ticama. Šis negaidītais paziņojums izraisīja būtisku vadošo finanšu rādītāju kritumu, kas izraisīja ievērojamu atkāpšanos dažādos tirgos.

Konkrēti, TradingView dati par 1. februāri liecināja, ka zelta, bitcoin (BTC) un kriptovalūtu kopējā tirgus kapitalizācija attiecībā pret dolāru samazinājās attiecīgi par 0.34%, 1.10% un 0.77%.

Tajā pašā laikā Dow Jones Industrial Average (US30), S&P 500 (SPX) un Nasdaq 100 (NDX) reģistrēja attiecīgi 0,01%, 1,61% un 1,94% kritumu. Šie trīs galvenie ASV akciju tirgus rādītāji liecināja par panisku izpārdošanu, pastiprinot Powell negaidītā paziņojuma ietekmi.

Gaidāmās procentu likmes martā

Raugoties nākotnē, nākamā Federālo rezervju sistēmas sanāksme 2024. gada 20. martā iegūst īpašu nozīmi, ņemot vērā tirgus gaidu maiņu, ko izraisīja nesenās Powell kunga piezīmes. Zīmīgi, ka 2023. gada 29. decembrī 73,4% tirgotāju gaidīja procentu likmju kritumu martā, savukārt 31. janvārī šis rādītājs samazinājās līdz 52,8%, prasot būtisku tirgus pārkārtošanos.

Pašlaik 64.5% tirgus dalībnieku sagaida, ka procentu likmju mērķa likme martā nemainīsies. Vienlaikus 35.5% uzskata, ka FED varētu pārskatīt savu lēmumu un ķerties pie likmju samazinājuma 500-525 bāzes punktu diapazonā, kas turpmākajās nedēļās var izraisīt potenciālu svārstīgumu visos tirgos.

Jāatzīmē, ka agresīvāka procentu likmju samazināšana par 50 bāzes punktiem vairs nav iekļauta tirgus gaidās, un tas ir par 15% mazāk nekā mēnesi iepriekš, 29. decembrī, izteiktajās prognozēs.

Finanšu milži prognozēja, ka pirmā procentu likmju samazināšana notiks maijā.

Zīmīgi, ka divas no lielākajām institucionālajām finanšu iestādēm – Goldman Sachs (NYSE: GS) un Barclays (NYSE: BCS) – koriģējušas savas prognozes par pirmo procentu likmju samazinājumu, un tagad to sagaida maijā. Ar šo apsvērumu 1. februārī platformā X dalījās Evan Gold. Turklāt Golds norādīja uz Bank of America (NYSE: BAC) lāču prognozi, kas paredz, ka likmju samazinājums notiks jūnijā. Interesanti, ka pirms nesenās Federālo rezervju sistēmas sanāksmes visi trīs finanšu giganti sākotnēji paredzēja, ka likmju samazinājums notiks martā.

Šis scenārijs parāda tirgiem raksturīgo nenoteiktību un svārstīgumu, īpaši to jutīgumu pret Federālo rezervju sistēmas lēmumu pārmaiņām. Tāpēc ieguldītājiem ieteicams ieņemt piesardzīgu nostāju, rūpīgi sekojot līdzi aktuālajiem notikumiem un attiecīgajiem datiem, lai turpmāk pieņemtu pamatotus lēmumus.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem