Spānija uzsāk ar eiro nodrošinātus stabilo monētu izmēģinājumus

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Spānijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums Monei Spānijas Bankas uzraudzībā ir uzsācis ar eiro nodrošināta stabilu valūtu EURM izmēģinājumus. Saskaņā ar 29. janvārī Monei tīmekļa vietnē publicēto paziņojumu janvārī sākās regulatīvās smilšu kastes izmēģinājumi, kuros iesaistīti individuāli lietotāji, lai samazinātu kļūdas.

Izmēģinājuma mērķis ir novērtēt EURM darījumu iespējas. Lietotāji pārbauda savu identitāti, augšupielādē savu maku, iemaksā kontā 10 eiro un apmaina tos pret 10 EURM. Katrs EURM ir piesaistīts 1:1 euro un tiek droši glabāts tādās Spānijas bankās kā BBVA un Caixabank.

Monei izpilddirektors Alex Saiz Verdaguer uzskata, ka šis izmēģinājums ir būtisks solis ceļā uz visaptverošu maksājumu digitalizāciju. Viņš paredz, ka stabilo monētu (stablecoin) varēs izmantot kā drošāku, programmējamāku, ekonomiskāku, demokrātiskāku un liberālāku naudas nosūtīšanas veidu.

Saskaņā ar paziņojumu EURM mērķis ir veicināt gandrīz tūlītējus darījumus starp personām, kurām ir pieejams mobilais tālrunis, iekasējot tikai “tūkstošdaļas eiro par darījumu” komisijas maksu. Turklāt stablecoin infrastruktūra atbalsta korporatīvās iespējas, tostarp ikmēneša vai ikdienas darbinieku maksājumus un reāllaika produktivitātes prēmijas, kas balstītas uz robotizētiem norādījumiem.

Verdagurers arī norādīja, ka EURM potenciāli varētu kļūt par Spānijas Bankas vēlamo tehnoloģiju, saskaņojot to ar bankas uzsākto centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) vairumtirdzniecības programmu 2022. gadā. Spānijas CBDC programma izceļas ar savu neatkarību no digitālā euro projekta, kas, ja tiks īstenots, aptvers visas euro zonas valstis.

Turklāt Spānijas Ekonomikas un digitālās pārveides ministrija paziņoja par plāniem īstenot Eiropas Savienības regulu par kriptoaktīvo aktīvu tirgiem sešus mēnešus pirms noteiktā termiņa, demonstrējot Spānijas proaktīvo pieeju digitālajai pārveidei finanšu sektorā.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem