Ethereum uzplaukums: vadošā tokenizēto aktīvu revolūcija

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Digitālajām finanšu tehnoloģijām piemīt ievērojams pārveides potenciāls. Izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT), kuras visatpazīstamākais piemērs ir blokķēde, atvieglo digitālo obligāciju emisiju. Laika gaitā tas varētu samazināt atkarību no starpniekiem emisijas laikā, uzlabojot darbības efektivitāti un, iespējams, samazinot izmaksas.

Turklāt DLT atbalsta materiālo aktīvu tokenizāciju, potenciāli paplašinot konkrētu finanšu instrumentu darbības jomu.

Ethereum daudzveidīgā ekosistēma ar viedajiem līgumiem un decentralizētām lietojumprogrammām
Ethereum ekosistēmas izpēte: Viedie līgumi un decentralizētas lietojumprogrammas

Tomēr, lai īstenotu šos ieguvumus un panāktu plašāku pieņemšanu, Moody's uzskata, ka DLT balstītām tehnoloģijām ir jārisina dažādas problēmas. Tās ietver savstarpējas savietojamības un standartizācijas trūkumu starp DLT platformām, neuzticamas digitālās skaidrās naudas iespējas, regulējuma neskaidrības un tehnoloģiskos riskus.

Nesen daudzas iestādes ir iedziļinājušās bezatļauju blokķēdēs, izmantojot izmēģinājuma projektus un reālus darījumus. Ievērojama daļa ir izrādījusi interesi par Ethereum, ko piesaistījusi tās visaptverošā ekosistēma un lietojumprogrammu un tīklu pieaugums pēdējo gadu laikā.
Būdams pārredzama publiska blokķēde, Ethereum piedāvā pamatlīmeni izstrādātājiem, lai izstrādātu risinājumus datu un vērtības apmaiņai dažādos tīklos. Tās pielāgojamais dizains un gaidāmie uzlabojumi, jo īpaši tie, kas uzlabo sadarbspēju, pozicionē Ethereum kā iecienītu platformu digitālo obligāciju emisijām.

Eiropas Investīciju bankas obligāciju emisija, izmantojot Ethereum
Institucionālā izmantošana: Eiropas Investīciju bankas obligāciju emisija, izmantojot Ethereum

Piemēram, tādas iestādes kā Eiropas Investīciju banka ir izmantojušas Ethereum obligāciju emisijām.

Jo īpaši Ethereum bija Société Générale 2023. gadā emitēto digitālo zaļo obligāciju pamatā, kuru vērtība bija 10 miljoni eiro. Ilgtermiņā Moody's prognozē, ka pieaugs publisko blokķēdes tīklu, piemēram, Ethereum, un tradicionālās infrastruktūras savstarpējā savienojamība, kas veicinās blokķēdes lietojumprogrammas un sekmēs nozares paplašināšanos.

Pēdējā laikā strauji pieaugusi aktīvu tokenizācijas tendence, kad materiālie aktīvi, piemēram, nekustamais īpašums vai mākslas darbi, tiek pārvērsti digitālos žetonos, izmantojot DLT. Publiskās blokķēdēs tokenizēto materiālo aktīvu kopējā vērtība gada laikā pieauga no 1 miljarda līdz 2 miljardiem ASV dolāru, no kuriem lielākā daļa ir Ethereum.

Galvenā problēma, kas kavē tokenizācijas izaugsmi, ir uzticamas digitālās naudas trūkums, kas liek dažiem tirgus dalībniekiem norēķināties par darījumiem ārēji vai izmantot stabilkoinus.

Stabilkoini – kriptovalūtu varianti, kas piesaistīti aktīviem, piemēram, fiat valūtām, – ir digitālās naudas paveids. Tomēr bažas rada to nespēja nemainīgi saglabāt piesaisti svārstīgos apstākļos.

Alternatīvi risinājumi, piemēram, tokenizēti banku noguldījumi un centrālo banku digitālās valūtas (CBDC), varētu novērst šīs bažas. Moody's prognozē, ka šajās jomās 2024. gadā tiks panākts progress, lai gan to integrācija ar publiskajām blokķēdēm joprojām ir neskaidra.

Aktīvu tokenizācijas pieaugums: Nekustamais īpašums un mākslas darbi pārvērsti digitālos žetonos Ethereum vidē
Materiālo aktīvu žetonizācija: Ethereum loma 2 miljardu ASV dolāru straujā pieaugumā.

Moody's sagaida arī lielāku juridisko skaidrību 2024. gadā, kad regulatori izstrādās regulējumu jaunajiem digitālajiem aktīviem un pakalpojumiem. Tomēr to temps pasaulē ir atšķirīgs. Tādi reģioni kā ES, Singapūra un AAE varētu piesaistīt vairāk investoru, pateicoties pastiprinātai aizsardzībai un jaunām licencēšanas struktūrām digitālajiem aktīviem.

Turpretī ASV digitālo aktīvu ainavas veidošanā, visticamāk, paļausies uz regulatīviem pasākumiem, un visaptveroša sistēma vēl ir tālā nākotnē.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem