Coinbase globālajā reitingā ierindojas trešajā vietā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Coinbase, viena no lielākajām ASV kriptovalūtas biržām, zaudē pozīcijas globālajā tirdzniecības apjomā intensīvas konkurences dēļ, jo tirgu satricināja tūlītējas apgrozības Bitcoin ETF ieviešana ASV.

Blokķēdes analītikas uzņēmums Kaiko ziņo, ka Coinbase vairs nav otrā lielākā pasaules tirdzniecības apjoma birža. Kopš 2023. gada oktobra Coinbase tirgus daļa ir samazinājusies no 11% līdz 8%. Tikmēr konkurējošajai biržai Bybit tagad pieder aptuveni 16% no globālā tirdzniecības apjoma.

Bybit izaugsme ir saistīta ar tirdzniecības maksu samazināšanu, norāda Kaiko. Tomēr tas nav vienīgais tās panākumu iemesls. Bybit guva labumu arī no Binance regulējuma problēmām.

Kaiko dati liecina, ka Bybit apjoma pieaugumu veicina Bitcoin (BTC) un Ethereum (ETH). Šo aktīvu tirgus daļa Bybit pēdējā gada laikā ir pieaugusi no 17% līdz 53%. No otras puses, Binance ir novērojams lielāks altcoin tirdzniecības pieaugums. Lai gan Binance joprojām ir līderis ar 54% tirgus daļu, tās Bitcoin un Ethereum apjoms šogad ir samazinājies no 59% līdz 43%. Kaiko uzskata, ka šīs izmaiņas varētu būt saistītas ar izmaiņām riska noskaņojumā, kas parasti samazinās lāču tirgu laikā.

Neraugoties uz Bybit panākumiem, Volstrīta atkāpjas. Citadel Securities atbalstītais uzņēmums Hidden Road maija beigās pārtrauca piedāvāt saviem klientiem piekļuvi Bybit. To izraisīja domstarpības par Bybit KYC/AML (Know Your Customer/Anti-Money Laundering) procedūrām. Bybit vēl nav publiski komentējis šo jautājumu. Tomēr tās preses pārstāvis teica, ka platforma “ir apņēmusies nodrošināt pārredzamību un sniegs jaunāko informāciju, kad pārskatīšana turpināsies”.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem