Aprīļa pārsteigums: Honkonga laidīs apgrozībā pirmo Bitcoin spot ETF

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Honkonga ir tuvu tam, lai šā mēneša laikā piešķirtu apstiprinājumu Āzijas pirmajiem bitcoin biržā tirgotajiem biržā tirgotajiem fondiem (ETF), un nākamnedēļ tiks paziņots par pirmo apstiprinājumu kopumu. Šī informācija ir balstīta uz situāciju pārzinošu personu sniegtajām atziņām, ko nodevis pasaules ziņu gigants Reuters un pazīstamais Ķīnas plašsaziņas līdzeklis qq.

Honkongas Vērtspapīru un nākotnes līgumu komisija (SFC) stratēģiski ir nolēmusi paātrināt apstiprināšanas procesu. Šis lēmums ļauj Honkongai kļūt par Āzijā strauji augošā Bitcoin ETF tirgus līderi. Panāktais progress ievērojami apsteidz to, ko daudzi nozares pārstāvji bija paredzējuši attiecībā uz atklāšanu, kas paredzēta vēlāk kalendārajā gadā.

Vairāki Ķīnas finanšu giganti, tostarp Harvest Fund un China Southern Fund Honkongas filiāles, nesen ir iesnieguši pieteikumus, lai ieviestu bitcoin ETF. Šie tūlītējas pieejamības bitcoin ETF atšķiras ar to, ka tie piedāvā tiešu pieeju faktiskajām bitcoin cenu izmaiņām, nevis paļaujas uz atvasinātajiem instrumentiem.

Šim jautājumam tuvi avoti ir norādījuši, ka SFC plāno līdz 15. aprīlim atklāt savu pirmo apstiprināto aktuāltirgus bitcoin ETF paketi. Pēc apstiprināšanas šie fondi centīsies iekļūt Honkongas fondu biržā, un paredzams, ka šis process notiks aptuveni 10 dienu laikā.

Šis paātrinātais apstiprināšanas termiņš ir apliecinājums Honkongas vērienīgajiem centieniem palielināt tās kā nozīmīga pasaules finanšu centra pievilcību. Tas arī pastiprina pilsētas jau tā bitkoiniem labvēlīgo vidi, ko apliecina arī pagājušajā gadā piešķirtā mazumtirdzniecības licence kriptovalūtu biržai Hashkey.

Honkongas proaktīvo pasākumu impulsu daļēji var skaidrot ar milzīgajiem panākumiem, ko guva tūlītējie bitcoin ETF Amerikas Savienotajās Valstīs, kuri kopš to apstiprināšanas šā gada janvārī ir guvuši vairāk nekā 12 miljardu ASV dolāru pieplūdumu.

Kļūstot par pirmo Āzijas jurisdikciju, kas apstiprinājusi tūlītēju bitcoin ETF, Honkonga ne tikai rada precedentu, bet arī potenciāli veicina līdzīgas iniciatīvas citos reģiona tirgos.

Aizvien pieaugošā interese par pieejamiem Bitcoin ieguldījumu produktiem plašā investoru spektrā, sākot no institucionālajiem līdz privātajiem investoriem, ir neapšaubāma. Stratēģiski pielāgojot savu tiesisko regulējumu, lai apmierinātu šo strauji augošo pieprasījumu, Honkonga neatlaidīgi nostiprinās kā galvenais Bitcoin tirdzniecības un investīciju centrs Āzijā, nostiprinot savu statusu un ietekmi pasaules finanšu ainavā.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem