Bitcoin’s Top Miner’s Massive Gada zaudējumi

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Pēdējo gadu laikā ir pieaugusi institucionālā interese par Bitcoin (BTC). Ir pieaudzis publiski tirgoto Bitcoin ieguves uzņēmumu skaits un tirgus kapitalizācija, piesaistot uzmanību no tādiem lielākajiem spēlētājiem kā BlackRock.

Tomēr šo uzņēmumu finanšu rādītāji liecina par ievērojamām problēmām, kas sagaida nākotnē. Proti, CompaniesMarketCap dati liecina, ka 17 nozares uzņēmumu kopējie zaudējumi ir 2,75 miljardi ASV dolāru.

Bit Digital (NASDAQ: BTBT) izceļas kā “ienesīgākā” publiski tirgotā bitcoin ieguves struktūra. Zīmīgi, ka kopš 2022. gada 4. ceturkšņa tās neto peļņa ir negatīva – 28,39 miljoni ASV dolāru, un BTBT tirgus kapitalizācija ir 300 miljoni ASV dolāru.

Bit Digital ievērības cienīgi zaudējumi Bitcoin ieguves jomā
Bit Digital: Līderis starp izaicinājumiem Bitcoin ieguves jomā

Rezultāti par 3 pelnošākajiem publiski tirgotajiem Bitcoin ieguves uzņēmumiem

Turpretī trīs vadošie trīs publiski tirgotie Bitcoin ieguves uzņēmumi kopš to sākotnējā publiskā piedāvājuma ir saskārušies ar ievērojamiem zaudējumiem.

Šo vadošo pretendentu vidū ir Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA), Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT) un Hut 8 Mining (NASDAQ: HUT), kuru tirgus kapitalizācija ir attiecīgi 4,85 miljardi, 3,52 miljardi un 2,86 miljardi ASV dolāru.

Zīmīgi, ka MARA ziņoja par zaudējumiem 380 miljonu ASV dolāru apmērā. RIOT klājās nedaudz labāk ar 300 miljonu ASV dolāru zaudējumiem, savukārt HUT bija uzņēmums ar salīdzinoši mazākiem zaudējumiem 38,88 miljonu ASV dolāru apmērā.

Problēmas, kas saistītas ar Bitcoin ieguvi kā uzņēmējdarbību

Bitcoin ieguve darbojas sīvas konkurences apstākļos, kur panākumi bieži vien ir atkarīgi no “uzvarētājs saņem visu” scenārija. Aptuveni ik pēc 10 minūtēm viens uzņēmums iegūst bloku un gūst peļņu, izmantojot bloku subsīdijas vai maksas.

Tomēr šis uzņēmums ir saistīts ar pieaugošām izmaksām, jo īpaši, kad šajā cīņā iesaistās arvien vairāk dalībnieku. Ieguves process kļūst arvien sarežģītāks, un, lai saglabātu tādas pašas izredzes apstiprināt bloku, ir nepieciešama arvien lielāka skaitļošanas jauda un ar to saistītie izdevumi.

Turklāt pēc veiksmīgas bloka ieguves un atlīdzības nodrošināšanas šīm struktūrām ir jālikvidē nopelnītie BTC, lai segtu darbības izmaksas un izpildītu saistības. Šī dinamika nozīmē, ka Bitcoin ieguves uzņēmumu rentabilitāte ir cieši saistīta ar Bitcoin tirgus vērtību un tīkla centralizācijas pakāpi.

Un otrādi, paaugstināta centralizācija rada risku Bitcoin raksturīgajai drošībai un var ietekmēt tā uztveramo vērtību, radot sarežģītu problēmu, kas šiem uzņēmumiem jārisina, lai nodrošinātu ilgtspējīgu dzīvotspēju.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem