Bitcoin miglas galvenā vadoņa krišana

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Roman Sterlingov, nozīmīgas kriptovalūtu sajaukšanas platformas Bitcoin Fog iniciators, tika notiesāts ASV apgabaltiesā par naudas atmazgāšanu. Otrdien pasludinātajā spriedumā 35 gadus vecais Sterlingovs tika atzīts par vainīgu vairākos punktos. Šīs apsūdzības ietvēra naudas atmazgāšanu, sazvērestību ar mērķi veikt naudas atmazgāšanu, nelicencēta naudas pārskaitīšanas uzņēmuma vadīšanu un ASV Likuma par naudas pārskaitītājiem pārkāpumus.

Sterlingovs vadīja Bitcoin Fog līdz 2021. gadam

Visu tiesas procesa laiku Sterlingovs apgalvoja, ka viņš bija tikai pakalpojuma izmantošanas dalībnieks, nevis tā faktiskais operators. Tomēr Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu departaments paziņojumā presei atklāja, ka pierādījumi tiesas prāvā pārliecinoši pierādīja Sterlingova līdzdalību Bitcoin Fog pārvaldībā no 2011. gada oktobra līdz 2021. gada aprīlim. Viņa operācija galvenokārt kalpoja kā kanāls noziedzniekiem, kuru mērķis bija noslēpt savu nelikumīgo ieguvumu izcelsmi no tiesībaizsardzības iestāžu ziņkārīgām acīm.

Šo desmit gadu laikā Bitcoin Fog palīdzēja atmazgāt vairāk nekā 1,2 miljonus Bitcoin, kuru vērtība darījumu veikšanas laikā bija aptuveni 400 miljoni ASV dolāru. Ievērojama daļa no šiem atmazgātajiem līdzekļiem tika izsekoti darknet tirgos, kas pazīstami ar darījumiem ar narkotikām, datorkrāpšanu, identitātes zādzībām un bērnu seksuālās izmantošanas materiālu izplatīšanu.

Iekšējo ieņēmumu dienesta (IRS) Kriminālizmeklēšanas nodaļas vadītājs Džims Lī (Jim Lee) tiesas procesa laikā uzsvēra, ka apsūdzētais bija palīdzējis izmazgāt simtiem miljonu dolāru nelikumīgu tumšā tīkla līdzekļu, izmantojot Bitcoin miglu, ar mērķi maskēt šo līdzekļu patieso avotu.

No aizstāvības puses Sterlingova advokāts Toks Ekelands ir paudis nodomu apstrīdēt zvērināto tiesas lēmumu, iesniedzot apelāciju. Pēc notiesāšanas zvērinātie noteica konfiscēt ar Bitcoin Fog saistītos aktīvus, tostarp 1354 BTC, kas atradās Bitcoin Fog makā, un gandrīz 350 000 ASV dolāru dažādās kriptovalūtās, kas glabājās konfiscētajā Kraken kontā.

Smagākās apsūdzības pret Sterlingovu, proti, naudas atmazgāšanas sazvērestība un pats naudas atmazgāšanas akts, var novest pie maksimālā brīvības atņemšanas soda 20 gadu, savukārt par pārējām apsūdzībām var tikt piespriests līdz pieciem gadiem cietumā. Sprieduma pasludināšana Sterlingovam ir paredzēta 15. jūlijā.

Tornado Cash līdzdibinātāja tiesas prāva priekšā

Roman Storm, strīdīgā kriptovalūtas miksera Tornado Cash līdzautors, septembrī gaida tiesas prāvu par apsūdzībām, tostarp sazvērestībā par naudas atmazgāšanu, sazvērestībā par darbību bez naudas pārskaitīšanas licences un sazvērestībā par Starptautisko ārkārtas ekonomisko pilnvaru likuma pārkāpšanu. Storms ir paziņojis, ka ir nevainīgs attiecībā uz visām apsūdzībām.

Storms, kuram oficiāli apsūdzības tika izvirzītas 2023. gada augustā un kurš pašlaik ir atbrīvots pret 2 miljonu ASV dolāru lielu drošības naudu, ir uzsvēris, ka šī lieta būtiski ietekmē Web3 izstrādātājus un tos, kuri rūpējas par programmatūru un privātuma tiesībām. Lai gan Tornado Cash atbalstītāji apgalvo, ka šis pakalpojums tikai atvieglo decentralizētu finanšu darījumu programmatūru, tieši neveicot naudas pārskaitīšanu, tā apspiešana tiek uztverta kā draudošs drauds izstrādātājiem, kas koncentrējas uz privātuma nodrošināšanai paredzētām lietojumprogrammām.

ASV Valsts kase kopš tā laika ir iekļāvusi Tornado Cash savā īpaši izraudzīto personu sarakstā, faktiski aizliedzot amerikāņu mijiedarbību ar šo sajaucēju. Departaments apsūdz Tornado Cash par vairāk nekā 7 miljardu ASV dolāru atmazgāšanu virtuālajā valūtā kopš tās izveides 2019. gadā.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem