Tether 1,4 miljonus ASV dolāru vērtā FIB atgūšanas misija

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

12 martā Čikāgā, Ilinoisas štatā, Amerikas Savienoto Valstu prokuratūra nāca klajā ar publisku paziņojumu par aptuveni 1,4 miljonu ASV dolāru konfiskāciju Tether kriptovalūtā. Šī ievērojamā summa tika konfiscēta, pamatojoties uz aizdomām, ka tā ir nelikumīgi ienākumi no sarežģītas klientu atbalsta krāpšanas operācijas.

Šo veiksmīgo atgūšanas misiju vadīja Tieslietu ministrijas (TID) un Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) kopīgie centieni. ASV prokuratūra norādīja, ka operācijas atvieglošanā galvenā loma bija kriptovalūtas platformai Tether, kas sniedza atbalstu iestādēm.

Saskaņā ar Tether paziņojumu presei:

Tether paziņoja: “Mēs lepojamies ar sadarbību ar Amerikas Savienoto Valstu valdību cīņā pret finanšu krāpšanu kriptovalūtu ekosistēmā. Tether (USDT) konfiscēšana 1,4 miljonu ASV dolāru vērtībā ir nozīmīgs pagrieziena punkts mūsu pastāvīgajos centienos uzturēt godīgumu šajā strauji augošajā nozarē. Mūsu apņemšanās aizsargāt lietotājus un izskaust nelikumīgas darbības joprojām ir nelokāma. Kopā ar tiesībaizsardzības iestādēm visā pasaulē mēs turpināsim uzņemties vadošo lomu drošākas un aizsargātākas vides veicināšanā.”

Saskaņā ar iestāžu sniegto informāciju shēma bija vērsta uz personu, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēku, apkrāpšanu, izmantojot maldinošu klientu atbalsta krāpšanu. Modus operandi ietvēra uznirstošo reklāmu izvietošanu potenciālo upuru datoru ekrānos, nepatiesi brīdinot, ka viņu datori ir apdraudēti, un aicinot zvanīt uz viltotu klientu atbalsta dienesta numuru, lai saņemtu palīdzību. Pēc sazināšanās upuri tika maldināti, ka viņu bankas konti ir apdraudēti, un viņi tika aizvesti pie cita krāpnieka, kas uzdodas par atbalsta dienesta pārstāvi.

Pēc tam šie cietušie tika pierunāti pārskaitīt savus bankas līdzekļus USDT (Tether), aizbildinoties ar to, ka tādējādi tiek aizsargāti viņu aktīvi. Diemžēl šīs darbības rezultātā upuri tika atbrīvoti no saviem žetoniem, bet krāpnieki pēc darījuma pārtrauca visas saziņas līnijas.

ASV prokuratūra uzsvēra šī notikuma nozīmīgumu, jo tas ir viens no pirmajiem gadījumiem, kad Amerikas Savienotās Valstis atgūst USDT tieši no krāpnieciskās darbībās neaizsargāta digitālās valūtas maka, kas iesaistīts krāpnieciskās darbībās.

Saistībā ar notiekošo izmeklēšanu precīza metodoloģija, kas tika izmantota līdzekļu atgūšanā, joprojām netiek atklāta. Tomēr 24. janvārī iesniegtais ar zvērestu apliecinošais paziņojums sniedz zināmu ieskatu, norādot, ka tiesībaizsardzības iestādēm bija iespējams izsekot nelikumīgi iegūtos līdzekļus piecos dažādos digitālajos makos.

Ar zvērestu apliecinātajā rakstā sīkāk izklāstīts, ka šajos makos tika atrasti aktīvi, kas tieši saistīti ar ieņēmumiem, kuri gūti no krāpšanas shēmas, ko raksturo līdzekļu pārvietošana salīdzinoši nelielās summās caur dažādām starpnieku adresēm bez redzama likumīga mērķa, šķietami mēģinot atmazgāt nelikumīgi iegūtos līdzekļus.

Turklāt saistītā lietā Tieslietu departaments ir ierosinājis apsūdzības pret divām personām par viņu līdzdalību kriptovalūtas ieguves operācijā skolas rajonā, tādējādi uzsverot plašāku rūpību par enerģijas izmantošanu ASV kriptovalūtas nozarē.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem