Bitcoin brīdinājums: Biržas rezerves nokrīt līdz jaunam minimumam

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Aprīļa pirmajās dienās kriptovalūtu tirgū tika piedzīvots nozīmīgs pavērsiens, jo biržu turējumā esošās Bitcoin (BTC) rezerves kritās līdz vēl nepieredzēti zemām vērtībām, noslīdot zem 2 miljoniem BTC. Šāda notikumu attīstība izraisīja to, ka šajās platformās bija pieejami mazāk nekā 10% no kopējā Bitcoin kopējā apritē esošā piedāvājuma. Šāds drastisks pieejamo Bitcoin rezervju samazinājums rada scenāriju, kurā pieprasījuma pieaugums potenciāli varētu izraisīt jūtamu piedāvājuma samazināšanos.

Detalizēti dati, kas iegūti no CryptoQuant 8. aprīlī, liecināja, ka visos atzītajos biržu makos esošo BTC kopsumma bija aptuveni 1,94 miljoni BTC. Šis skaitlis atbilst gandrīz 9,8% no kopējā apgrozībā esošā Bitcoin piedāvājuma, kas pēc pēdējiem skaitījumiem ir 19,67 miljoni monētu.

Novērojumi liecina par konsekventu biržas rezervju samazināšanās tendenci, jo 2021. gada jūlijā tās sasniedza zenītu 2,85 miljonu BTC apmērā. Šis samazinājums galvenokārt skaidrojams ar to, ka Bitcoin investori izvēlas savus turējumus pārcelt no biržu glabātavas, kas ir stratēģisks solis, kurš atspoguļo priekšroku ilgtermiņa turēšanai, nevis tūlītējai pārdošanai vai tirdzniecībai.

Šobrīd Bitcoin cena ir 69 892 ASV dolāri, tuvojoties psiholoģiski nozīmīgajai 70 000 ASV dolāru robežai.

Izpratne par piedāvājuma satricinājumiem un to ietekmi uz Bitcoin cenām

Piedāvājuma šoku Bitcoin tirgū raksturo straujš biržās tirdzniecībai pieejamā Bitcoin daudzuma samazinājums, kas sakrīt ar pieprasījuma kāpumu. Šī nelīdzsvarotība starp pirkšanas un pārdošanas spiedienu pēc būtības izraisa Bitcoin cenu kāpumu, jo saasinās konkurence par ierobežoto piedāvājumu.

Viens no būtiskākajiem piedāvājuma šoka iemesliem ir ievērojama Bitcoin izņemšana no biržām, kā rezultātā tirdzniecībai pieejams nepietiekams piedāvājums, kas savukārt var paātrināt ievērojamu Bitcoin tirgus vērtības kāpumu.

Turklāt tas, ka aptuveni reizi četros gados notiek Bitcoin vērtības samazināšanās uz pusi, būtiski pastiprina piedāvājuma šoka ietekmi. Pēc Halvinga atlīdzība par jaunu Bitcoin ieguvi tiek samazināta uz pusi, tādējādi samazinot jaunu monētu pieplūdumu tirgū.

Bitcoin Magazine uzskata, ka šie faktori kopā – sarūkošās valūtas rezerves un pārdalīšana uz pusēm – rada priekšnoteikumus nenovēršamam Bitcoin piedāvājuma šokam.

Līdz ar to sagaidāms, ka samazināta jaunu Bitcoin radīšanas tempa apvienojums ar notiekošo biržā turēto Bitcoin rezervju samazināšanos pastiprinās notiekošo ekonomisko dinamiku. Līdz ar to pieaugošais pieprasījums piedāvājuma samazināšanās apstākļos, visticamāk, izraisīs izteiktu Bitcoin cenu kāpumu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem